- -

Sportovní Volkswageny mohou být jen lepší, divize R má zpátky svého šéfa

Odešel sám dveřmi a vrací se sám oknem, chce se říci. Jost Capito, který stojí za sportovními úspěchy VW v posledních letech se vrací do Německa.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Sportovní Volkswageny mohou být jen lepší, divize R má zpátky svého šéfa

2.6.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Odešel sám dveřmi a vrací se sám oknem, chce se říci. Jost Capito, který stojí za sportovními úspěchy VW v posledních letech se vrací do Německa.

V roce 2012 museli mít fanoušci Fordu oči jen pro pláč. Sportovní oddělení modrého oválu totiž opustil Jost Capito, muž zodpovědný za všechny obdivované Fordy ST a RS předchozích let. Přešel k Volkswagenu, kde se nepostavil jen do čela rallyového týmu, ale zároveň měl stát za sportovní expanzí silničních modelů, které rázem začaly být mnohem zajímavější - však si stačí srovnat naše testy Golfu VI R a Golfu VII R. O čtyři roky později ovšem přišla studená sprcha.

Capito německou automobilku opustil, aby šéfoval stáji McLaren F1. Z dnešního úhlu pohledu můžeme Capitův krok považovat za protřelý, neboť rallyový tým VW opustil na vrcholu a hlavně pár měsíců před smutným rozhodnutím automobilky šampionát opustit. O to více bychom se ale měli divit jeho návratu, který byl aktuálně oznámen. Volkswagen totiž nadále odmítá obnovení závodního týmu. Co tedy bude Capito ve Wolfsburgu dělat?

Pokud doufáte, že se vrátí ke svému původnímu poslání a pošle na trh více ostrých modelů s logem VW, pak doufáte správně. Capito byl totiž nově jmenován šéfem divizí Volkswagen R GmbH i Volkswagen Zubehör GmbH. První má přitom na starosti sportovní modely, druhá pak tovární příslušenství. Dá se tedy předpokládat, že dostaneme více aut i doplňků nebo je přinejmenším dostaneme v lepší podobě.

Nic bližšího o novém angažmá nebylo zmíněno, zabrousit tedy můžeme na skok k McLarenu. Tam byl Capito najat Ronem Dennisem, který ovšem loni musel firmu, se kterou byl spojen po několik desetiletí a jíž prakticky vybudoval k dnešnímu obrazu, opustit. Nové vedení pak na vedlejší kolej poslalo i Capita, tomu se ovšem podobná pozice nelíbila a McLaren opustil zcela.

Nyní je tedy známý manažer zpátky v prostředí, ve kterém fungoval po čtyři roky. Předtím vedl veškeré sportovní aktivity zmiňovaného Fordu, ještě před nástupem k modrému oválu působil nějaký čas u týmu Sauber F1 a počátky jeho kariéry jsou pro změnu spojeny s prací pro Porsche.

Sportovní Volkswageny mohou být jen lepší, divize R má zpátky svého šéfa - 1 - Jost Capito 01Sportovní Volkswageny mohou být jen lepší, divize R má zpátky svého šéfa - 2 - Jost Capito 02Sportovní Volkswageny mohou být jen lepší, divize R má zpátky svého šéfa - 3 - Jost Capito 03Sportovní Volkswageny mohou být jen lepší, divize R má zpátky svého šéfa - 4 - Jost Capito 04Sportovní Volkswageny mohou být jen lepší, divize R má zpátky svého šéfa - 5 - Jost Capito 05Sportovní Volkswageny mohou být jen lepší, divize R má zpátky svého šéfa - 6 - Jost Capito 06
Jost Capito se po pár měsících u McLarenu F1 vrací zpátky k Volkswagenu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše