Snad nejpříšernější auto v prodeji si našlo kupce. Nedal za něj zrovna málo

Když se tento vůz objevil v prodeji, museli jsme se smát - tak nepovedená napodobenina se jen tak nevidí. Vážně příšerné auto si ale našlo nového majitele, docela draho.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Snad nejpříšernější auto v prodeji si našlo kupce. Nedal za něj zrovna málo

26.12.2018 | Mirek Mazal

Když se tento vůz objevil v prodeji, museli jsme se smát - tak nepovedená napodobenina se jen tak nevidí. Vážně příšerné auto si ale našlo nového majitele, docela draho.

Mercedes s osmiválcovým motorem je jistě snem nejednoho z nás, ale nenarodili jsme se arabskému šejkovi, abychom mohli prstem ukazovat na podobné vánoční dárky. Pokud vás to mrzí, jedno řešení se před Vánoci nabízelo - auto, které mělo znak Mercedesu i osmiválcový motor a nepůsobilo dojmem, že by mohlo přijít jakkoli draho. Zdánlivě zajímavá cesta ale měla dvě úskalí - to auto nebyl skutečný Mercedes a nakonec nebyl ani moc levný.

Jistý Američan z Rockfordu se přes Facebook pokusil prodat výtvor pojmenovaný odvážně Mercedes-Benz GTR Kit Car. Otřesná napodobenina (i „replika” je tu příliš honodným označením) originálního CLK GTR stála na Floridě, a to hezky dlouho - sedm let chytala prach ve skladu. Není divu, protože monstrum nevypadá na kvalitně odvedenou práci, která by mohla s klidným svědomím vyrazit mezi lidi.

Už na první pohled je automobil vzhledově nesympatický, svérázná je i použitá technika. Pohon zajišťuje za kabinou uložený motor Chevrolet 350 V8 s hliníkovým sáním a karburátorem Eldibroch. Přenos amerického výkonu zajišťuje převodovka Porsche se čtyřmi stupni a manuálním řazením.

Prodejce říká, že spojka nejeví žádné známky opotřebení stejně jako zbytek poskládaného ústrojí. Prý se auta nedotkla žádná rez. Vybledlý zelený celek provází několik kontroverzních detailů, například strašidelné sací průduchy, průhledné otvory k motoru vyčnívajícího nad kapotou, nelícující dveře ve tvaru racčích křídel, palubní deska s volantem Porsche nebo ohnivé koberce.

Nabízející se k Frankensteinovu výtvoru dostal náhodou, auto posloužilo jako splátka dluhu. Věřitel musel mít asi velkou porci odvahy, aby něco tak nepovedeného přijal jako protihodnotu byť jedné koruny, nakonec ale nemusel litovat. Těžko říci, co z nabízeného auta se někomu zalíbilo, ale neznámý odvážlivec byl ochotný položit na stůl 5 000 dolarů (113 tisíc korun), aby si toto strašidlo odvezl domů.


Snad nejpříšernější auto v prodeji si našlo kupce. Nedal za něj zrovna málo - 1 - Mercedes-Benz CLK GTR nepovedena replika 01Snad nejpříšernější auto v prodeji si našlo kupce. Nedal za něj zrovna málo - 2 - Mercedes-Benz CLK GTR nepovedena replika 02Snad nejpříšernější auto v prodeji si našlo kupce. Nedal za něj zrovna málo - 3 - Mercedes-Benz CLK GTR nepovedena replika 03Snad nejpříšernější auto v prodeji si našlo kupce. Nedal za něj zrovna málo - 4 - Mercedes-Benz CLK GTR nepovedena replika 04Snad nejpříšernější auto v prodeji si našlo kupce. Nedal za něj zrovna málo - 5 - Mercedes-Benz CLK GTR nepovedena replika 05Snad nejpříšernější auto v prodeji si našlo kupce. Nedal za něj zrovna málo - 6 - Mercedes-Benz CLK GTR nepovedena replika 06Snad nejpříšernější auto v prodeji si našlo kupce. Nedal za něj zrovna málo - 7 - Mercedes-Benz CLK GTR nepovedena replika 07Snad nejpříšernější auto v prodeji si našlo kupce. Nedal za něj zrovna málo - 8 - Mercedes-Benz CLK GTR nepovedena replika 08Snad nejpříšernější auto v prodeji si našlo kupce. Nedal za něj zrovna málo - 9 - Mercedes-Benz CLK GTR nepovedena replika 09Snad nejpříšernější auto v prodeji si našlo kupce. Nedal za něj zrovna málo - 10 - Mercedes-Benz CLK GTR nepovedena replika 10
Pseudomercedes složený z různorodých komponentů je jedním nejpříšernějších aut, které jsme v posledních letech viděli v prodeji. Parodie na legendární německý sporťák si ale našla nového majitele. A nepřišla jej zrovna levně

Zdroj: Marketplace@Facebook

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše