Reklama

Zkáza služby BMW na sdílení aut ukazuje, jak hloupě si EU maluje budoucnost Evropy

 | 32 příspěvků | 16.5.2018 Petr Prokopec
Reagovat

Nepřihlášený Cikrt

Prakticky ve všem se máme.. | 16.5.2018 21:04reagovat
avatar

Prakticky ve všem se máme co učit od zbytku světa. Ale v jedné jediné věci by se svět mohl učit od nás resp. od ostatních bývalých socialistických zemí. Jakmile je něco společné všech a nikomu to nepatří, tak to stojí za houno.

Nepřihlášený Tommas

No článek zase docela pesi.. | 16.5.2018 21:13reagovat
avatar

No článek zase docela pesimistický, což bohužel na AF, pokud je zmíněna EU asi musí být. Nicméně s carsharingem a bikesharingem mám docela zkušenost z mého současného bydliště v Bruselu (to neznamená, že nějak bráním EU). I zde funguje služba od BMW/MINI jen se jmenuje Drive now a pak další carsharingy jsou zde s Peugeoty 208 a pak také s elektromobily. Znám mnoho lidí, kteří toho využívají a to že by auta od Drivenow byly v nějaké horší kondici a jevily "známky násilí" se rozhodně říci nedá. To samé se dá říct i o bikesharingu, který využívám i několikrát týdně a který se rozrůstá i v dalších evropských městech včetně Prahy. Ano, kola nejsou vždy ve 100% stavu, ale vždy se dá na nich dojet a pokud nejsou, tak to není z důvodu krádeží, ale spíše z důvodu obrovského zájmu o jejich užívání. Nicméně je mi jasné, že napsat o něčem takovém něco pozitivního, nebo se třeba podívat, že někde to funguje i dobře, už není tak zajímavé. ;)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Teď ještě jak to v tom Bru.. | 16.5.2018 21:37reagovat
avatar

Teď ještě jak to v tom Bruselu je s tím sdílením aut ekonomicky, že?

Nepřihlášený

Zajimalo by mne jak se daj.. | 16.5.2018 22:51reagovat
avatar

Zajimalo by mne jak se daji znicitpo par tisicich km pneumatiky?

Jinak podle kluka co dela pro firmu co pujcuje auta u letiste, jsou jednoznacne nejvetsi hovada turci. Pry arogantni hovada co si mysli, ze zniceni i nevraceni je v cene. Platbam na pokryti skod se snazi vyhnout.

Nepřihlášený nobody

To jsem již zažili. Bolšev.. | 16.5.2018 23:10reagovat
avatar

To jsem již zažili. Bolševický svět - všechno všichni budeme mít dohromady.... Vypadá to, že i západ si chce prožít svůj bolševizmus. My jsme ho ale již měli, takže děkuji nechci.

Nepřihlášený Nommo

https://emuj.cz Měl jse.. | 16.5.2018 23:36reagovat
avatar

https://emuj.cz

Měl jsem půjčeného Leafa, užil jsem si to. Apriori jsem se k němu nechoval hnusně, naopak. Dokonce jsem ho umyl, měl asi 30 tis.? Uvnitř dobrý, ale zvenku dorvaný, např. urvaný kryt motoru vespod, čehož jsem si všiml až na dálnici, když jsme atakovali 130 km/h a začalo to mlátit. No, připnul jsem ho do nabíječky, a šel a modlil se, aby "to nebylo na mě", těch 10 000 se mi, pravda, platit nechtělo. Evidentně jsem nebyl sám, když zkrachovali. Je třeba více kontroly.

Nepřihlášený Josef

Sdílení aut předpokládá něk.. | 16.5.2018 23:49reagovat
avatar

Sdílení aut předpokládá několik velkých ale. Bude muset jít o PLNĚ SAMOŘIDITELNÁ AUTA, takže je nikdo nebude moci jízdou orvat a interiéry aut budou dělané na sdílení, takže buď levné s možností pravidelné výměny nebo naopak velmi odolné. Bez toho to samozřejmě fungovat nebude. Ale ve chvíli, kdy budou existovat samořiditelné šestimístné autonomní elektromobily a cena za km jízdy bude třeba 50 halířů, tak nebude o čem.

Nepřihlášený David

Jen naprostý idiot si může.. | 16.5.2018 23:50reagovat
avatar

Jen naprostý idiot si může myslet, že se někdo bude chovat ke společně užívanému majetku hezky. To může napadnout jen největšího blba, nebo velkého snílka.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený jirik

Mám obavu,že si to EU pros.. | 17.5.2018 04:38reagovat
avatar

Mám obavu,že si to EU prosadí.Všechno bude všech jak za komančů a podle toho to bude vypadat.

Nepřihlášený anti-chazar

Reakce na: Jen naprostý idiot si může.. | 17.5.2018 06:27reagovat
avatar

Anebo pseudomyslitele v zoldu chazaru uctivaneho Junckerem.

Nepřihlášený jaryn

Ještě jsem neviděl, aby "o.. | 17.5.2018 07:40reagovat
avatar

Ještě jsem neviděl, aby "odvážné a zásadní myšlenky společných hodnot EU" bylo něco jiného než neobolševický slovní průjem s myšlenkovou hloubkou kaluže po letní bouřce. KDOKOLIV rýsuje a plánuje nějakou úžasnou světlou budoucnost od úřednického stolu a z peněz někoho jiného, tak vymyslí super krávovinu. Svět by se měl od EU učit, ale jak rychle a kam až dokáže zdegenerovat myšlení. Karel Marx by si mnul ruce...

Nepřihlášený Sindi

Současná společnost na to.. | 17.5.2018 09:17reagovat
avatar

Současná společnost na to prostě nemá morální kredit. Rozhodně nesměřuje k hodnotám typu respekt, úcta a vážit si něčeho jiného než svého. V zemích jako Švédsko to možná dříve fungovalo, ale aktuální politický vývoj spolu s imigrací to rozhodně nezlepší...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Vy si naivkove opravdu mis.. | 17.5.2018 10:30reagovat
avatar

Vy si naivkove opravdu mislite, ze treba v Berline, obecne v Nemecku (s 6 miliony cizinci muslimskeho vyznani, brzy se pridaji vyvrhelove z jejich vlastnich rad) je neco takoveho mozne? Nebo ve Francii (kde brzy to stanne pravo nebude jiz pro pacifikaci Francouzu)?

Leckde jiz ted nefunguje posta a kuryri, energeticke spolecnosti doposud dodavajici i bez plateb za odber jiz odmitaji vysilat lidi na opravy poruch, policie jiz nevstupuje,...

Nepřihlášený Tomáš

A to se zapomíná, jaká jso.. | 17.5.2018 11:23reagovat
avatar

A to se zapomíná, jaká jsou lidi prasata, takže taková auta budou největším semeništěm bacilů, virů a všelijakých svinstev, jak ostatně ukázal Top Gear v několika dílech u ojetin.

Nepřihlášený

Vemte jen kolik aut je zni.. | 17.5.2018 11:49reagovat
avatar

Vemte jen kolik aut je zniceno kazdy den v Nemecku, Francii, Anglii, Italii jakozto soucast boje proti evropanum a jejich hodnotam.

Dostanou-li nelide a zvrhli registraci pro uzivani takovych aut ta auta prinejmensim zmizi, nedostanou-li budou znicena.

Nikdo rozumny do toho se svym kapitalem nepujde. Leda nekdo prisaty na cecek republiky (treba nejaka skupina privandrovalcu), ktery vse zacaluje. Uz jen proti tomuto (i kdyby melo jit jen o pobidky k takovemu podnikani) by se mel clovek bourit.

Nepřihlášený Takyřidič

Všechny tyhle krásné myšle.. | 17.5.2018 12:56reagovat
avatar

Všechny tyhle krásné myšleny, že budeme jako jedna velká rodina a budeme si radostně vzájemně půjčovat auta a boty a zubní kartáčky shoří na jediném drobném detailu - že lidé fungují jinak, než si levičáci všeho druhu vysnili :-)

Nepřihlášený thegrid

Mě by zajímalo, jak se tak.. | 17.5.2018 13:11reagovat
avatar

Mě by zajímalo, jak se takový samořiditelný auto bude přizpůsobovat českým dírám v silnici. Jak naskenuje jak hluboká je díra, zda ji může přejet či ne, myslím že i ten automat to auto rychle odrasí.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Martin

Carsharing využívám v Brně.. | 17.5.2018 13:28reagovat
avatar

Carsharing využívám v Brně už skoro rok a naprosto bez problémů. Rozhodně pokud bych bydlel v centru, tak je to pro mě naprosto idealní forma využívání auta.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený JiH

Reakce na: Současná společnost na to.. | 17.5.2018 14:03reagovat
avatar

naprostý souhlas! ... napsal bych to asi ještě ostřeji, ale bylo by to v zásadě to samé, co říkate vy

Nepřihlášený W.O.Prscley

Brno a Brusel jsou semeništ.. | 17.5.2018 14:05reagovat
avatar

Brno a Brusel jsou semeniště ekoliberálů a megaprogresivistů, vůbec se nedivím pozitivním příspěvkům pánů žijícím v Brně a Bruselu.

Nepřihlášený W.O.Prscley

Jo a jak to autonomní zaříz.. | 17.5.2018 14:06reagovat
avatar

Jo a jak to autonomní zařízení zajistí aby ta auta nejezdila třeba přes Bronx? :-) :-) :-)

Už to vidím jak si tam černouši chytají ekoprogresivisty jezdící bez možnosti zásahu do řízení vozu .... to bude snadný lup :-)

Nepřihlášený Takyřidič

Reakce na: Mě by zajímalo, jak se tak.. | 17.5.2018 14:11reagovat
avatar

Zrovna tohle je to nejmenší. Naskenovat díru, změřit hloubku, podle okolní situace se rozhodnout, jestli ji projet, objet zleva, zprava nebo nadjet a ještě současně poslat na správu komunikací její polohu a rozměry, to už dnešní počítač zvládne za milisekundu.

Takové chybějící vodorovné značení je pro automatické řízení daleko větší oříšek :-)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený E15

autonomní elektromobil, kd.. | 17.5.2018 18:14reagovat
avatar

autonomní elektromobil, kde nebude ani volant, jen vikslajvantový sedačky už moc příležitostí k opotřebení čehokoliv dávat nebude. Leda, že to nějakej vůl posprejuje, poblije a nebo posere :)

Nepřihlášený nene

Reakce na: Carsharing využívám v Brně.. | 17.5.2018 22:00reagovat
avatar

lol :)

Nepřihlášený Láďa

Nejrychlejší auto na světě.. | 18.5.2018 10:36reagovat
avatar

Nejrychlejší auto na světě - auto půjčené...

Nepřihlášený Tom

Reakce na: Zrovna tohle je to nejmenší... | 21.5.2018 08:14reagovat
avatar

Vy dnesnim pocitacum nejak verite. Ve zpracovani obrazu nejakou dobu delam a Vase predstavy jsou dost naivni. Ze auto naskenuje diru, vcetne hloubky, kterou vidi na posledni chvili, vyhodnoti o ni informace a posle tyto udaje trebas nekam dal v momente, kdy do ni vjede. Ci ji uz dokonce ma prejetou, mi moc jedno neni a moji zadnici uz vubec ne ;-), nehlede na bezpecnost takove jizdy.

Nepřihlášený marx

Komunizmus v praxi nefungu.. | 28.5.2018 07:54reagovat
avatar

Komunizmus v praxi nefunguje. Mockrát ověřeno, ale určitě to ještě někdo mockrát bude zkoušet.

Nepřihlášený Derrick

Reakce na: No článek zase docela pesi.. | 28.5.2018 15:02reagovat
avatar

Až si na tom kole v ne zrovna 100% stavu někde rozčísnete lebku o obrubník, přijďte nám zase napsat, jak je sdílení dopravních prostředků úžasné. Já si radši nechám svoje kolo a svoje auto, u kterých vím naprosto přesně v jakém jsou stavu a co od nich čekat. Nemám nejmenší zájem riskovat svůj život v nějakém vylítaném vraku neznámého stavu jen proto, že si to unijní levičáci přejí.

Nepřihlášený xxx

Samoriditelne auta - a sam.. | 23.6.2018 09:30reagovat
avatar

Samoriditelne auta - a samovrazedni atentatnici nebudou mit co zrat... :-(

Nepřihlášený Jan

EU může za to, že nějaký h.. | 24.6.2018 03:59reagovat
avatar

EU může za to, že nějaký hovada bez mozku ničí auta? No to je ale nadpis.

Bike / car sharing pouzivam v Praze relativně často a nemůžu říct, že by byly nějaké větší problémy. Když si půjčím kolo a zjistím problém(něco povoleneho, měkká kola atp.), zádám do aplikace a většinou ještě ten den je opraveno. S auty podobně tam ale servis trvá déle.

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše