Řidič BMW našel legální způsob, jak jedním autem zabrat dvě parkovací místa

Obvykle je to považováno za velkou neomalenost a vnímání okolí toto řešení asi nezmění. Legální to ale evidentně být může.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Řidič BMW našel legální způsob, jak jedním autem zabrat dvě parkovací místa

dnes | Mirek Mazal

Obvykle je to považováno za velkou neomalenost a vnímání okolí toto řešení asi nezmění. Legální to ale evidentně být může.

Nikdo nemá rád, když někdo jedním autem zabere dvě parkovací místa a komplikuje tak život ostatním. Ne vždy se ale musí jednat o ryzí bezohlednost. U lidí milujících automobily jde obvykle spíše o obavu z bezohlednosti jiných - však automobily jsou stále větší, parkovací místa se nemění a lidé k citu pro věci, které nejsou jejich, zázrakem nepřišli. A tak se nezřídka stává, že příčné parkování vede k odření dveří otevíráním dveří jiných aut.

Jak z toho ven? Zabrat dvě místa, říkají už dávno ti, kteří by za dokonalé vzezření svého auta i hynuli. Když se to udělá správně, vedle vás už se nevejde nikdo a auta stojící na dalších místech už to vaše neohrozí. Jenže je to nemorální i nelegální a slušný člověk to prostě neudělá. Jak z toho ven? Řidič tohoto trojkového BMW ukazuje cestu.

Svůj vůz nechal na placeném parkovišti přes dvě místa, a to právě kvůli tomu, aby jemu plechovém miláčkovi nikdo neublížil. Takže nevychovanec? Ne nutně, koupil si dva parkovací lístky, aby za každé zabrané místo zaplatil zvlášť.

Pohled okolí na jeho konání to jistě nezmění, to by muselo být příliš zkoumavé. A i když se dozvědělo podstatu, stejně se pod fotografiemi objevili diskutující odsuzující tento přístup. Bohužel si neuvědomují smutný fakt, že někteří vážně umí obyčejnou snahou nastoupit do svého vozu způsobit škodu vedle stojícímu automobilu, který za nic nemůže. A je obtížné najít řešení, které bude ideální ze všech úhlů pohledu.

Toto je aspoň legální, neboť kdyby dotyčného chtěl někdo pokutovat za nezaplacené parkovné, půjde to obtížně - dvě místa zabral, dvě zaplatil. Neříkáme, že to je správná cesta, rozhodně je ale lepší než zaplatit jednou (a nebo také vůbec) a zabírat ostatním místo, na které mají stejný nárok jako vy. Ne všude bude takový postup uplatnitelný, neboť některé systémy přidělí jedné registrační značce jediný lístek na vyhrazenou dobu. Ale s klasickým parkovacím automatem to nebude problém.


Řidič BMW našel legální způsob, jak jedním autem zabrat dvě parkovací místa - 1 - BMW stojici pres dve mista 01Řidič BMW našel legální způsob, jak jedním autem zabrat dvě parkovací místa - 2 - BMW stojici pres dve mista 02
Na první pohled ryzí neomalenost, na ten druhý snaha vyřešit očekávanou bezohlednost jiných a nikoho se nedotknout

Zdroj: The Sun

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama