Reklama

To zabolí: tohle 659koňové Camaro má nulu na tachometru, přesto už neožije

Řádění hurikánu Harvey si vybralo svou daň i na úplně nových autech a mezi nimi i na tomto muscle caru. Je zcela nejetý, přesto nepoužitelný.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

To zabolí: tohle 659koňové Camaro má nulu na tachometru, přesto už neožije

3.10.2017 | Petr Prokopec | 16 příspěvků

Řádění hurikánu Harvey si vybralo svou daň i na úplně nových autech a mezi nimi i na tomto muscle caru. Je zcela nejetý, přesto nepoužitelný.

O následcích řádění hurikánu Harvey jsme se již zmiňovali. Došlo dokonce i na letecké záběry závodních okruhů Texas World Speedway a Royal Purple Raceway, jež se staly dočasným útočištěm pro desítky tisíc zaplavených vozů. Některé z nich přitom bude možné opravit, jiné budou rozprodány na součástky a zbytek bohužel zamíří do šrotu. Do prostřední skupiny spadne i jeden Chevrolet Camaro ZL1, 659koňové auto snů svého druhu, které si i na okruhu podá nejeden vypiplaný německý sporťák.

Pohledné kupé bylo vyrobeno v letošním roce, jde tedy o zánovní vůz. A jako takový jej ostatně i společnost Copart, která má prodej zaplavených aut na starosti, nabízí. Hodnota vozu má činit 67 947 USD (cca 1 495 000 Kč), na čemž má nemalý podíl i nulový stav najetých kilometrů. Nicméně v tomto případě zdání klame, neboť auto do značné míry zničila voda.

Nájezd vozu je nulový, s ohledem na letošní datum výroby to nejspíše bylo nikdy neprodané auto. Jeho karoserie vypadá až na pár nečistot a nějaké ty oděrky bezproblémově, mechanika by též měla být z větší části v pořádku. Elektronika je ale odepsaná a je otázka, do jaké míry může vytopenému vozu vrátit lesk a vůni „vysušení, vylovení, odbahnění“.

Ani s tou mechanikou to ale nebude snadné, v podstatě by bylo třeba rozebrání vozu do posledního šroubku, Camaro je proto nabízeno jako neopravitelné a bude tedy prodáno na součástky. Tomu odpovídá i zatím nejvyšší nabízená částka 18 200 USD (400 500 Kč).

Není samozřejmě nikde psáno, že se vůz neprodá za vyšší sumu. Stejně tak nelze vyloučit, že jej nový majitel opravdu rozebere, vyčistí a následně zase složí. Camaro ZL1 by si to jistě zasloužilo. Nicméně realisticky počítáme s tím, že skutečně dojde pouze na jeho demontáž a krátký život tohoto stroje končí na místech, kde ho vidíme...

To zabolí: tohle 659koňové Camaro má nulu na tachometru, přesto už neožije - 1 - Chevrolet Camaro ZL1 hurikan Harvey 01To zabolí: tohle 659koňové Camaro má nulu na tachometru, přesto už neožije - 2 - Chevrolet Camaro ZL1 hurikan Harvey 02To zabolí: tohle 659koňové Camaro má nulu na tachometru, přesto už neožije - 3 - Chevrolet Camaro ZL1 hurikan Harvey 03To zabolí: tohle 659koňové Camaro má nulu na tachometru, přesto už neožije - 4 - Chevrolet Camaro ZL1 hurikan Harvey 04To zabolí: tohle 659koňové Camaro má nulu na tachometru, přesto už neožije - 5 - Chevrolet Camaro ZL1 hurikan Harvey 05To zabolí: tohle 659koňové Camaro má nulu na tachometru, přesto už neožije - 6 - Chevrolet Camaro ZL1 hurikan Harvey 06To zabolí: tohle 659koňové Camaro má nulu na tachometru, přesto už neožije - 7 - Chevrolet Camaro ZL1 hurikan Harvey 07To zabolí: tohle 659koňové Camaro má nulu na tachometru, přesto už neožije - 8 - Chevrolet Camaro ZL1 hurikan Harvey 08To zabolí: tohle 659koňové Camaro má nulu na tachometru, přesto už neožije - 9 - Chevrolet Camaro ZL1 hurikan Harvey 09To zabolí: tohle 659koňové Camaro má nulu na tachometru, přesto už neožije - 10 - Chevrolet Camaro ZL1 hurikan Harvey 10
Tento Chevrolet Camaro ZL1 je k mání, navíc vcelku levně. Velmi pravděpodobně se jím ale nikdy nesvezete

Zdroj: Copart

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 16 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše