Zloději nevídaně využili slabinu moderních aut. Rodině všechna ukradli za 30 sekund

I moderní interpretace filmu „60 sekund” začíná být pro pamětníky ve světle toho, co dnes zloději zvládnou díky slabině bezklíčového odemykání a startování současných aut.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Zloději nevídaně využili slabinu moderních aut. Rodině všechna ukradli za 30 sekund

28.11.2018 | Mirek Mazal

I moderní interpretace filmu „60 sekund” začíná být pro pamětníky ve světle toho, co dnes zloději zvládnou díky slabině bezklíčového odemykání a startování současných aut.

Často varujeme před krádežemi aut vybavených bezklíčovým přístupem. Podceňovat drzost zlodějů, kterým stačí levné nástroje a během okamžiku odjedou skoro jakýmkoliv automobilem s tzv. keyless, rozhodně není na místě.

Rodina ve Wembley si možná myslela, že se jich tento problém netýká. Majitelé podcenili situaci a nechali elektronické klíče volně uvnitř domu, pravděpodobně hned poblíž vstupních dveří. Lapkové toho využili a během pouhé půlminuty se zmocnili páru luxusních SUV. Dva drahé Mercedesy kriminálníci vzali s ledovým klidem a hlavně bez nejmenších komplikací.

Zobrazený průběh krádeže je dobře známým strašákem drahých vozů s bezklíčovým startováním, odcizit hned dvě auta najednou během tak krátké doby jsme ale ještě neviděli. Zloději připravili rodinu o bílý Mercedes-Benz GLS a tmavě modrý model GLE. Auta byla zakoupena před šesti měsíci, byly to všechny vozy celé rodiny a jejich parkovací místa hlídaly bezpečnostní kamery se záznamem. Ani dohled nepomohl odehnat troufalé muže, kteří si jednoho večera dvojici SUV vyzvedli jako z půjčovny.

Ke vší smůle se po automobilech slehla zem, ani podrobné záběry ničemu nepomohly. Video jen ukázalo, jak snadné je krást moderní vozy. Za 30 sekund rodina přišlo o 140 tisíc liber, tedy asi 4,1 milionu Kč. „Moje rodina zuří. Měli jsme auta méně než šest měsíců,“ naříkal syn majitele. Všichni doufají, že se auta podaří vypátrat. To se ale pravděpodobně nestane, protože statistiky ukazují, že pouze pět procent ukradených automobilů ve Velké Británii se někdy vrátí a jen výjimečně zůstanou v původním stavu. Obvykle jsou rozebrány na díly a na další využití končí doupatech zlodějských gangů, jako je toto.

Je třeba připomenout, že bránit se moderním zlodějům aut lze a nemusí to byt ani drahé, ani komplikované. Pochopitelně, na vině jsou pořád hlavně nekalé živly, lhostejnost majitelů jim ale značně usnadňuje „práci”. Uložit doma klíč způsobem, který nedovolí prodloužit jeho signál, není zase tak složité, aby to stálo za riziko odcizení klidně všech rodinných vozů naráz.


Zloději nevídaně využili slabinu moderních aut. Rodině všechna ukradli za 30 sekund - 1 - Mercedes GLE a GLS kradez keyless 01Zloději nevídaně využili slabinu moderních aut. Rodině všechna ukradli za 30 sekund - 2 - Mercedes GLE a GLS kradez keyless 02Zloději nevídaně využili slabinu moderních aut. Rodině všechna ukradli za 30 sekund - 3 - Mercedes GLE a GLS kradez keyless 03Zloději nevídaně využili slabinu moderních aut. Rodině všechna ukradli za 30 sekund - 4 - Mercedes GLE a GLS kradez keyless 04Zloději nevídaně využili slabinu moderních aut. Rodině všechna ukradli za 30 sekund - 5 - Mercedes GLE a GLS kradez keyless 05Zloději nevídaně využili slabinu moderních aut. Rodině všechna ukradli za 30 sekund - 6 - Mercedes GLE a GLS kradez keyless 06Zloději nevídaně využili slabinu moderních aut. Rodině všechna ukradli za 30 sekund - 7 - Mercedes GLE a GLS kradez keyless 07Zloději nevídaně využili slabinu moderních aut. Rodině všechna ukradli za 30 sekund - 8 - Mercedes GLE a GLS kradez keyless 08Zloději nevídaně využili slabinu moderních aut. Rodině všechna ukradli za 30 sekund - 9 - Mercedes GLE a GLS kradez keyless 09Zloději nevídaně využili slabinu moderních aut. Rodině všechna ukradli za 30 sekund - 10 - Mercedes GLE a GLS kradez keyless 10Zloději nevídaně využili slabinu moderních aut. Rodině všechna ukradli za 30 sekund - 11 - Mercedes GLE a GLS kradez keyless 11Zloději nevídaně využili slabinu moderních aut. Rodině všechna ukradli za 30 sekund - 12 - Mercedes GLE a GLS kradez keyless 12Zloději nevídaně využili slabinu moderních aut. Rodině všechna ukradli za 30 sekund - 13 - Mercedes GLE a GLS kradez keyless 13Zloději nevídaně využili slabinu moderních aut. Rodině všechna ukradli za 30 sekund - 14 - Mercedes GLE a GLS kradez keyless 14Zloději nevídaně využili slabinu moderních aut. Rodině všechna ukradli za 30 sekund - 15 - Mercedes GLE a GLS kradez keyless 15Zloději nevídaně využili slabinu moderních aut. Rodině všechna ukradli za 30 sekund - 16 - Mercedes GLE a GLS kradez keyless 16
Zloději ukradnou dva zánovní Mercedesy během půl minuty. Je to extrémní důsledek známé zlodějské praktiky posledních let

Zdroj: SWNS TV

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama