Reklama

Rus našel v lese léta opuštěnou Hondu NSX. Proč tam zůstala, je záhadou

Honda NSX není zrovna auto, které byste jen tak nechali někde odstavené, tím spíše ne v lese. Rusko je ale stále pravou zemí neomezených možností.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Rus našel v lese léta opuštěnou Hondu NSX. Proč tam zůstala, je záhadou

4.11.2017 | Petr Miler | 26 příspěvků

Honda NSX není zrovna auto, které byste jen tak nechali někde odstavené, tím spíše ne v lese. Rusko je ale stále pravou zemí neomezených možností.

Původní Honda NSX je dnes ikonou, kdekoli na světě. V Evropě nenajdete v prodeji nebouraný a plně pojízdný kus za méně než 1 milion Kč, a i za takové peníze dostanete jen „nechtěné” kousky s automatickou převodovkou v ne zcela dokonalém stavu. Ještě jinou úroveň vzácnosti má ale tento vůz v Rusku, kde má být celkově registrováno jen něco okolo 20 exemplářů.

Ceněné jsou tam tak ještě více, přesto se stalo, že jeden z ruských exemplářů byl ponechán na pospas vlastnímu osudu v lese. Jak se něco takového může stát, je vždy otázkou, není to ale poprvé, co se potýkáme s nálezem vzácného auta na takovém místě. V minulosti jsme tu měli podobně objevené BMW M3 E30, Aston DB4 nebo Toyotu Supra, pokaždé s příběhem, který vše alespoň trochu vysvětloval.

Takový v případě „ruské” NSX zatím chybí, z okolností ale není až tak těžké dovtípit se, jak se vše nejspíše stalo. Vůz se nacházel v lese u St. Petersburgu nebo Petrohradu, chcete-li, poblíž rezidenční oblasti, kde bydlí bohatí Rusové. A navíc neměl motor. S ohledem na pravděpodobnou povahu majitele je zkrátka možné, že i auto této hodnoty neznamenalo mnoho pro někoho, kdo zrovna nouzí netrpí. A když jej nebyl schopen opravit poté, co se objevil nějaký problém na motoru, prostě jej nechal na pospas vlastnímu osudu nedaleko od domu.

Vzhledem k velikosti Ruska si jej pak prostě nikdo nevšiml nebo aspoň nevšímal. Podle jeho nálezce, který si říká (a možná se tak i jmenuje...) Aleksandr Moskvin, byl vůz na stejném místě řadu let, čemuž odpovídá i to, jak moc byl špinavý, zapadaný listím i jehličím a částečně už i pokrytý mechem. Aleksandr, který se jinak zabývá obchodem s podobnými vozy, jej nechal z tohoto místa odtáhnout a řádně jej vyčistit. A jak uvidíte, stačilo to k tomu, aby znovu vypadal k světu.

Auto má stále registrační značku, takže zřejmě nebude těžké najít jeho původního majitele, od kterého se nálezce pokusí NSX vykoupit. Jsme zvědavi,jak to dopadne a co skutečně vedlo k opuštění tak výjimečného stroje. Bez ohledu na budoucí zjištění ale můžeme mít radost - na světě bude dříve nebo později o jednu pojízdnou NSX víc. Tedy pokud ji někdo krom lesku vrátí i motor...

Rus našel v lese léta opuštěnou Hondu NSX. Proč tam zůstala, je záhadou - 1 - Honda NSX nalez v lese Rusko 01Rus našel v lese léta opuštěnou Hondu NSX. Proč tam zůstala, je záhadou - 2 - Honda NSX nalez v lese Rusko 02Rus našel v lese léta opuštěnou Hondu NSX. Proč tam zůstala, je záhadou - 3 - Honda NSX nalez v lese Rusko 03Rus našel v lese léta opuštěnou Hondu NSX. Proč tam zůstala, je záhadou - 4 - Honda NSX nalez v lese Rusko 04Rus našel v lese léta opuštěnou Hondu NSX. Proč tam zůstala, je záhadou - 5 - Honda NSX nalez v lese Rusko 05Rus našel v lese léta opuštěnou Hondu NSX. Proč tam zůstala, je záhadou - 6 - Honda NSX nalez v lese Rusko 06Rus našel v lese léta opuštěnou Hondu NSX. Proč tam zůstala, je záhadou - 7 - Honda NSX nalez v lese Rusko 07
Honda NSX není tím autem, jehož nalezení byste očekávali kdesi v lese. Ale v Rusku - a soudě dle předchozích případů nejen tam - se zkrátka může stát i to...

Zdroj: Drive2.ru

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 26 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama

Reklama