- -

Takto našli 26 let nezvěstné Porsche. Ukradené viselo celou tu dobu ze srázu

Když se podaří najít vaše nezvěstné auto, bývá to obvykle dobrá zpráva. V tomto případě si ale nejsme jisti, že majitel nalezení vozu jakkoli ocenil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Takto našli 26 let nezvěstné Porsche. Ukradené viselo celou tu dobu ze srázu

1.12.2017 | Petr Miler | 45 příspěvků

Když se podaří najít vaše nezvěstné auto, bývá to obvykle dobrá zpráva. V tomto případě si ale nejsme jisti, že majitel nalezení vozu jakkoli ocenil.

Když nenajdete své auto tam, kde jste ho zaparkovali a po kontaktu s policií se neukáže, že nebylo odtaženo, bylo nejspíše ukradeno. Tedy pokud jste nezapomněli, kde jste ho opravdu nechali. To nebyl případ jednoho Porsche 924 z roku 1979, které v lednu 1991 zmizelo z parkoviště u kina v oregonském Medfordu. Majitel vše nahlásil policii a jistě doufal, že se vůz podaří nalézt, jenže nic takového se nestalo. Alespoň ne bezprostředně.

Dotyčný už jistě ani nedoufal, že by se na tom kdy cokoli změnilo, o to větší bylo jeho překvapení, když jej policie před pár dny kontaktovala, že jeho auto konečně našla. Po dlouhých 26, skoro už 27 létech bylo náhodným kolemjdoucím objeveno v příkrém srázu poblíž silnice Abbott Prairie Road. Toto místo nebylo viditelné ze silnice a už vzhledem ke svému charakteru zrovna nelákalo k vycházkám, proto zde nebohé Porsche zůstalo tak dlouho bez povšimnutí.

Bizarní je, že na toto místo se muselo dostat hned krátce po odcizení, neboť nikdy po roce 1991 nemělo obnovenou registraci - ani skutečnou, ani fiktivní. Někdo si tak zřejmě s vozem pouze sjel a pak jej takto „odložil”. Poblíž vozu sice nalezeny kosti, později se ukázalo, že patří jelenovi, žádné lidské ostatky se na místě neobjevily. Auto tedy bylo nejspíše ze srázu shozeno úmyslně.

Pochopitelně, už tím bylo značně poškozeno, to je z přiložených fotografií patrné. Zbytek vykonal zub času, který měl po více jak čtvrtstoletí dost času na to, aby se do vozu pořádně zakousl. Majiteli bude nyní vrácena jen ruina, pokud o ní tedy vůbec bude stát - tato 924 už je zřejmě zralá jen do šrotu.

Za jiných okolností by mohlo být nalezení tak dávno odcizeného auta být i dobrou zprávou - v roce 1991 byla 924 z roku 1979 v Americe prakticky bezcenným vozem, dnes alespoň trochu nabývá na ceně. V tomto konkrétním případě ale platí staré moudro, že ukradené auto je někdy lepší nedostat zpátky - zloději jej často zničí. To platí i v tomto případě a v tomto případě, kdy jim pomohl ještě zub času...

Takto našli 26 let nezvěstné Porsche. Ukradené viselo celou tu dobu ze srázu - 1 - Porsche 924 1979 nalezene po 27 letech 01Takto našli 26 let nezvěstné Porsche. Ukradené viselo celou tu dobu ze srázu - 2 - Porsche 924 1979 nalezene po 27 letech 01aTakto našli 26 let nezvěstné Porsche. Ukradené viselo celou tu dobu ze srázu - 3 - Porsche 924 1979 nalezene po 27 letech 02Takto našli 26 let nezvěstné Porsche. Ukradené viselo celou tu dobu ze srázu - 4 - Porsche 924 1979 nalezene po 27 letech 03
Skoro 27 let zůstalo viset ze srázu Porsche 924 ukradené v roce 1991. Teď bylo nalezeno v tomto stavu...

Zdroj: Jackson Co. Sheriff's Office

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 45 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše