Zakladateli Applu se znelíbila Tesla, míří ke skromnější konkurenci

9.9.2016 | Marek Bednář | 6 příspěvků

Když si Steve Wozniak našel zalíbení v autech Tesly, byla to pro firmu velmi dobrá zpráva. Opak lze vnímat jinak než opačně jen obtížně.

Steva Jobse zná snad každý, nebyl to ale jediný člověk, který kdysi zakládal dnes nejhodnotnější firmu světa, Apple. Jedním ze dvou dalších byl Steve Wozniak řečený Woz, který je obecně považován za jednoho ze strůjců rozmachu osobních počítačů v 70tých a 80tých letech minulého století. Byl to právě on, kdy samostatně stvořil počítač Applu a kdo řídil vývoj toho druhého.

To je dnes historie, je to ale právě tento člověk, který po léta patřil k zákazníkům automobilky Tesla. Ve své garáži má mimo jiné Teslu Model S, kterou si pořídil v roce 2013. Elon Musk to tehdy - věrný své obratnosti - marketingově využil se slušným úspěchem a vryl se díky Wozniakově náklonnosti pod kůži zejména technicky smýšlejících lidí, kteří Wozniakovu práci obdivují. Nyní to vypadá, že Tesla o tohoto člověka z řad svých zákazníků přijde.

„Woz” totiž na svém facebookovém profilu zveřejnil fotku Chevroletu Bolt se zdviženým palcem, v popisku pak stojí: „Očekávám, že brzy vyměním auto.” A své myšlenky dále rozvedl v diskuzi se svými početnými příznivci.

Samozřejmě, člověk jako Wozniak by si mohl dovolit mít obě auta. Jenže sám uvádí, že pokud si Chevy Bolt pořídí, bude to nejspíš jako náhradu Modelu S. „Jak se znám, Bolt nahradí Teslu. Spousta výtek, které se ženou máme vůči Modelu S, je v Boltu vyřešena,” uvádí Wozniak. „Tohle auto mi opravdu sedí, ale nedám mu jedničku s hvězdičkou, dokud s ním nebudu chvíli jezdit,” dodává.

Zároveň ale přemýšlí nad tím, jak si bude Bolt stát na delších cestách. GM totiž nemá síť rychlonabíječek, kterou má Tesla v Superchargerech a která je hlavní výhodou aut této značky. „Máme Teslu, ale není jiné elektrické auto, které by bylo vhodné na road tripy. Bude potřeba Bolt chvíli zkoušet, než zjistíme, jak si na dlouhých cestách vede. Jinak je tím, co chceme. Hromada výbavy není nutná, jinak bychom měli Mercedes,” vysvětluje Wozniak.

Připomněl také to, že deset let jezdil Priusem a byl s ním velmi spokojen. Byla by nicméně chyba ho označit za fanatika do elektrické jízdy, protože vlastnil či stále vlastní také Hummer H1, naprostý protiklad čehokoliv, co se označuje za ekologické auto. Označení Modelu S za nedokonalé auto člověkem, který marketingu Tesly v minulosti docela pomohl, je v každém případě docela pozoruhodné a pro Muska jistě nepříjemná. Zejména, uvedl-li Wozniak také, že Tesla bude mít problém prodat mu i Model 3. Tušíme, že o tomto Musk tweetovat nebude, tak vám to raději říkáme my...

Zakladateli Applu se znelíbila Tesla, míří ke skromnější konkurenci - 1 - Steve Wozniak Tesla Prius Bolt 01Zakladateli Applu se znelíbila Tesla, míří ke skromnější konkurenci - 2 - Steve Wozniak Tesla Prius Bolt 02
Steve Wozniak se v minulosti nechal fotografovat s Teslou Model S i Model X

Zakladateli Applu se znelíbila Tesla, míří ke skromnější konkurenci - 3 - chevy bolt wozniak 01Zakladateli Applu se znelíbila Tesla, míří ke skromnější konkurenci - 4 - chevy bolt wozniak 02Zakladateli Applu se znelíbila Tesla, míří ke skromnější konkurenci - 5 - Steve Wozniak Tesla Prius Bolt 03
Parkování mizerné a fotka též, ale zřejmě se díváme na nové auto Steva Wozniaka - diskuze to naznačuje ještě jasněji

Zakladateli Applu se znelíbila Tesla, míří ke skromnější konkurenci - 6 - Steve Wozniak Tesla Prius Bolt 04
Dříve Wozniak jezdil Priusem, který nakonec naboural

Zakladateli Applu se znelíbila Tesla, míří ke skromnější konkurenci - 7 - Steve Wozniak Tesla Prius Bolt 05
Woz v dobách počátků Applu - že stojí vpravo, poznáte, stejně jako poznáte Steva Jobse vlevo

Zdroj: [https://electrek.co/2016/09/07/apple-co-founder-steve-wozniak-says-trading-tesla-model-s-chevy-bolt-ev/ Electrek]

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

 

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše