Reklama

Stavební inspektoři prohledali podezřelou garáž a trestali. Podívejte se, co ukrývala

Garáž běžně není tou stavbou, která by vzbuzovala podezření či zavdávala důvod trestat její majitele. Tito ale pro tu svou našli vážně zvláštní využiti.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Stavební inspektoři prohledali podezřelou garáž a trestali. Podívejte se, co ukrývala

11.6.2018 | Mirek Mazal

Garáž běžně není tou stavbou, která by vzbuzovala podezření či zavdávala důvod trestat její majitele. Tito ale pro tu svou našli vážně zvláštní využiti.

Britský pár dostal tučnou pokutu kvůli vlastní, legálně postavené garáži, která stála na jeho vlastním pozemku. To zní poněkud podivně, ale jen do chvíle, než se podíváte, co s celou garáží provedli. A jak umně to skrývali před okolím.

Reeta Herzallah a Hamdi Almasri se podle úřadů dopustili protizákonného jednání, když tajili obytné místnosti uvnitř nebytového prostoru. Svou garáž totiž přestavěli v malý cihlový domek, modifikovaná stavba se ale navenek poněkud potěmkinovsky dále tvářila jako garáž - byla tu příjezdová cesta, vrata a dál nic zvláštního. Ona vrata ale šlo sklopit a odhalit stavbu docela jiného charakteru.

Okresní rada spravující obec Enderby v hrabství Leicestershire uvedla, že jednání přestupců bylo zcela nepřijatelné. Můžeme se divit příkrému přístupu úřadů, výše zmínění nakonec jen pozměnili využití legálně postavené budovy, ale ve Velké Británii už to tak chodí. Schválená plánovací dokumentace z roku 2007 počítala s garážovým stáním určeným pro osobní vůz. Inspektoři ale po létech objevili nelegální stavbu a předali podnět k šetření nadřízeným orgánům.

Paradoxem je, že podezření u nich vzbudil jiný přečin páru, a to vybudování nepovoleného vstupu na pozemek z hlavní silnice. Až když kontrolovali tento, jasně viditelný problém, všimli si podezřelé garáže. A zbytek už šlo ráz na ráz. Páru tak byla uložena pokuta ve výši 770 liber, k tomu je potřeba připočítat soudní náklady 1 250 liber a poplatek 77 liber. Celkově podvod vyšel na 2 097 liber (61 600 Kč) každého, celkově tedy na víc než 123 tisíc korun.

Z jakého důvodu byla garáž přestavěna a proč se její vnitřní prostor změnil na cosi jako obývací pokoj, zdroje neuvádí. Potrestaný pár se pochopitelně brání - Reeta Herzallah označuje sebe i svého partnera za tvrdě pracující lidi, kteří nikdy neměli problém se zákonem. A nechápou, proč jim nebylo dovoleno změnit využití stavby alespoň zpětně.

Pár se s trestem za přestavbu bez vědomí úřadu nehodlá se smířit, ale asi mu to nebude nic platné. Sheila Scottová z odboru plánování nekompromisně zareagovala: „Poselství tohoto případu je jasné. Pokud porušíte plánovací předpisy a ignorujete nás, nenecháme se přehlížet. Vytvoření vjezdu na přeplněnou ulici B4114 a zabírání cenného parkovacího místa v terénu je zcela nepřijatelné,“ hájí zájmy byrokratů Scottová.

Budova se musí uvést do stavu plně odpovídajícího původnímu záměru a jak jsme zmínili, ani dodatečné stavební povolení neprošlo schválením. Inspektoři mají naplánovaný pravidelný dohled nad potrestanou dvojicí - rada si chce vynutit nekompromisní poslušnost, aby se rozvoj bydlení udržel pod kontrolou. Jak moc rozumný je to přístup, posuďte sami...

Stavební inspektoři prohledali podezřelou garáž a trestali. Podívejte se, co ukrývala - 1 - Garaz nelegalne prestavena na bydleni Anglie 01Stavební inspektoři prohledali podezřelou garáž a trestali. Podívejte se, co ukrývala - 2 - Garaz nelegalne prestavena na bydleni Anglie 02Stavební inspektoři prohledali podezřelou garáž a trestali. Podívejte se, co ukrývala - 3 - Garaz nelegalne prestavena na bydleni Anglie 03Stavební inspektoři prohledali podezřelou garáž a trestali. Podívejte se, co ukrývala - 4 - Garaz nelegalne prestavena na bydleni Anglie 04Stavební inspektoři prohledali podezřelou garáž a trestali. Podívejte se, co ukrývala - 5 - Garaz nelegalne prestavena na bydleni Anglie 05
Malá garáž sloužila jako útočiště minimálně pro dva lidi. Musela se stát znovu příbytkem pro automobil, protože úřady nechtěly záměrně povolit ani dodatečné stavební povolení. Proč pár vedle svého rodinného domu postavil z garáže druhý domek není jasné

Stavební inspektoři prohledali podezřelou garáž a trestali. Podívejte se, co ukrývala - 6 - Garaz nelegalne prestavena na bydleni dalsi 01
Pohled na celou nemovitost z ptačí perspektivy

Zdroj: BBC

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše