Reklama

Úřady v USA musely varovat lidi, aby za jízdy nevystupovali z aut kvůli písni

Člověk by čekal, že nebezpečnosti vystoupení z auta za jízdy si lidé budou tak nějak vědomi. V USA se ale jedna písnička a s ní spojená výzva se v USA postaraly o to, že zjevně nejsou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Úřady v USA musely varovat lidi, aby za jízdy nevystupovali z aut kvůli písni

30.7.2018 | Mirek Mazal

Člověk by čekal, že nebezpečnosti vystoupení z auta za jízdy si lidé budou tak nějak vědomi. V USA se ale jedna písnička a s ní spojená výzva se v USA postaraly o to, že zjevně nejsou.

Hudebníci se musí neustále prezentovat na veřejnosti, aby o jejich písně veřejnost neztratila zájem. Každý si svou image buduje jinak, v záplavě hip hopových zpěváků je potřeba zaujmout originálním způsobem, jinak rýmované říkanky nikoho neohromí. Extravagance je léta ověřenou cestou ke slávě. Většinový zvyk ukazovat se v drahých automobilech už dnes nikoho neproslaví, proto se objevilo něco nového.

Rapper Aubrey Drake Graham spíše známý jako Drake nahrává veršovanou hudbu doprovázenou hezkými ženami, penězi a automobily. Klasický černošský hip hop se vším všudy se prostřednictvím písně In My Feelings stal celosvětovým virálním hitem. Z obyčejné nahrávky o lásce se stal fenomén, kvůli kterému lidé vystupují z jedoucích aut a tancují vedle rozjetého vozu podle písně.

Taneční výzva vznikla na popud internetového komika jménem Shiggy, který se nechal jako první nafilmovat při této ne zrovna bezpečné zábavě. Tisíce fanoušků přijaly výzvu, aby natočily vlastní interpretaci tance na silnici. Hloupý vtip zaujal také celebrity, řada z nich na sociálních sítích zveřejnila vlastní verzi.

Jakkoli se zdá, že tohle je věc, kterou mnoho lidí z podstaty nebude opakovat, doslova davové šílenství zvýšilo počet nehod způsobených tím, že lidé vystupují z rozjetých automobilů. Samotné neřízené auto je pochopitelně velké riziko, výjimkou navíc nejsou ani pády pod kola vlastního vozu. Některé nepovedené verze tohoto tance tak končí v nemocnici.

Proto americká Národní rada pro bezpečnost dopravy oficiálně varovala před napodobováním nerozumného nápadu. Náčelník Nicholas Worrell sdělil, že vystupování z pohybujícího se vozidla kvůli tanečním kreacím je hloupé a nebezpečné pro aktéry i všechny poblíž. Silnice prý nejsou vhodným místem pro výzvu označenou #inmyfeelings.

S jeho vyjádřením nelze nesouhlasit, jen se člověk diví, že to vůbec někdo musel říkat nahlas. Znovu se ukázalo, že myšlení části Američanů má své limity a někteří na ně narazí docela brzy...

Úřady v USA musely varovat lidi, aby za jízdy nevystupovali z aut kvůli písni - 1 - Lide vystupuji z jedoucich aut a tanci 01
Proti taneční výzvě na zprofanovanou písničku In My Feelings kanadského rappera Draka musely vystoupit federální úřady

Úřady v USA musely varovat lidi, aby za jízdy nevystupovali z aut kvůli písni - 2 - Lide vystupuji z jedoucich aut kvuli pisni USA 01Úřady v USA musely varovat lidi, aby za jízdy nevystupovali z aut kvůli písni - 3 - Lide vystupuji z jedoucich aut kvuli pisni USA 02Úřady v USA musely varovat lidi, aby za jízdy nevystupovali z aut kvůli písni - 4 - Lide vystupuji z jedoucich aut kvuli pisni USA 03Úřady v USA musely varovat lidi, aby za jízdy nevystupovali z aut kvůli písni - 5 - Lide vystupuji z jedoucich aut a tanci 02Úřady v USA musely varovat lidi, aby za jízdy nevystupovali z aut kvůli písni - 6 - Lide vystupuji z jedoucich aut a tanci 03Úřady v USA musely varovat lidi, aby za jízdy nevystupovali z aut kvůli písni - 7 - Lide vystupuji z jedoucich aut a tanci 04Úřady v USA musely varovat lidi, aby za jízdy nevystupovali z aut kvůli písni - 8 - Lide vystupuji z jedoucich aut a tanci 05Úřady v USA musely varovat lidi, aby za jízdy nevystupovali z aut kvůli písni - 9 - Lide vystupuji z jedoucich aut a tanci 06Úřady v USA musely varovat lidi, aby za jízdy nevystupovali z aut kvůli písni - 10 - Lide vystupuji z jedoucich aut a tanci 07
Američané si ale podle všeho své jednání hned tak rozmluvit nenechají

Zdroj: National Transportation Safety Board@Facebook, Z Entertainment@Youtube, Periskopi@Youtube Barbara Kopylova@Twitter

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše