Z parkoviště u Lidlu je nový bermudský trojúhelník, potíže dělá hlavně autům

Pověst začarovaného místa si vydobylo parkoviště u prodejny Lidlu v britském Kingwoodu. Lidé tam nemohou zamknout svá auta či se do nich dostat, alarmy se bezdůvodně spouští, situaci řeší i samotný obchodní řetězec.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Z parkoviště u Lidlu je nový bermudský trojúhelník, potíže dělá hlavně autům

14.4.2019 | Petr Prokopec

Pověst začarovaného místa si vydobylo parkoviště u prodejny Lidlu v britském Kingwoodu. Lidé tam nemohou zamknout svá auta či se do nich dostat, alarmy se bezdůvodně spouští, situaci řeší i samotný obchodní řetězec.

Jako bermudský trojúhelník je označována oblast mezi Floridou, Portorikem a Bermudami. Spadá do něj i část Sargasového moře, stejně jako jím protéká Golfský proud. Už po staletí je zdrojem nevysvětlitelných událostí, o který se do svého lodního deníku zmiňoval i Kryštof Kolumbus. Snad největší popularity však bermudský trojúhelník získal po druhé světové válce, kdy v této oblasti začala mizet letadla a lodě. Odborníci přišli s rozličnými možnými teoriemi, proč se tak děje, žádná však dosud nebyla akceptována jako smysluplné vysvětlení.

Proč o tom ale vůbec mluvíme? Jednoduše proto, že „bermudské trojúhelníky“ se začaly objevovat i jinde, a to dokonce i na pevnině. Teoreticky by tak samozřejmě měly mít svůj vlastní název, nicméně v takovém případě by anomálie spíše lokálního charakteru nedošly velké popularity. Navíc někde již došlo k objasnění příčin podivných událostí.

To zatím není případ nejnovějšího „bermudského trojúhelníku“, který se objevil ve Velké Británii, konkrétně v Kingswoodu v hrabství Gloucestershire. Technicky vzato jde spíše o čtverec či spíše obdélník, do jehož tvaru bylo vystavěno parkoviště u tamního supermarketu Lidl. Lidé tam naštěstí za záhadných okolností nemizí, stejně jako jejich vozy, majitelé aut však musí řešit zcela jiné problémy. A nutno dodat, že ne úplně banální.

„Je to bizarní. Myslel jsem si, že auto má vybitou baterii, jak by se asi domníval skoro každý v mé situaci. Jenže syn dorazil s náhradní, a ta rovněž nefungovala,“ popsal nesnáze policista na odpočinku Graeme Wakerley. Ten na parkovišti u Lidlu zaparkoval, zamkl vůz a vyrazil na nákup. Když se vracel s plným košíkem, do auta se již nedostal, dálkové ovládání nefungovalo. A západky se neuvolnily ani po výměně baterie, zapotřebí byl odtah. Jakmile se totiž vůz vzdálil od parkoviště, věci se rázem daly do pořádku.

Wakerley následně zjistil, že není sám, kdo měl či má na parkovišti podobné problémy. Na tuto oblast si stěžuje stále více lidí, přičemž někteří se nemohou do vozu dostat, jiní jej pro změnu nemohou uzamknout. Do toho se nahodile zapíná či vypíná alarm. Přirovnání k bermudskému trojúhelníku je tedy na místě, zvláště když selhala jedna z teorií o možné příčině. Supermarket totiž před měsícem vyměnil kamery na parkovišti, přičemž ty nové fungují bezdrátově.

Lidé se okamžitě začali domnívat, že za jejich problémy stojí právě nové kamery, které narušují signály aut. Ovšem Lidl již uvedl, že kamery žádný signál nevysílají a tudíž nemohou zaparkovaná auta ovlivnit. Je přitom jisté, že supermarket v této záležitosti nikoho nebalamutí, neboť popsaná situace vede k odlivu zákazníků. Zatímco někteří zůstávají pouze u stížností, ovšem na parkoviště poté zamíří znovu, řada lidí se raději již Lidlu v Kingswoodu vyhýbá.

Nejde přitom o první takový případ, v lednu se totiž podobnými problémy setkali lidé v kanadské Albertě, a to pro změnu u parkoviště supermarketu Westview. Také tam došlo na celou řadu stížností, pročež řetězec nakonec zkusil radikální opatření a vypnul naprosto veškerou elektroniku, jíž měl pod palcem. V tu chvíli problémy přestaly, po opětovném nahození systémů ale bylo vše při starém. A pozvolná kontrola všech okruhů žádnou nesnáz již neodhalila.

Ve Velké Británii problémy přetrvávají bez ohledu na snahu Lidlu a jsme docela zvědavi na to, co bude označeno za příčinu. Tedy, pokud se to někdy stane - původní bermudský trojúhelník zůstává záhadou dodnes...


Z parkoviště u Lidlu je nový bermudský trojúhelník, potíže dělá hlavně autům - 1 - Lidl Kingswood UK bermudsky trojuhelnik 01Z parkoviště u Lidlu je nový bermudský trojúhelník, potíže dělá hlavně autům - 2 - Lidl Kingswood UK bermudsky trojuhelnik 02Z parkoviště u Lidlu je nový bermudský trojúhelník, potíže dělá hlavně autům - 3 - Lidl Kingswood UK bermudsky trojuhelnik 03
Parkoviště Lidlu v briském Kingswoodu se změnilo na místní bermudský trojúhelník, lidé se zde totiž často nemohou dostat do svých aut či je naopak nelze zamknout. Důvody zatím zůstávají záhadou

Zdroj: The Mirror

Petr Prokopec

 

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše