Syn miliardáře skládal zkoušku autoškoly v Bugatti Chiron. Za co asi šly body dolů?

Závěrečná jízda s komisařem je obávaným vyvrcholením autoškoly. Jeden adept v USA si ale nejdůležitější fázi před udělením řidičáku pořádně užil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Syn miliardáře skládal zkoušku autoškoly v Bugatti Chiron. Za co asi šly body dolů?

17.9.2018 | Mirek Mazal

Závěrečná jízda s komisařem je obávaným vyvrcholením autoškoly. Jeden adept v USA si ale nejdůležitější fázi před udělením řidičáku pořádně užil.

V USA probíhá závěrečná praktická zkouška v v autoškole trochu jinak než u nás. Absolvovat ji totiž můžete v jakémkoli silničním automobilu, který si vyberete. Obvykle to neznamená nic zvláštního, Američan Matt Spector pro ni ale dostal k dispozici jedno z nejrychlejších aut na světě.

Mladík pochází z rodiny zámožného sběratele, kde o cenná auta není nouze. Po nahlédnutí do miliardové garáže si dobře narozený syn nechal od svého kamaráda na zkoušku přistavit jedno z nejdražších aut rodičů s registrační značkou Hellbee (v překladu Pekelná včela).

Název není náhodný, protože ho nosí žluto-černé Bugatti Chiron s W16 o výkonu 1 103 kW (1 500 koní) a 1 600 Nm, mimochodem první dodaný Chiron do USA. Zrychlení na 100 km/h je otázkou 2,5 sekundy. Pro sedmnáctiletého řidiče velká výzva, ale Matt neseděl za volantem poprvé, proto si mohl dovolit udělat ze sebe i z instruktorky tak trochu utahovat.

Po příjezdu na zkoušku proběhla povinná kontrola stavu vozidla, která zároveň ověřila schopnost řidiče ovládat všechny základní funkce. Komisařka nasedla na místo spolujezdce a jízda začala. Matt dodržoval všechny instrukce z úst dohlížející dámy, nebylo složité splnit základní povely. Snaha se vyplatila, ne však zcela.

V Mattových výsledcích se totiž objevil jeden trestný bod. Za co, byste uhodli - za trhavou akceleraci. Těžko říci, jestli byla tato výčitka na místě a čerstvý motorista s autem nejel dostatečně jemně. A nebo instruktorka nedokázala tak úplně uznat, že s autem s malým jaderným reaktorem pod kapotou to jinak ani nejde. Tak či onak mladík zkoušku úspěšně zvládl a s Chironem pak zajel čerstvý řidičák oslavit do McDrivu.

Paní komisařka možná ani netušila, čím ji její svěřenec vlastně svezl. Jistě pak neměla ponětí, že si celou situaci chlapci nahrávají, aby se mohli vytvořit vzpomínkové video z autoškoly s Bugatti Chiron. Čerstvý řidičák pak Matt oslavil projížďkou se starším Bugatti z otcovy garáže, ve které jsou opravdu mimořádné vozy. Nakonec, podívejte se i na to sami níže...


Syn miliardáře skládal zkoušku autoškoly v Bugatti Chiron. Za co asi šly body dolů? - 1 - Autoskola test Bugatti 01Syn miliardáře skládal zkoušku autoškoly v Bugatti Chiron. Za co asi šly body dolů? - 2 - Autoskola test Bugatti 02Syn miliardáře skládal zkoušku autoškoly v Bugatti Chiron. Za co asi šly body dolů? - 3 - Autoskola test Bugatti 03Syn miliardáře skládal zkoušku autoškoly v Bugatti Chiron. Za co asi šly body dolů? - 4 - Autoskola test Bugatti 04Syn miliardáře skládal zkoušku autoškoly v Bugatti Chiron. Za co asi šly body dolů? - 5 - Autoskola test Bugatti 05Syn miliardáře skládal zkoušku autoškoly v Bugatti Chiron. Za co asi šly body dolů? - 6 - Autoskola test Bugatti 06
Matt závěrečnou zkoušku úspěšně složil, a tak mohl vyrazit do „mekáče”, postupně se dvěma Bugatti

Syn miliardáře skládal zkoušku autoškoly v Bugatti Chiron. Za co asi šly body dolů? - 7 - Autoskola test Bugatti 07Syn miliardáře skládal zkoušku autoškoly v Bugatti Chiron. Za co asi šly body dolů? - 8 - Autoskola test Bugatti 08Syn miliardáře skládal zkoušku autoškoly v Bugatti Chiron. Za co asi šly body dolů? - 9 - Autoskola test Bugatti 09Syn miliardáře skládal zkoušku autoškoly v Bugatti Chiron. Za co asi šly body dolů? - 10 - Autoskola test Bugatti 10Syn miliardáře skládal zkoušku autoškoly v Bugatti Chiron. Za co asi šly body dolů? - 11 - Autoskola test Bugatti 11Syn miliardáře skládal zkoušku autoškoly v Bugatti Chiron. Za co asi šly body dolů? - 12 - Autoskola test Bugatti 12Syn miliardáře skládal zkoušku autoškoly v Bugatti Chiron. Za co asi šly body dolů? - 13 - Autoskola test Bugatti 13Syn miliardáře skládal zkoušku autoškoly v Bugatti Chiron. Za co asi šly body dolů? - 14 - Autoskola test Bugatti 14Syn miliardáře skládal zkoušku autoškoly v Bugatti Chiron. Za co asi šly body dolů? - 15 - Autoskola test Bugatti 15Syn miliardáře skládal zkoušku autoškoly v Bugatti Chiron. Za co asi šly body dolů? - 16 - Autoskola test Bugatti 16Syn miliardáře skládal zkoušku autoškoly v Bugatti Chiron. Za co asi šly body dolů? - 17 - Autoskola test Bugatti 17Syn miliardáře skládal zkoušku autoškoly v Bugatti Chiron. Za co asi šly body dolů? - 18 - Autoskola test Bugatti 18
Dokumentace samotného testu je úsměvná, instruktorka ale zůstala profesionální, třebaže její hodnocení akcelerace nemusí být úplně korektní

Zdroj: TheStradman@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama