Rus dal do staré Lady hřídel ze dřeva. A pak zkusil protočit kola...

Dřevo je jistě zajímavý stavební materiál, v autech se ale obvykle nepoužívá. A když už, tak ne pro části pohonu. Bláznivý ruský mechanik ale zkusil i to.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Rus dal do staré Lady hřídel ze dřeva. A pak zkusil protočit kola...

14.5.2018 | Mirek Mazal | 5 příspěvků

Dřevo je jistě zajímavý stavební materiál, v autech se ale obvykle nepoužívá. A když už, tak ne pro části pohonu. Bláznivý ruský mechanik ale zkusil i to.

Ruské pokusy se dřevem mají další pokračování. Urputný zastánce bláznivých automobilových testů připravil nový experiment s Ladou 1200. Jeho tvorba baví davy, a tak urostlý Rus s hlubokým hlasem nepolevuje ve svých pokusech. Tentokrát zkusil použít dřevo na důležitou část pohonného ústrojí.

Oprýskaný Žiguli s pohonem zadní nápravy se stal obětí snahy zjistit, kolik zátěže unese dřevěný Kardanův hřídel. Po krátkém úvodu a představení dílů z lesního materiálu začnou v garáži lítat jiskry a ruský mechanik se s kamarády vrhne do práce. Montáž nebyla žádný problém. Veškeré překážky překonala bruska, pila, vrtačka nebo dobře mířená rána kladivem. Po pár hodinách se na spodku Lady točily dva dřevěné válce s logem pořadu. Zkušební start na zvedáku ukázal mírnou nestabilitu, ale drobné vibrace pořádné chlapy nemohou rozhodit.

Rus se svými kumpány hned zahájil zkušební jízdy s odlehčeným pohonem zadních kol. Řidič po dílně najel pár metrů, když protočil motor a od podvozku se ozvalo zapraskání dřeva. Od podlahy se zakouřilo a vyletěla hromada třísek. Přírodní struktura nezvládla přenést točivý moment a kratší část kardanu se rozletěla napůl.

Ani tahle zkouška se nepovedla podle představ, protože Lada nezvládla dojet ani na cestu, což se jindy překvapivě daří. Dřevěné tyče zvládly lehké popojíždění dopředu a dozadu, ale rychlejší akcelerace byla příliš. Budeme očekávat, co přijde z Ruska příště. Nejspíše už teď vzniká další šílené testování tamní techniky...

Rus dal do staré Lady hřídel ze dřeva. A pak zkusil protočit kola... - 1 - Lada 1200 dreveny kardan pokus 01Rus dal do staré Lady hřídel ze dřeva. A pak zkusil protočit kola... - 2 - Lada 1200 dreveny kardan pokus 02Rus dal do staré Lady hřídel ze dřeva. A pak zkusil protočit kola... - 3 - Lada 1200 dreveny kardan pokus 03Rus dal do staré Lady hřídel ze dřeva. A pak zkusil protočit kola... - 4 - Lada 1200 dreveny kardan pokus 04Rus dal do staré Lady hřídel ze dřeva. A pak zkusil protočit kola... - 5 - Lada 1200 dreveny kardan pokus 05Rus dal do staré Lady hřídel ze dřeva. A pak zkusil protočit kola... - 6 - Lada 1200 dreveny kardan pokus 06Rus dal do staré Lady hřídel ze dřeva. A pak zkusil protočit kola... - 7 - Lada 1200 dreveny kardan pokus 07Rus dal do staré Lady hřídel ze dřeva. A pak zkusil protočit kola... - 8 - Lada 1200 dreveny kardan pokus 08Rus dal do staré Lady hřídel ze dřeva. A pak zkusil protočit kola... - 9 - Lada 1200 dreveny kardan pokus 09Rus dal do staré Lady hřídel ze dřeva. A pak zkusil protočit kola... - 10 - Lada 1200 dreveny kardan pokus 10Rus dal do staré Lady hřídel ze dřeva. A pak zkusil protočit kola... - 11 - Lada 1200 dreveny kardan pokus 11Rus dal do staré Lady hřídel ze dřeva. A pak zkusil protočit kola... - 12 - Lada 1200 dreveny kardan pokus 12Rus dal do staré Lady hřídel ze dřeva. A pak zkusil protočit kola... - 13 - Lada 1200 dreveny kardan pokus 13Rus dal do staré Lady hřídel ze dřeva. A pak zkusil protočit kola... - 14 - Lada 1200 dreveny kardan pokus 14
Dřevěný kardanový závěs není dobrý nápad, nevydržel skoro nic. Asi proto se kardany ze dřeva obvykle nedělají...

Zdroj: Гараж 54@Youtube

Mirek Mazal

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše