Reklama

Takhle vypadá Bugatti Veyron za 2 miliony Kč. Svým způsobem je dokonalé

Bugatti Veyron je stále auto za desítky milionů Kč a i za 16 milionů koupíte kus, který má háček. Tohle jich má víc, přesto si zaslouží jistý respekt.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Takhle vypadá Bugatti Veyron za 2 miliony Kč. Svým způsobem je dokonalé

26.2.2017 | Petr Miler | 3 příspěvky

Bugatti Veyron je stále auto za desítky milionů Kč a i za 16 milionů koupíte kus, který má háček. Tohle jich má víc, přesto si zaslouží jistý respekt.

Dny Bugatti Veyron už byly sečteny novým Chironem, to ale neznamená, že by v autobazarech nastal hromadný výprodej dříve prodaných kusů. Veyron zůstává bez ohledu na stáří a počet najetých kilometrů stejně drahý nebo dražší a když narazíte na originální výjimku, má háček, který se o relativně nízkou cenu stará.

To bylo ale pořád auto za 16 milionů Kč. Kus, který vám ukážeme dnes, stojí miliony 2, vlastně ani ne celé, takže háčků má pochopitelně víc. Má jich vlastně celou partu, protože to není skutečný Veyron, ale jeho replika. A i když pro podobné výtvory nehoříme a těžko si dokážeme představit, že bychom si se dvěma miliony v ruce vyrazili pro... Ford Cougar 2,5 V6 z roku 2002 se skoro 200 tisíci najetými km, tento stroj si zaslouží jistý respekt.

Ani ne proto, že jeho motor dostal turbo, a tak nabízí více než originálních 170 koní - beztak nevíme, kolik jich je a k Veyronu mu ještě tři turba schází. Zajímavý je spíše proto, do jak extrémních detailů autor tohoto díla zašel, aby z Fordu udělal něco jako Bugatti. Nepochybujeme o tom, že zkušené oko by repliku odhalilo i tak a jsou tu pořád věci, které zřetelně nesedí, hlavně uvnitř. Ale i když třeba „budíky” z Fordu jsou ránou mimo, tachometr už je cejchovaný do 280 mph (450 km/h). A je to jen třešinka na dortu funkčních nebo aspoň zdánlivě funkčních detailů.

Nejenže zvnějšku auto vypadá docela věrně, je tu třeba i funkční výsuvné křídlo či brzdy hrající si na karbon-keramická Bremba. Najdeme tu věrně vyhlížející světla, dvoutónový lak, celkem zdařile ztvárněné víčko nádrže a pak celý interiér se spoustou povedených detailů.

Ano, rozumný člověk si řekne: „To muselo dát práce... Přitom taková blbost.” Je to pravda, stokrát to si to můžete zopakovat, přesto je třeba říci, že tento výtvor je kvalitativně na úrovni, není to žádný ruský Vlk.

Krom řady menších problémů je tu ale jeden velký a to je samotná cena. Jistě, 2 miliony za Veyron jsou nic, ale 2 miliony za Cougar? Majitel říká, že na nákladech jej tento stroj stál 2,5 milionu Kč, takže cena 75 000 USD, za kterou auto prodává na eBay, je vlastně nízká. Vzhledem k nákladům možná, vzhledem k čemukoli jinému je to vážně nesmysl. Nebo snad existuje někdo, kdo by dal takové peníze za ježdění ve vypelichaném Cougaru, který se tváří jako Veyron, místo ježdění třeba v úplně nové Alfě Romeo Giulia?

Dost dobře si to nedokážeme představit, i když tato replika je svým způsobem dokonalá - přiblížit se více originálu je za cenu originálu vzdálenou asi nemožné. Je to zřejmě ještě lepší kousek než podobný, který jsme probírali loni, přesto máme pocit, že prodat jej za požadované peníze bude nemožné...

Takhle vypadá Bugatti Veyron za 2 miliony Kč. Svým způsobem je dokonalé - 1 - Bugatti Veyron za 2 miliony Kc prodej 01Takhle vypadá Bugatti Veyron za 2 miliony Kč. Svým způsobem je dokonalé - 2 - Bugatti Veyron za 2 miliony Kc prodej 02Takhle vypadá Bugatti Veyron za 2 miliony Kč. Svým způsobem je dokonalé - 3 - Bugatti Veyron za 2 miliony Kc prodej 03Takhle vypadá Bugatti Veyron za 2 miliony Kč. Svým způsobem je dokonalé - 4 - Bugatti Veyron za 2 miliony Kc prodej 04Takhle vypadá Bugatti Veyron za 2 miliony Kč. Svým způsobem je dokonalé - 5 - Bugatti Veyron za 2 miliony Kc prodej 05Takhle vypadá Bugatti Veyron za 2 miliony Kč. Svým způsobem je dokonalé - 6 - Bugatti Veyron za 2 miliony Kc prodej 06Takhle vypadá Bugatti Veyron za 2 miliony Kč. Svým způsobem je dokonalé - 7 - Bugatti Veyron za 2 miliony Kc prodej 07Takhle vypadá Bugatti Veyron za 2 miliony Kč. Svým způsobem je dokonalé - 8 - Bugatti Veyron za 2 miliony Kc prodej 08Takhle vypadá Bugatti Veyron za 2 miliony Kč. Svým způsobem je dokonalé - 9 - Bugatti Veyron za 2 miliony Kc prodej 09Takhle vypadá Bugatti Veyron za 2 miliony Kč. Svým způsobem je dokonalé - 10 - Bugatti Veyron za 2 miliony Kc prodej 10Takhle vypadá Bugatti Veyron za 2 miliony Kč. Svým způsobem je dokonalé - 11 - Bugatti Veyron za 2 miliony Kc prodej 11
Je to asi nejlepší replika Bugatti Veyron, kterou někdo postavil a jen o málo horší, než jako si lze představit. I tak je to předražený nesmysl

Zdroj: eBay

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše