Reklama

Sporťáky pro chudé? Podívejte se na 7 běžných aut předělaných na supersporty

Jak by to vypadalo, kdyby se Dacia rozhodla udělat supersport? Nebo Mini začalo svá auta zmenšovat místo cesty opačným směrem? Ben Hodges se pokusil hodit „na papír” právě to.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Sporťáky pro chudé? Podívejte se na 7 běžných aut předělaných na supersporty

13.6.2018 | Mirek Mazal

Jak by to vypadalo, kdyby se Dacia rozhodla udělat supersport? Nebo Mini začalo svá auta zmenšovat místo cesty opačným směrem? Ben Hodges se pokusil hodit „na papír” právě to.

Ben Hodges je automobilový nadšenec stejně jako my, nebo možná i vy. Sní o auteh, který by mohla být, na rozdíl od většiny z nás je ale schopen své představit přetvořit v zajímavé ilustrace. Právě díky tomu se stalo, že málo výkonné varianty běžných automobilů softwarově upravil do podoby nejrychlejších vozů planety. Můžeme se tak podívat, jak by mohl vypadat Fiat Panda s prvky Ferrari nebo Dacia Sandero stylizovaná jako Lamborghini.

Vozů z ilustrací se samozřejmě nikdy nedočkáme. Některé verze šikovného grafického editora jsou ale správně odvážné. Třeba ztvárnění Fordu Ka s obrovským nasávacím otvorem chladiče má něco do sebe. Posuďte sami, tady je kompletní sedmička.

1. Ford Ka City GT

Ford GT je dvousedadlový supersport, ke kterému se dostalo jen 1 500 vyvolených. Ford Ka první generace oproti tomu je malý lehký vůz určený do města a okolí. Jejich zkřížením vznikl Ford Ka City GT kopírující tvary této dvojice.

Sporťáky pro chudé? Podívejte se na 7 běžných aut předělaných na supersporty - 1 - Supersporty skrizene s obycejnymi auty 01

2. Fiat Panda 700 HP

Malá italská hranatá Panda se proměnila v nízko položenou střelu s aerodynamickými elementy Ferrari FXX K. Označení 700 HP - narážející na existující provedení 100 HP - značí potenci 522 kilowattů, tedy 710 u nás používaných koní (PS). Mít doma supersport od Fiatu je sen mnoha jeho fanoušků, mohou si aspoň vytisknout fotografii a nalepit ji do garáže.

Sporťáky pro chudé? Podívejte se na 7 běžných aut předělaných na supersporty - 2 - Supersporty skrizene s obycejnymi auty 02

3. Honda Civic EK9SX-R

Tentokrát se do hávu nejvýkonnější varianty automobilky převlékl konvenční Civic. Z relativně běžného typu se stal kříženec Civicu Type-R EK9 a extra rychlé NSX. Výsledek není špatný, ve světě by se neztratil, co myslíte?

Sporťáky pro chudé? Podívejte se na 7 běžných aut předělaných na supersporty - 3 - Supersporty skrizene s obycejnymi auty 03

4. Mini Cooper 410 Works

Rozplácnutý Mini Cooper je určitě lepším směrem, než předvádí Angličané doopravdy. Jejich nafouknuté varianty ve stylu SUV jsou tak rozpačité, že vedle nich výtvor počítače vypadá skvěle. Jednoznačně je 410 Works menší zlo než třeba vykrmený Mini Paceman.

Sporťáky pro chudé? Podívejte se na 7 běžných aut předělaných na supersporty - 4 - Supersporty skrizene s obycejnymi auty 04

5. Dacia Sandero Wayfast GTS

Troufneme si odhadnout, že by tento výrobek všechny ostatní překonal svoji nízkou cenou. Většina podoby je inspirované u domácího Renaultu RS 01, ale některé linky nejsou daleko od Lamborghini. Celek působí rychle a kompaktně, proč ne.

Sporťáky pro chudé? Podívejte se na 7 běžných aut předělaných na supersporty - 5 - Supersporty skrizene s obycejnymi auty 05

6. BMW 1-SM Coupe

Standardní řada 1 dostala v obrázkovém programu některé části elektromobilu i8 kombinované se stylingem supersportovní M1. Střet několika světů není výběr toho nejlepšího, ale zastánci BMW dokážou nakupovat už podle loga na kapotě, proto ani tento vzhledový hybrid by nebyl výjimkou.

Sporťáky pro chudé? Podívejte se na 7 běžných aut předělaných na supersporty - 6 - Supersporty skrizene s obycejnymi auty 06

7. Jeep Wrangler Demon - Hand Low and Wide Edition

Poslední je trochu jiné superauto, ale s motorem z koncernového Dodge Demon by i tento nízký a široký džíp pěkně uháněl. V reálu off-road, na obrázku hot rod, by musel jezdit jen po novém asfaltu, každá nerovnost by znamenala ránu do podvozku, který je nad zemí sotva na výšku palce.

Sporťáky pro chudé? Podívejte se na 7 běžných aut předělaných na supersporty - 7 - Supersporty skrizene s obycejnymi auty 07

Zdroj: Drive Tribe

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama