-

Silné zemětřesení zničilo silnici. Podívejte se, jak dopadlo auto po ní jedoucí

Příroda se jak vidno umí i smilovat. I když na Aljašce řádila v plné síle, majitele červeného SUV nechala být. Ten teď i se svým autem může slavit druhé narozeniny.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Silné zemětřesení zničilo silnici. Podívejte se, jak dopadlo auto po ní jedoucí

3.12.2018 | Mirek Mazal

Příroda se jak vidno umí i smilovat. I když na Aljašce řádila v plné síle, majitele červeného SUV nechala být. Ten teď i se svým autem může slavit druhé narozeniny.

Na konci uplynulého týdne zasáhlo jižní část Aljašky poblíž nejlidnatějšího města Anchorage silné zemětřesení. Národní meteorologická služba následně vydala pro Cookův záliv a poloostrov Kenai varování před přívalovou vlnou tsunami. Výstraha byla odvolána, ale i tak zůstaly po přírodní katastrofě značné materiální škody.

Americká geologická služba vyhodnotila sílu zemětřesení na sedmý stupeň Richterovy škály. Tak velké otřesy se celosvětově objeví zhruba 18krát ročně a způsobují vážné škody v rozsáhlých oblastech. Tak tomu bylo i tentokrát, z místa dorazily informace o škodách na majetku, ale šťastnou náhodou nebyl nikdo vážně zraněn.

Že to byla opravdu velká „klika”, nejlépe dokumentují přiložené záběry. Poslední sekundy života musel počítat majitel automobilu GMC Terrain, který se pohyboval se po silnici, kterou právě postihlo chvění země. Povrch se začal otřásat, asfaltová cesta se rozlomila jako tabulka čokolády a byla zemětřesením zcela zničena. Auto mohla snadno spolknout, červené SUV ale zůstalo jako zázrakem stát uprostřed zkázy bez jediného škrábance.

Obrázky stojícího auta na propadlé silnici oblétají svět a staly se symbolem víkendového zemětřesení. Řidič utrpěl maximálně psychickou újmu na zdraví, auto se podařilo z torza silnice vyprostit bez následků. Hovořme o velkém štěstí v neštěstí, tahle jízda mohla skončit daleko hůř.


Silné zemětřesení zničilo silnici. Podívejte se, jak dopadlo auto po ní jedoucí - 1 - Zemetreseni Aljaska SUV prezilo na ceste 01Silné zemětřesení zničilo silnici. Podívejte se, jak dopadlo auto po ní jedoucí - 2 - Zemetreseni Aljaska SUV prezilo na ceste 02Silné zemětřesení zničilo silnici. Podívejte se, jak dopadlo auto po ní jedoucí - 3 - Zemetreseni Aljaska SUV prezilo na ceste 03Silné zemětřesení zničilo silnici. Podívejte se, jak dopadlo auto po ní jedoucí - 4 - Zemetreseni Aljaska SUV prezilo na ceste 04Silné zemětřesení zničilo silnici. Podívejte se, jak dopadlo auto po ní jedoucí - 5 - Zemetreseni Aljaska SUV prezilo na ceste 05Silné zemětřesení zničilo silnici. Podívejte se, jak dopadlo auto po ní jedoucí - 6 - Zemetreseni Aljaska SUV prezilo na ceste 06Silné zemětřesení zničilo silnici. Podívejte se, jak dopadlo auto po ní jedoucí - 7 - Zemetreseni Aljaska SUV prezilo na ceste 07Silné zemětřesení zničilo silnici. Podívejte se, jak dopadlo auto po ní jedoucí - 8 - Zemetreseni Aljaska SUV prezilo na ceste 08Silné zemětřesení zničilo silnici. Podívejte se, jak dopadlo auto po ní jedoucí - 9 - Zemetreseni Aljaska SUV prezilo na ceste 09Silné zemětřesení zničilo silnici. Podívejte se, jak dopadlo auto po ní jedoucí - 10 - Zemetreseni Aljaska SUV prezilo na ceste 10Silné zemětřesení zničilo silnici. Podívejte se, jak dopadlo auto po ní jedoucí - 11 - Zemetreseni Aljaska SUV prezilo na ceste 11Silné zemětřesení zničilo silnici. Podívejte se, jak dopadlo auto po ní jedoucí - 12 - Zemetreseni Aljaska SUV prezilo na ceste 12
Silné zemětřesení na Aljašce doslova pohltilo jednu z tamních silnic. V tu chvíli po ně zrovna projíždělo SUV od GMC, které jako zázrakem zůstalo nepoškozeno

Zdroj: Reuters

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama