Schumacher Jr. vyhrál dva úvodní závody Formule 4, opanoval i testy

Syn Michaela Schumachera Mick má za sebou fantastický počátek nové sezóny. Není tedy divu, že se začíná spekulovat o jeho budoucnosti ve Formuli 1.
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

11.4.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

/

Geny se zkrátka nezapřou. Již v minulém roce jsme mohli informovat o závodních úspěších Micka Schumachera, tedy syna sedminásobného mistra světa. Ten během své první sezóny v německé Formuli 4 několikráte zazářil, v závěrečném účtování ale skončil na desáté příčce. Letos má nakročeno k mnohem lepšímu umístění, i když prozatím má za sebou pouze italské mistrovství F4. To se jelo o uplynulém víkendu na okruhu Misano, kde byli diváci v průběhu soboty a neděle svědky hned čtyř závodů.

V tom prvním se Schumi Junior postavil na startovním roštu na druhou pozici za vítěze kvalifikace Marcose Sieberta. Toho ovšem dokázal ve čtvrtém kole předjet, aby si následně vítězství pohlídal až do konce závodu. „Bylo to skvělé, moje závodní tempo bylo více než fantastické,“ uvedl Mick po závodě, ve kterém měl na druhého v pořadí Raula Guzmana 2,3sekundový náskok.

Ještě lépe si ovšem německý závodník vedl ve druhém závodě, který se jel za mokra. To jsou podmínky, které dokonale vyhovovaly jeho otci, dlouholetému Králi deště. Jablko asi nespadlo daleko od stromu, Mick získal pole position a následně také první příčku. Po 14 kolech měl přitom v cíli 3,4sekundový náskok, k čemuž jen dodal: „Mám rád sucho, mám rád mokro. Prostě jen miluji řízení.“

Chválou pak samozřejmě nešetřil ani tisk, dle kterého „to vypadalo, že má vše pod kontrolou i navzdory náročným podmínkám v úvodu závodu“. Ve finálovém nedělním podniku se mu ovšem zpočátku již tak dobře nevedlo, přestože se stal vítězem kvalifikace. Po problémech na startu se propadl až na 17. místo. Nakonec se mu ale povedlo probojovat na čtvrtou příčku v pořadí, přičemž zároveň zajel i nejrychlejší kolo.

Po úvodním víkendu italské série F4 tak má Schumi Junior na kontě 62 bodů, o čtyři více než zmiňovaný Guzman. Nyní se navíc přesouvá do rodného Německa, kde bude pro změnu startovat v rámci německé Formule 4. První kolo se pojede již tento víkend na okruhu Oschersleben, kde Mick loni dosáhl jednoho ze svých vítězství. Navíc v rámci předsezónních testů zde zajel nejrychlejší čas.

Při pohledu na toto úvodní resumé asi není překvapením, že média ihned začala spekulovat o jeho přestupu do vyšších lig. Ostatně už jeho aktuální angažmá u italského Prema Powerteam něco znamená - tento tým je známý svým blízkým vztahem k Ferrari Driver Academy, odkud nemusí vést dlouhá cesta až do Formule 1. Prozatím nic konkrétního nebylo potvrzeno, nicméně se jménem Schumacher se evidentně ve světě motorsportu musí počítat i nadále. Když u toho budou také vítězné fanfáry, neudiví to nejspíše již nikoho...

Schumacher Jr. vyhrál dva úvodní závody Formule 4, opanoval i testy - 1 - Mick Schumacher F4 2016 nove foto 01Schumacher Jr. vyhrál dva úvodní závody Formule 4, opanoval i testy - 2 - Mick Schumacher F4 2016 nove foto 02Schumacher Jr. vyhrál dva úvodní závody Formule 4, opanoval i testy - 3 - Mick Schumacher F4 2016 nove foto 03Schumacher Jr. vyhrál dva úvodní závody Formule 4, opanoval i testy - 4 - Mick Schumacher F4 2016 nove foto 04Schumacher Jr. vyhrál dva úvodní závody Formule 4, opanoval i testy - 5 - Mick Schumacher F4 2016 nove foto 05Schumacher Jr. vyhrál dva úvodní závody Formule 4, opanoval i testy - 6 - Mick Schumacher F4 2016 nove foto 06
Syn Michaela Schumachera má za sebou skvělý úvod do letošní sezóny Formule 4, na italském Misanu vyhrál hned dva závody ze tří