Reklama

Rychlý český pracant? Někdo dal Felicii pick-up motor 1,8 turbo, zabil ji logem

Škoda dnes žádný vyloženě užitkový model nenabízí a i když jej někdy v minulosti nabídce měla, rychlý beztak nebyl. Že takový vůz nemůže vzniknout v továrně ale neznamená, že nemůže vzniknout vůbec.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Rychlý český pracant? Někdo dal Felicii pick-up motor 1,8 turbo, zabil ji logem

29.7.2018 | Petr Miler

Škoda dnes žádný vyloženě užitkový model nenabízí a i když jej někdy v minulosti nabídce měla, rychlý beztak nebyl. Že takový vůz nemůže vzniknout v továrně ale neznamená, že nemůže vzniknout vůbec.

Škoda napsala v minulých dekádách poměrně slušnou historii továrních pick-upů či ryze užitkových modelů. K moderní image značky se ale zřejmě taková auta nehodí, a tak je postupně vyřadila z nabídky. Dnes nenabízí jediné a podle všeho se na tom hned tak nic nezmění. Motivací by snad mohl být jen návrat značky do Spojených států amerických, o kterém se neustále hovoří, něco takového ale dnes není na pořadu dne.

Když už tedy někdo touží po českém pracantovi, z novějších modelů může sáhnout po Roomsteru Praktik, který ale není příliš zajímavý. Má-li jít o pick-up, je nejnovější alternativou letitá Felicia Pick-up, které ale pro změnu chybí technika schopná dostat náklad trochu do pohybu. Co s tím? Stačí zlaté..., v tomto případě britské ručičky a mohou se dít skoro zázraky.

Na pohled tedy auto na fotkách níže až tak zázračné není, třebaže černý pick-up s poněkud nevhodnými červenými koly je k nepřehlédnutí. To zajímavé se ale ukrývá pod kapotou. Někdo vzal tuhle praktickou skromnou škodovku původně s motory o výkonu maximálně kolem 70 koní a nadělil ji o poznání potentnější agregát 1,8 20 turbo z Golfu 4. generace.

Ten měl ve standardním provedení 150 koní, což je vážně spousta výkonu na stroj, který v sériové podobě vážil něco kolem 900 kg. Majitel říká, že je radost s tímto autem jezdit a nekazí ji ani zbylá technika. Upraven byl totiž i podvozek a brzdy, které jsou trochu bizarním mišmašem - používají kotouče z blíže nespecifikované Kie a třmeny z Fordu Mondeo ST.

Podobným slovem by šlo zhodnotit i logo na přídi vozu, které tak trochu zabíjí to, čím tohle auto skutečně je. Pravda, použití znaku VW je tedy oprávněnější než u jiných škodovek, neboť Felicia Pick-up se pro německý a řecký trh nabízela jako VW Caddy i s adekvátním znakem. V Británii to ale byla odjakživa škodovka, takže nám to přijde trochu zbytečné.

Majitel neuvádí, jak rychlé teď auto je, nabízí jej ale k prodeji. Říká, že podobné transplantace jsou nabízeny za cenu okolo 8 000 GBP (230 tisíc Kč), on ale celé auto jen tři roky po výměně motoru nabízí za 2 900 GBP (necelých 84 tisíc Kč). Pokud byste měli zájem, dá se stále koupit, ale proto vám jej neukazujeme, beztak má volant vpravo. Spíše je zajímavé, co také někteří s Feliciemi Pick-up provedli. Jde prý o velmi raritní dílo a nemáme problém tomu věřit - zrovna v případě Pick-upu jsme podobně odvážných přestaveb viděli za život jen pár...


Rychlý český pracant? Někdo dal Felicii pick-up motor 1,8 turbo, zabil ji logem - 1 - Skoda Felicia Pick-up 20V turbo prodej 01Rychlý český pracant? Někdo dal Felicii pick-up motor 1,8 turbo, zabil ji logem - 2 - Skoda Felicia Pick-up 20V turbo prodej 02Rychlý český pracant? Někdo dal Felicii pick-up motor 1,8 turbo, zabil ji logem - 3 - Skoda Felicia Pick-up 20V turbo prodej 03Rychlý český pracant? Někdo dal Felicii pick-up motor 1,8 turbo, zabil ji logem - 4 - Skoda Felicia Pick-up 20V turbo prodej 04Rychlý český pracant? Někdo dal Felicii pick-up motor 1,8 turbo, zabil ji logem - 5 - Skoda Felicia Pick-up 20V turbo prodej 05Rychlý český pracant? Někdo dal Felicii pick-up motor 1,8 turbo, zabil ji logem - 6 - Skoda Felicia Pick-up 20V turbo prodej 06Rychlý český pracant? Někdo dal Felicii pick-up motor 1,8 turbo, zabil ji logem - 7 - Skoda Felicia Pick-up 20V turbo prodej 07Rychlý český pracant? Někdo dal Felicii pick-up motor 1,8 turbo, zabil ji logem - 8 - Skoda Felicia Pick-up 20V turbo prodej 08Rychlý český pracant? Někdo dal Felicii pick-up motor 1,8 turbo, zabil ji logem - 9 - Skoda Felicia Pick-up 20V turbo prodej 09Rychlý český pracant? Někdo dal Felicii pick-up motor 1,8 turbo, zabil ji logem - 10 - Skoda Felicia Pick-up 20V turbo prodej 10Rychlý český pracant? Někdo dal Felicii pick-up motor 1,8 turbo, zabil ji logem - 11 - Skoda Felicia Pick-up 20V turbo prodej 11
Už jsme viděli hezčí Felicie Pick-up, po technické stránce je ale tato vážně výjimečná

Zdroj: eBay

Petr Miler

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše