- -

Takhle skončil levně koupený Mercedes ML 55 AMG. Ukradl ho hloupý zloděj

Koupě tohoto auta se i po roce zdála být veskrze šťastným krokem, snad při poslední možné příležitosti ale vše zhatil zloděj. A chytrý opravdu nebyl.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Takhle skončil levně koupený Mercedes ML 55 AMG. Ukradl ho hloupý zloděj

22.5.2017 | Marek Bednář | 7 příspěvků

Koupě tohoto auta se i po roce zdála být veskrze šťastným krokem, snad při poslední možné příležitosti ale vše zhatil zloděj. A chytrý opravdu nebyl.

Protože nejednoho fandu do aut láká myšlenka jezdit s luxusním autem, koupeným z druhé ruky za - vzhledem k původní pořizovací ceně - směšné peníze, psali jsme o Tyleru Hooverovi a jeho Mercedesu ML 55 AMG. Hoover si vůz koupil za dobré peníze, šlo o úplně nejlevnější kus v prodeji a velmi levně opravil i problémy, o kterých autorizovaný servis Mercedesu říkal, že budou velmi nákladné. Mohl si tak mnout ruce, po 12 měsících vlastnictví a 11 tisících najetých km měl v rukou skvěle fungující auto, které mohl prodat dráž než koupil.

To také chtěl udělat, proto vůz dal k vyčištění u jedné specializované firmy, se kterou má dobré zkušenosti. Jenže vůz byl odtamtud ukraden, když v dílně stál s nastartovaným motorem, puštěným topením a otevřenými dveřmi, aby interiér rychleji uschnul. Zloděj prostě nakráčel do garáže, nastoupil a odjel, aniž by si ho kdokoliv všiml. Majitel myčky dokonce volal Hooverovi, jestli si vůz náhodou nevyzvedl bez jeho vědomí a právě tady se ukázalo, že do té chvíle šťastný příběh vlastnictví tohoto ML nabral poněkud špatný směr.

Následovalo samozřejmě nahlášení krádeže policii, ovšem Hoover neměl vůz pojištěný na krádež, rozhodl se šetřit a vzal jen pojištění odpovědnosti. Hledání nenechal jen na policii, jezdil po okolí a díval se, jestli náhodou svůj Mercedes neuvidí. Nebyl úspěšný, proto zkusil pátrat pomocí Facebooku a tiskové zprávy pro místní média, která příběh tohoto hnědého ML 55 AMG skutečně odvysílala.

O pár hodin později Hooverovi přišla zpráva od ženy, která se o ukradeném autě dozvěděla na Facebooku a také právě na Facebooku jeden z jejích známých, již dříve údajně trestaný za krádeže aut, sdílel fotografii záhadného hnědého Mercedesu ML 55 AMG s popiskem „Tátova nová hračka”. Člověk se musí ptát, jak chytrý je asi zloděj, který se svým lupem chlubí na sociálních sítích, ale i to může zachraňovat víru ve svět kolem - chytří lidé se na dráhu zločinu obvykle nevydávají.

Ona žena další den ráno jela hledat tenhle Mercedes na místa, kde by se mohl v rukou známého zloděje vyskytovat, a skutečně ho našla. Zavolala policii, jenže když ta dorazila, Mercedes zrovna odjížděl. Následovala honička, kterou ovšem policisté z bezpečnostních důvodů museli vzdát - byla příliš nebezpečná pro okolí. Zloděj v Mercedesu tak znovu unikl.

O pár dní později byl zatčen za něco úplně jiného a bez auta, ovšem byl záhy propuštěn. Z nějakého důvodu se od něj policie nedozvěděla nic o ukradeném hnědém Mercedesu. Nebyl to žádný z mužů na oné fotce s popiskem „Tátova nová hračka”, ale informace o tom, že „řidič, který ujel policii v mém ML 55 AMG, byl zatčen”, pocházela přímo od policie. Proč ho nezadrželi kvůli podezření z krádeže auta, netušíme, možná byli policisté jen přesvědčeni, důkazy ale neměli.

Veškeré stopy tím vychladly a Hoover se začínal smiřovat s tím, že o své ML přišel. Jenže pak, po několika dnech, se ozvala policie. Vůz byl nalezen na prázdném pozemku, „zaparkovaný” v houští, lehce poškozený a na ukradených převozních registračních značkách.

Hoover přijel na místo, obhlédl auto, spolu s policistou počkal na techniky z policejní laboratoře, kteří hledali uvnitř otisky prstů nebo cokoliv, co by je mohlo dovést ke člověku, který tímhle vozem jezdil - a konečně poté, co nic nenašli, předal policista vůz Hooverovi. Ten uvnitř našel nějaké nářadí, oblečení a knížku o tom, jak vést romantický vztah a přitom zůstat dobrým křesťanem.

Byl už večer a Hoover se tedy nepouštěl do vysekání auta z houští. Ujelo třicet metrů náletovými dřevinami a nebylo možno s ním vyjet bez rizika poškození podvozku, proto se do toho chtěl s přáteli pustit další den. Prozatím to ale prý vypadá, že vůz je poškozen méně, než by se z fotek mohlo zdát.

Poučení z tohoto příběhu je zřejmé - i jinak šťastný „ekonomický románek” s ojetým autem může zhatit někdo zvenčí. A pokud chcete, aby najisto nekončil větším průšvihem, než se kdy zkraje mohlo zdát, investice do pojištění nebo hodně dobrého zabezpečení bude moudrá. Takové věci Hoover nedělá, my můžeme...

Takhle skončil levně koupený Mercedes ML 55 AMG. Ukradl ho hloupý zloděj - 1 - mercedes ml 55 amg hoover kradez mycka 01Takhle skončil levně koupený Mercedes ML 55 AMG. Ukradl ho hloupý zloděj - 2 - mercedes ml 55 amg hoover kradez mycka 02
Z téhle myčky byl Mercedes ukraden

Takhle skončil levně koupený Mercedes ML 55 AMG. Ukradl ho hloupý zloděj - 3 - mercedes ml 55 amg hoover kradez patrani 01Takhle skončil levně koupený Mercedes ML 55 AMG. Ukradl ho hloupý zloděj - 4 - mercedes ml 55 amg hoover kradez patrani 02
S hledáním Hooverovi pomohla místní média. Vpravo fotka, která se objevila na Facebooku s popiskem „Tátova nová hračka” - identita zloděje je pochopitelně pozměněna

Takhle skončil levně koupený Mercedes ML 55 AMG. Ukradl ho hloupý zloděj - 5 - mercedes ml 55 amg hoover kradez nalez 01Takhle skončil levně koupený Mercedes ML 55 AMG. Ukradl ho hloupý zloděj - 6 - mercedes ml 55 amg hoover kradez nalez 02Takhle skončil levně koupený Mercedes ML 55 AMG. Ukradl ho hloupý zloděj - 7 - mercedes ml 55 amg hoover kradez nalez 03Takhle skončil levně koupený Mercedes ML 55 AMG. Ukradl ho hloupý zloděj - 8 - mercedes ml 55 amg hoover kradez nalez 04Takhle skončil levně koupený Mercedes ML 55 AMG. Ukradl ho hloupý zloděj - 9 - mercedes ml 55 amg hoover kradez nalez 05Takhle skončil levně koupený Mercedes ML 55 AMG. Ukradl ho hloupý zloděj - 10 - mercedes ml 55 amg hoover kradez nalez 06
Vůz byl po týdnu objeven v houští v dost zbídačeném stavu

Zdroj: Hoovie's Garage@Youtube

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše