Reklama

8 věcí z autoškoly, které je třeba se co nejdříve odnaučit

 | 178 příspěvků | 1.5.2016 Marek Bednář
Reagovat

Nepřihlášený Filip

Trefny clanek, jeste bych.. | 1.5.2016 20:55reagovat
avatar

Trefny clanek, jeste bych pridal jizdu temer na chodniku po prave strane. Pokud se clovek drzi porad co nejvic v pravo to jde tak trefi vsechny kanaly a pokud jde nekdo neoznaceny v noci tak ho zcela jiste trefi taky. (omlouvam se za nepouziti diakritiky, nemam ceskou klavesnici :D)

Nepřihlášený Jirka

mimo obec policajti meri o.. | 1.5.2016 21:02reagovat
avatar

mimo obec policajti meri od sta na dalnici od stoctyriceti real ne tacho. Mimo obec kde je devadesat mohu jit pri predjizdeni az na stodvacet. Mohu jet vyrazne rychleji nez jsou limity krajni nouze mi to dovoluje a ostatni viz dalnice levoproudari jsou povini mi uhnout.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Martin

asi jsem měl kliku na auto.. | 1.5.2016 21:19reagovat
avatar

asi jsem měl kliku na autoškolu, tyhle nešvary si vůbec nepamatuju, právě naopak mi tam instruktorka vtloukala do hlavy to, co popisuje článek jako vhodné. Pochopitelně mně upozorňovala na to, co chce vidět zkušební komisař.

Nepřihlášený Juraj

K bodu 6. Aj s rucnou brzd.. | 1.5.2016 21:20reagovat
avatar

K bodu 6. Aj s rucnou brzdou sa da fungovat rychlo. A nevidim problem ju pouzivat ako casto sa to len da. Skor si myslim, ze prave pouzivanie rucnej na krizovatkach je prejavom ohladuplnosti prave voci ostatnym. Dnesne LED technologie su pomaly schopne Vam "vypalit dieru" do sietnice ked na to musite pozerat na krizovatke pred sebou.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jan Suchý

Nezlob te se, pane redakt.. | 1.5.2016 21:32reagovat
avatar

Nezlob te se, pane redaktore.

Musím reagovat na Váš článek ač do podobných diskuzí vůbec nepřispívám. Váš článek troufnu si říci absolutně nepopisuje reálnou skutečnost, co se v současné autoškole učí. (možná v nějaké špatné, výjmečné ) Váš článek totiž absulutně neodpovídá kriterijím současného provozu a kriterijím, které používají zkušební komisaři. Ale věřte tomu, že v moderní autoškole se vše učí naprosto jinak s velkým důrazem na ohleduplnost, ale také plynulost a hlavně bezpečnost provozu . Byl bych příště rád, aby podobné (blafy) jste nepsal tak, aby to vyznělo , že jste znalec z oboru dopravy a že takto učí většina autoškol.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jan Kimla

Vážený pane redaktore, Vy.. | 1.5.2016 21:55reagovat
avatar

Vážený pane redaktore, Vy vůbec netušíte o čem píšete. Já jsem učitelem v autoškole a to, co jsem se tady dočetl je dost úsměvné. Doporučil, bych si sednout do auta s nějakým žáke (oficiálně se to ovšem nesmí) a podívat se jak se učí a jaké žáci řeší v autě problémy. Vaše hláška o požívání brzdy a plynu zároveň mě opravdu dostala. Vzpomeňte si na dobu, kdy jste byl v autoškole Vy, pokud je to už moc dávno, tak třeba na dobu, kdy učíte své děti lyžovat, určitě jste je učil carvovat po pár hodinách výuky. Začátečník je rád, když zvládne sjet mírný svah pluhem a Vy od něj očekáváte sjet Hahnenkamm jako Herminator. To je k smíchu...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Honza

Bod 2 mě přijde jako zbyte.. | 1.5.2016 22:27reagovat
avatar

Bod 2 mě přijde jako zbytečně hnidopišství, bod 4 už naprostá malichernost. Co bych naopak přidal je to, že řidiči nemají odvahu při odbočování doleva z vedlejší zdržet provoz. Když je volno natlačím čumák auta do křižovatky a počkám až i v druhým směru je volno. Co pak vůbec není k vidění je využití tramvajového pásu k přípojení nebo jako druhý pás k odbočení. Když není komu překážet ani není na silnici plná čára, není to podle mě žádný prohřešek. Další věc, na kterou se podle mě nedbá, je jízda při pravé straně vozovky. Auta jsou dneska širší a širší a spousta řidiči se se středové čáry někdy drží jakoby měli strach, že se jinak ztratí. Poslední věc co se, podle mě, v autoškole zanedbává je mimoměstská jízda. Jak najíždět do zatáčky, že brzdit před ní a ne v ní apod.

Nepřihlášený CEC

Reakce na: Vážený pane redaktore, Vy.. | 1.5.2016 22:27reagovat
avatar

Nic si z pana redaktora nedělejte. On se tu jen snaží vychovat novou generaci pilotů F1. Než by tu raději prezentovali reálné testy, dozvídáme se tu stále dokola pár oblíbených témat ... A proč se tu do pana redaktora navážím? Nesnáším lidi, kteří neustále paušalizují. Ne všechny autoškoly jsou tak nechutně defenzivní, jak nám cpete ve vašem osmeru. A ne všichni instruktoři ... Ale to byste se musel do toho auta posadit na jejich místo, převzít ZODPOVĚDNOST za žáka, vozidlo a eventuální vzniklou škodu na zdraví a majetku. Plus přihlédnout k tomu, že ne každý na světě vylezl z vulvy s volantem v ruce a v autoškole se většina lidí teprve učí jezdit. S přáním hodně kilometrů bez nehod, p.m.

Nepřihlášený Jura

No tak tento článek je pod.. | 1.5.2016 22:53reagovat
avatar

No tak tento článek je podle mě úplně mimo. Většina lidí jezdí po dálnici 100-120 kmh, protože tím šetří palivo a je to třeba v té jejich popelnici komfortnější. To s tím přechodem je taky blbost. Tisíckrát raději zastavím a nějaký to nemehlo pustím, než aby mi tam vlezl s pocitem přednosti a já pak šel do basy! Ohledně připojovacích pruhů. Málo které auto dokáže už v něm zrychlit na těch 100-110 kmh. Taková fabia htp má z 0 na 100 za víc jak 18 sekund a tak dlouhý připojovací pruh jsem ještě neviděl. Také se raději přesunu do levého pruhu kvůli odbočení dřív než pak zastavovat v pravém, protože už musím odbočit a nezvládl jsem se zařadit(to už jsem také pár krát viděl). Ruční brzdu na semaforech a v kolonách používám. Je to lepší než stát furt na brzdě a nikdo Vás nenutí ji zatáhnout na krev, stačí o jeden zub a auto už stojí. Ale tak třeba se tento článek někomu líbit bude...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený XTad

Reakce na: No tak tento článek je pod.. | 1.5.2016 23:21reagovat
avatar

Podle me to i ta Fabie HTP na rovine, nebo z kopce da, protoze clovek v pripojovaku prece nezrychluje z 0 na 100, ale treba 60-100.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Radim Novobilský

To už je fakt maras, kdo v.. | 1.5.2016 23:34reagovat
avatar

To už je fakt maras, kdo všechno může psát články... Na to bych použil slova Miloše Zemana, které prohlásil na české novináře: Jeden píše o politice, druhý den o sportu, další den o pěstování rostlin, další den o třeba o fungování autoškol.... ale co je důležité o všem ví úplné hov.. a akorát ze sebe dělá .... Takové kecy ohledně té ruční brzdy.... tak jo je lepší se rozjíždět a pálit sojku... a ohledně porušování předpisů.. chtěl bych vidět až ho zastaví policie, že ho změřili a jak se promění na malé děcko na pískovišti, kde žadoní aby to přehodili na bezpečnostní pásy, že je v bodové tísni a přijde o papíry, ale hlavě až mu ty papíry vemou jak bude malý před zkušebním komisařem kde bude dělat vracečku. A nebo až to svoji idiotskou jizdou někoho zabije a bude se pozůstalým koukat do očí ...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený ajeje

Reakce na: Podle me to i ta Fabie HTP.. | 2.5.2016 01:33reagovat
avatar

Nevim co vsichni proti htp (12v) maji jezdi spolehlive a dynamyka do 100km/h je na fobii dobra je to auto do prace ne na zavody uz jen kvuji jeji brutalni nedotacivosti, ani vykendovka zni nikdy nebude. (pisu z telefonu)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený ajeje

Reakce na: Nevim co vsichni proti htp.. | 2.5.2016 01:37reagovat
avatar

mam r.v 2005 a za celou dobu jen 2*baterka a jedna civka, najeto 130tis

Nepřihlášený jirka

policajti v boci meri do p.. | 2.5.2016 05:21reagovat
avatar

policajti v boci meri do petapadesati real ne atacho mimo obec od sta dalnice od stoctyriceti. Chcete setrit palivo na dalnici a valit lehce nad sto? Tak vypadnete z leveho prujhu. A devadesat procent aut v pripojovaku zvladne cestovni rychlost aby se v klidu napojili na dalnici. Zkuste toto kdyz jedu po okresce a pak se napojuju na hlavni tah mam sedesat metru to jeste do kopce prudkeho a presto tam zrychlim na cestovni rychlost. Jak? snadno vyuziju max motor jezdim benzin takze to poslu na horu do otackoveho pole. NEbojte se lidi auto se vam nerozpadne jak se toho nekteri boji jak cert krize a pokud se bojite extremni spotreby tak si nekupujte tsi ale atmo ktera ve vysokych otackach zere o hodne min.

Nepřihlášený HrebCZa

noo.. tak teorie zni,. že.. | 2.5.2016 07:03reagovat
avatar

noo.. tak teorie zni,. že za bod 7. me vyvalili z autoskoly 2x a to jsem se jeste malem steknu.. bo T krizovatka, zleva nahoru hlavni, ja zespod z vedlejsi smer doleva, naproti me auto co chtelo jet rovne, ale vetsina aut jeda ke me (dolu) .. tak jsem to po chvili "nevydrzel" a strelil t o s nakladakem.. samo ze me vyhodil, ze jsem nedal protijedoucimu prednost, tak jsem mu rekl svoje ze bych to stihl i 2x a autem 3x .. a u auta me vyvalili ne primo moji vinou, protoze dle me posledni protijedouci na ktereho jsem cekal abych mohl odbocit doleva jel snad na cervenou a jak ja jsem vyrazil tak uz jsem musel vjet mezi auta.. vjel jsem pekne, nikoho jsem neomeil, nikoho neohrozil, ale nikomu se to nelibilo...

Nepřihlášený Jan Kužílek

Článek dobrý až na bod 6... | 2.5.2016 07:15reagovat
avatar

Článek dobrý až na bod 6. Tam nesouhlasím s téměř celým bodem. Ruční brzda je skvělá věc jak kvůli křižovatkami. Pokud se ručka používá rozumné předejde se i zařezávají něčeho co použijí jednou za měsíc. Pokud se řidič naučí používat aretační tlačítko dokonce jen k aretací stane se z té páky super pomocník.

Nepřihlášený petr

Souhlas, ale co si to zkus.. | 2.5.2016 07:28reagovat
avatar

Souhlas, ale co si to zkusit ? ne jednoho ale 500 lidí "naučit" jezdit ? Autor 100pro v AŠ nepracoval.

Nepřihlášený lubos

Dobrý den, uf, vy jste ale.. | 2.5.2016 07:50reagovat
avatar

Dobrý den, uf, vy jste ale Robátko... se stoupajícím adrenalinem jsem dočetl váš článek. Jsem učitelem a majitelem autoškoly a rád bych osobně poznal autora tohoto článku.

Jak může někdo vůbec takto popisovat situaci v autoškolách? Všechny body jsou naprostý bláboly z hospody.

Autor článku má asi nějaký psychický problém při řízení. Prosím Vás řízení vozidla není závod, je to radost ! Z vašich bodů mám pocit, že stále někam spěcháte a sledujete ostatní řidiče co a jak dělají špatně. Pane, začněte nejdříve napravovat své chyby a pak se soustřeďte na ostatní. Nejsme roboti, každý člověk je originál a každý nějakým způsobem řídí vozidlo. A platí jedno přísloví: Jak řídíš, tak žiješ.

Zastavte se u nás v autoškole - já vám dám cvičnou jízdu zdarma abyste poznal jak se v současné době žáci připravují na řízení vozidla ať už v mírném či hustém provozu či při jízdě na dálnici.

A prosím, už žádné články nepište..

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Libor Zacek

Autor tohoto clanku zjevne.. | 2.5.2016 07:58reagovat
avatar

Autor tohoto clanku zjevne neni dobry ridic, a uz vubec nerozumi praci v autoskole. Nedivil bych se kdyby se ukazalo, ze je mu sestnect, a tyhle "moudra" ma od kamaradu.

Nepřihlášený Michal

No kdo toto napsal? To je.. | 2.5.2016 08:53reagovat
avatar

No kdo toto napsal? To je masakr! :-D jediná věc s kterou trochu souhlasím je asik ta 3.. 5ekl bych že člověk co toto psal snad ještě ani v autoškole nebyl.. Kdyby byl pochopil by o čem vlastně autoškola je :-)

Nepřihlášený Jméno

Tento článek je opravdu síl.. | 2.5.2016 09:45reagovat
avatar

Tento článek je opravdu síla. Nejlepší je závěr bodu 2 a pak si přečíst bod 7.... Poučovat o tom co je "hloupé" a vzápětí to sám "doporučovat" .... co dodat....

Nepřihlášený pedro

Asi jsem měl dobrého instr.. | 2.5.2016 10:39reagovat
avatar

Asi jsem měl dobrého instruktora, ale krom dodržování limitů mě nic z toho neučil. U připojováku vždycky říkal "pedál na podlahu a srovnej rychlost s ostatníma", když to umožňovala šířka pruhu tak říkal, ať jedu metr od kraje kvůli kanálům a cyklistům (jako kdybych ho náhodou pak v reálném životě přehlíd, tak ať ho nesejmu). Pokud to šířka pruhu neumožňovala, tak to samozřejmě neplatilo...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený On

§ 53 okrem iného hovorí, že.. | 2.5.2016 11:27reagovat
avatar

§ 53 okrem iného hovorí, že „chodci, ktorí prechádzajú cez priechod pre chodcov, musia brať ohľad na vodičov prichádzajúcich vozidiel najmä tým, že neprechádzajú jednotlivo, ale v skupinách”. Zákon zakazuje chodcom vstúpiť na cestu, a to aj na priechode, „ak vzhľadom na rýchlosť a vzdialenosť prichádzajúcich vozidiel nemôže cez vozovku bezpečne prejsť”. Zároveň je chodec povinný sa presvedčiť, či môže cez cestu prejsť bez nebezpečenstva a nesmie sa na nej bezdôvodne zdržiavať ani zastavovať.

Nepřihlášený Josef

Naprosto nesouhlasím. A to.. | 2.5.2016 11:56reagovat
avatar

Naprosto nesouhlasím. A to s body 1) kdy je jasné, že člověk nemá šanci se během daného hodinového přídělu naučit jezdit jinak než defenzivně. Dovedete si představit, co udělá nedefenzivní jízda s člověkem, který nezvládá samotné ovládání vozidla a někdo ho nutí jet rychleji, než je schopen brzdit? Protože to by pak byl přesně tento případ. 2) Ten příklad je naprosto nesmyslný. Neznám přechod bez semaforu před dalším semaforem. Mám najeto 200000 km a takové přechody jsem potkal možná dvakrát za život. Je to tedy naprosto nepodstatné. Naopak ohledů je třeba! Lidé jako vy jsou bezohlední a když mají pocit, že je někdo zdržuje, často riskantně předjíždějí a způsobí nehodu. 3) Zde souhlasím, ale jak uvádíte to souvisí s defenzívní jízdou. Nicméně toto by se skutečně mělo trénovat. Jako problém jsem to ovšem nezaregistroval. 4) Na předčasném okupování levého pruhu nevidím nic špatného. Odbočovací pruh doleva je totiž zhusta jen ve městech, na dálnici se v podstatě nevyskytuje, maximálně až na konci, ale vadí to jen v hustém provozu, kdy je souběžná jízda na dálnici opět povolena. Jednoduše totální fail z vaší strany, není na tom nic špatného a plně to chápu. Zkušenější řidič nemá problém auto objet zprava. 5) Tak do tohohle nemáte nikomu co kafrat. Jak si chtějí jezdit je jen a jen jejich věc. Zvláště pokud jezdí v limitech!! Váš příklad je opět absurdní, protože podobný člověk, co úzkostlivě dodržuje limity raději zpomalí, než by jako kamion přejízděl. Prostě hovadina. 6) Proč vám nadužívání brzdy vadí? Co je komu do toho, jak se rozjíždí do kopce? Tohle fakt nechápu. Když si chcete pálit spojku a držet to na ní, prosím. 7) Ano, tohle platí pro Prahu. A občas Brno. To je vše. Ostatně se neříká nadarmo, že Pražáci jsou hovada. Tím bych tento bod ukončil. 8) Jak má mít člověk, který nikdy neřídil, automatický reflex na sledování zrcátek? Vždyť si ho sakra musí vybudovat! A jak jinak, než mechanickým opakováním?!? Tohle je opět další totální hovadina.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Driver

Ještě jeden problém existu.. | 2.5.2016 12:05reagovat
avatar

Ještě jeden problém existuje. Tím je přístup k celku a ohleduplnost. Pokud řidiči nepochopí, že musí spolupracovat jako celek, a jezdí stylem, mám vás na háku, tak žádná ani nejlepší pravidla nepomohou. Reálný příklad je ZIP. Pokud někdo je ochoten ho po 15ti letech nerespektovat a ještě dokáže způsobit kolizi a zašprajcovat celou dálnici na dvě hodiny, tak ono hovado si řekne, však mám havarijko a nic se neděje. Ale jde o to, že to je přesně ten princip celku porušen maximálně. Všichni stojí kvůli trotla dvě hodiny na dálnici s dětmi, bez vody atd... Normálně bych mu odebral řidičák na doživotí. Sice škoda 1000kč za nárazník, ale principielně nemá za volantem co dělat, kdyby těm 5000 dvě hodiny čekajícím řidičům měl císt do očí, vy dvě hodiny stojíte, protože já jsem kretén, tak ho na místě ukamenují. Né proto, že se to stalo. Chybu udělá každý. Ale proto, že on to udělal záměrně. Tohle je podstata. Můžete mít 2x obsáhlejší dopravní zákon, ale kreténi budou blokovat levý tak dlouho, dokud jim za to nebudou dopraváci sbírat papíry...

Nepřihlášený

To je zase jednou clanek... | 2.5.2016 13:10reagovat
avatar

To je zase jednou clanek. Bod 6/ je uplnej nesmysl. Jednak lidi, co stoji na brzde pri kazdem delsim statni jsou u me trotli a druhak tim nejak netrenujou praci s pedalama. Zejmena ne meziplyn, kdy je noha na brzde i na plynu zaroven. Mimochodem tohle dneska neumi ani spousta zavodnich jezdcu. V beznym provozu je to uplne mimo misu.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený emery

Reakce na: Nezlob te se, pane redakt.. | 2.5.2016 13:14reagovat
avatar

OK, ještě prosím uveďte, do které tak dobré autoškoly jste chodil (chodíte?) vy. Jinak jste sám na úrovni "blafů", které u readktora kritizujete.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Netroufnu

Bod 5 chapu, ale plne neso.. | 2.5.2016 14:09reagovat
avatar

Bod 5 chapu, ale plne nesouhlasim. Dodrzuju rychlostni limity a casto rychlost nemenim (tempomat). Vetsina ostatnich nema problem. Situace jako priklad bych zařadil jako dalsi bod. Lide se pripoji na dalnici, zacnou zrychlovat a dejme tomu, ustali rychlost na 130km/h. A uz je nezajima, ze jim jine auto jedouci 130km/h udelalo prostor pro pripojeni. V tu chyli byl ale prrdjizden, nez zrychlil, a podle zakona ma predjizdeny umoznit bezpecne predjeti. Pokud jedou dve auta vedle sebe, je to v 99% chyba toho v pravem pruhu. Samozrejme v obci to muze byt jinak, to neresim ted.

Nepřihlášený Netroufnu

Piuzitim rucni brzdy nikoh.. | 2.5.2016 14:14reagovat
avatar

Piuzitim rucni brzdy nikoho neomezuji. Navic nerad stojim dlouze na brzde a dale za sera a v noci primo nesnasim na křižovatce na semaforu vice rad aut, ktere vam vypaluji oci cervenym svetlem! Zejmena ty ostre moderni LED svetla. Ohleduplnos by byla nestat na brzde!

Narazil jsem i na dodavkare co v krizovatce v rade aut zhasinal potkavaci. Jak jsou umistene, casto přes zrcatka oslnuji. Tomu tikam ohleduplnost!

Nepřihlášený AB

Pane Bednáři, Vy jste zkrát.. | 2.5.2016 14:25reagovat
avatar

Pane Bednáři, Vy jste zkrátka grafoman. A kvantitou nahrazujete kvalitu. Pamatujte, že méně je více. No a k tématu: běžný žák autoškoly je myslící člověk, jen prostě musí dostat do krve řízení, tedy koordinaci správných pohybů potřebných pro plynulé řízení. Všechno mu trvá násobně déle, neboť každý svůj pohyb musí předem naplánovat. A instruktor s tím musí počítat. To je celé. Proto potřebuje vozidlo autoškoly větší prostor, a proto zdržuje ostatní. Jakmile si žák osvojí ovládání auta, začne přemýšlet o dalším. A redukuje neefektivní chování. A teď nám, prosím, raději řekněte nějaký nový drb o Elonu Muskovi...

nikoloki

Reakce na: To je zase jednou clanek... | 2.5.2016 14:58reagovat
avatar

Jsem trotl - nemaje u automatu ruční brzdu zásadně na křižovatkách stojím na pedálu brzdy - pouze při stání u závor dávám "P" …

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Jsem trotl - nemaje u auto.. | 2.5.2016 15:54reagovat
avatar

Z kontextu clanku je patrne, ze se neresi automat. Delsi stani s drevenou nohou na brzde je hovadina na krizovatce stejne jako u zavor a je jedno,jestli to je automat nebo manual. BTW i automat ma rucku kvuli stani v kopci. Myslim, ze ses oznacil uplne spravne...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Lada

Reakce na: OK, ještě prosím uveďte, d.. | 2.5.2016 15:55reagovat
avatar

Jako profesionální řidič jsem dělal přezkoušení z jízdy autobusem v DSZO. Musel jsem si dokoupit kondiční jízdy, protože prý jsem zapínal směrovky příliš brzy a nedíval se do zpětných zrcadel. Soudruh majitel autoškoly totiž patřil mezi ty odborníky, kteří musí vidět kroucení hlavou kolem dokola a směrovky zapínají symbolicky těsně před otočením volantem. Přišel jsem jak o periferní vidění, tak o něco kolem 1500 Kč.

Další takový hňup, tentokrát z autoškoly DPP při kontrole jízdy zapsal, že jsem nedal přednost autu na hlavní a ohrozil je. Auto přitom bylo poctivých 100m vlevo ode mne a projíždělo kolem mne v sousedním pruhu chvíli poté, co jsem už jel po hlavní přímo.

Bohužel, hňupi mají moc...

Zobrazit reakce..

nikoloki

Reakce na: Z kontextu clanku je patrn.. | 2.5.2016 16:04reagovat
avatar

NEMÁM RUČNÍ BRZDU!!! Parkovací je na pedál …

nikoloki

Reakce na: Z kontextu clanku je patrn.. | 2.5.2016 17:44reagovat
avatar

Sorry - zjišťuji, že na refresh pro načtení to ten blb znovu přidává …

Nepřihlášený Pepíno

Také mám potřebu vyjádřit.. | 2.5.2016 19:09reagovat
avatar

Také mám potřebu vyjádřit se k bodu 6. Ať si lidé používají ruční brzdu jak je jim milé nebo cítí potřebu. I když současné vozy již mají velmi často ve standardní výbavě asistent pro rozjezd do kopce. Když vidím na silnicích lidi, kteří se při nanášení make-upu a současném telefonování nedokáží při čekání na semaforu udržet sešlápnutý brzdový pedál, tak než aby nekontrolovaně popojížděli, nechť stojí s "P"éčkem nebo se zataženou parkovací brzdou(pedálem). Také si občas na křižovatce "zatáhnu ráčnu", když lovím např. zapadnou láhev pod sedadlem spolujezdce nebo ze zadního sedadla a nejsem si jistý, zda dosáhnu a nebo pokud nechci v noci oslňovat za mnou stojícího řidiče.

Ale hlavní důvod, proč mám potřebu se zapojit do diskuze je ten, že dnešní vozy mají elektronický pedál akcelerátoru, který je při sešlápnutí pedálu brzdy (chcete-li decelerátoru) automaticky odpojen. Navíc je tento jev (současné sešlápnutí zmíněných pedálů) zapsáno do řídící jednotky vozu jako chybová hláška (mám za to, že to je v překladu podle použité autodiagnostiky něco jako koherence brzdového pedálu). Nejen z tohoto důvodu pak při podřazovaní s meziplyny krátce povoluji brzdový pedál (lepší chlazení brzd, protože pokud mám potřebu se vyřádit s meziplyny, tak jsou brzdy ve větší zátěži, než při odvozu babičky k lékaři). ;-)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený dexter

Reakce na: mam r.v 2005 a za celou do.. | 3.5.2016 07:49reagovat
avatar

Este 3 krat to napis

nikoloki

Reakce na: Také mám potřebu vyjádřit.. | 3.5.2016 09:14reagovat
avatar

Jak odpojen plynový pedál? Když stojím na brzdě, tak současné sešlápnutí plynového pedálu je u mého Toyotího hybridu naopak jedinou možností, jak udržet motor v chodu a tedy v pohotovosti, pokud bych náhodou chtěl co nejrychleji vystartovat na zelenou - jinak se spalovací motor přidává až při větším sešlápnutí plynu.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený DavidC

Reakce na: To už je fakt maras, kdo v.. | 3.5.2016 14:50reagovat
avatar

Autor tu nepise o pouzivani rucni brzdy pro rozjizdeni do prudkeho kopce, ale o naprosto zbytecnem zatahovanim rucni brzdy temer pri kazdem zastaveni. A za ty pasy je vic bodu nez za rychlost :)

Nepřihlášený mato

Musíš na brzde držať plyn.. | 3.5.2016 19:24reagovat
avatar

Musíš na brzde držať plyn aby ti nescípnul motor ? Mal by si s tým niečo urobiť, na to slúži volnobeh.

S mnohými vecami v tom článku súhlasím, a s pár vecami zas nie...

Najviac ma vytáča nezmyselné puntičkárske bazírovanie na každom km, pritom na pokutu je to až pri prekročení o 9km/h ...

Nedivím sa že spústu vodičov potom stráca nervy a uchyľuje sa k riskantnejšej jazde.

Pred týždňom som za to skoro vytiahol chlapa cez okno (pravda bolo to aj preto že to bol okrem iného neskutočne nepríjemný blb).

Spôsobil nekonečnú zápchu ktorá zhltla 2 mestá, tým že sa kvôli plnej čiare poctivo držal za traktorom.

Kolóna 5 km a on si kludne ďalej valil svojich skvelých 20km/h, a s pár jemu podobnými sa postaral o to, že vzadu v natlačenej kolóne nemali šancu - nebolo sa totiž kam uhnúť.

Keď sa stretne zopár takých predpisovo úchylných, sú kľudne schopní z hovna upliesť bič a spôsobiť spústu nepríjemností...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Max

Reakce na: Asi jsem měl dobrého instr.. | 4.5.2016 00:11reagovat
avatar

Ja vidim taketo zlozvyky:

- ked ide sanitka, vzdy zabrzdia. Tym casto zablokuju krizovatku, takze sanitka neprejde. Minule - ja som uhol a na cervenej bolo uz iba jedno auto, sanitka za nim a on dalej stal na cervenej, lebo sa bal vojst na cervenu do krizovatky.

- ked sa vlecu mimo mesta za pomalym, nenechaju medzeru.

- v noci ide prvy a ja ho chcem predbehnut, nepresvieti mi situaciu dialkovymi, ide na kratkych

- v kolone jazdi systemom brzda plyn a tym vytvara efekt bica, kolona rastie aj kvoli jednemu trtkovi

atd., je toho vela este. Normalny sofer to vsetko pozna a komunikuje s ostatnymi sofermi. Par rigidnych indivodui nam to tu kazi, ale to by som nepripisoval autoskolam.

Nepřihlášený honza

Reakce na: mimo obec policajti meri o.. | 4.5.2016 01:12reagovat
avatar

Jaké jsou prosimte limity krajny nouze a jaký zákon je povoluje?

Nepřihlášený jirka

Reakce na: mimo obec policajti meri o.. | 4.5.2016 04:31reagovat
avatar

krajni nouze najdi si to muzes valit i ctyrista kdyz mas na to karu a dopravni situace to dovoli.

Nepřihlášený CNN

Keby vsetci ovladali fyzik.. | 4.5.2016 11:47reagovat
avatar

Keby vsetci ovladali fyziku tak dobre, ako vedia soferovat, tak dnes uz bezne lietame do prilahlych galaxii. :-)

Nepřihlášený Thw

Jakou autoskolu si vyberet.. | 4.5.2016 14:01reagovat
avatar

Jakou autoskolu si vyberete, takovou mate...ta moje zadnym z popsanych neduhu netrpela. Je ale pravda, ze v dobe kdy se za B bezne platilo 7500, ja daval pres 10000, coz bylo nejvíc v okrese, takze ucitel mel motivaci, aby to stalo za to.

nikoloki

Reakce na: Musíš na brzde držať plyn.. | 4.5.2016 16:18reagovat
avatar

Jestli ta první věta má být reakcí na mne, tak si dovoluji upozornit, že píši o full hybridu od Toyoty, u něhož spalovací motor při stání neběží ;-) …

Nepřihlášený Míra

Reakce na: K bodu 6. Aj s rucnou brzd.. | 4.5.2016 19:06reagovat
avatar

Svatá pravda, také ručku zatahuji na každé světelné křižovatce, není to nic příjemného koukat desítky vteřin na brzdová světla před vámi.Tak to nedělám ani autům za mnou.A navíc štříte žárovky :-)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený kolemjdoucí

Reakce na: Svatá pravda, také ručku z.. | 4.5.2016 20:08reagovat
avatar

Až si nějaký za tebou přijíždějící trololo bude myslet, že se právě rozjíždíš a našije to do tebe, tak v příštím autě už taky budeš stát na křižovatce na brzdě.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Petr Boháč

Reakce na: Dobrý den, uf, vy jste ale.. | 4.5.2016 20:39reagovat
avatar

Naprosto souhlasím s názorem o tomto článku :)

Nepřihlášený Petr Boháč

Reakce na: Naprosto nesouhlasím. A to.. | 4.5.2016 20:44reagovat
avatar

Konečně rozumný komentář na tomto serveru.. Přijde mi, že tento server o automobilech vlastní né moc inteligentní lidé :)

Nepřihlášený

Reakce na: Až si nějaký za tebou přij.. | 4.5.2016 21:49reagovat
avatar

To se Ti opravdu stalo nebo jen teoretizuješ? To jako když mě nějaká vaga načadí na světlech, když dobržďuju oranžovoćervenou, tak mám propříště raději proletět a riskovat, že v křižovatce trefím někoho, kdo pojede na oranžovozelenou? Nebo když pouštím trotla na přechodu, který mi skáče pod kola a někdo mi ťukne nárazník, tak jej mám příště srolovat? Pokud mě někdo sestřelí na světlech, kde nestojím na provozní brzdě, tak je to slepej idiot a je potencionálně nebezpečnej, protože je slepej jak patrona a blbej jak troky a příště by Ti třeba mohl naprat auto, který řádně zaparkuješ u krajnice a on si ho nevšimne.

Nepřihlášený Pepíno

Reakce na: Jak odpojen plynový pedál?.. | 4.5.2016 23:27reagovat
avatar

Tak jsem si za poslední 2 dny půjčil od kolegů několik různých aut, abych si mohl udělat obrázek o odezvě motoru na pedál akcelerátoru při sešlápnutém brzdovém pedálu a musím uznat, že většina z nich dovolila krátkodobě zvýšit otáčky až někam k 3000ot/min u benzínových motorů, naftové jsem nezkoušel, ale čekal bych tu úroveň povolených otáček o něco nižší. Takže se musím omluvit za nepřesné vyjádření, ale pedál akcelerátoru u současných aut nemusí být nutně odpojen a řízení motoru podstatně omezuje jeho maximální otáčky. Nepochopil jsem sice, jakou souvislost má stání na křižovatce s "eko" autem (které dosahuje průměrné spotřeby jako všechny srovnatelné nehybridy, když člověk ví, jak se k autu chovat, může jezdit se srovnatelnou spotřebou a přitom nezamořovat přírodu např. nelikvidovatelnými akumulátory, které navíc procestují celý svět dříve, než se dostanou na montážní linku) se sešlápnutým pedálem akcelerátoru (Dle mého názoru to zásadně odporuje logice používání těchto pseudoekologických aut. To je jako nosit před manželkou ponožky srolované ve slipech. Je to jen přetvářka, kterou Vám neuvěří nikdo a ona už vůbec ne.) a podřazovaní s meziplynem (pata, špička), ale budiž... Pokud podřazuji s meziplynem potřebuji vytočit motor většinou nad 4000ot/min a to mi limitery a sw nedovolují. A pokud by to autu dělalo dobře nebo mu to jen a prostě nevadilo, proč by to pak zapisovalo jako chybovou hlášku do řídící jednotky?

Zobrazit reakce..

nikoloki

Reakce na: Tak jsem si za poslední 2.. | 5.5.2016 00:36reagovat
avatar

Žádná souvislost - prostě jediná možnost jak udržet motor v chodu u Lexus Hybrid Drive je šlapat na plyn - ať už při "P", "N", nebo "D" a sešlápnuté brzdě. Samozřejmě že to nedělám, taky není proč, ale dokládá to skutečnost, že při sešlápnutí brzdy není odpojen akcelerátor ;-) … Jinak výrobní linka je v Japonsku a pochybuji, že trakční akumulátor předtím objíždí celý svět. A váží všehovšudy asi 37 kg a na autě se zase ušetřila řada jiných věcí (spojka, alternátor, startér, převodovka s jedním převodem je taky o cosi jednodušší) a tak hybridy Toyoty (plus např. stejně řešený Ford Mondeo hybrid) dávají větší smysl než ostatní, které ke všemu, co má nehybrid, tu trakční baterii a elektromotor a případně ještě jednu spojku přidávají jaksi navíc.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Nikdo

Autor clanku je jednoduse.. | 5.5.2016 04:25reagovat
avatar

Autor clanku je jednoduse debil. Nemel by psat, ale radeji cistit lopatou rygoly u cesty.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený .

Autor je nejspíše pěkný ho.. | 5.5.2016 10:55reagovat
avatar

Autor je nejspíše pěkný hovado na cestách.

Nepřihlášený .

No, mám 2 roky řidičák, in.. | 5.5.2016 14:13reagovat
avatar

No, mám 2 roky řidičák, instruktor mě učil, že mimo město mám jet minimálně 90 pokud to jde, rozjíždět se na spojku v tahu pokud to není příliš do kopce, z připojovacího pruhu se klidně řadit rovnou do levého, využívat zip systém atd. Asi jsem měl dobrého instruktora :)

Nepřihlášený Telesfor

Niektoré body sú správne a.. | 5.5.2016 14:57reagovat
avatar

Niektoré body sú správne a trefné. Ale celkovo mám z autora pocit, že nemá rád, keď niekto ide v meste 50, mimo mesta 90 a na diaľnici 130. Patrí medzi tých "ponáhľačov", komu jazda NORMÁLNOU(áno normálnou, nie pomalou akože 60 mimo mesta, to je fakt moc) rýchlosťou proste nevyhovuje, takí ľudia mu zavadzajú lebo on sa ponáhľa už zo zvyku, proste sa narodil už tak že sa ponáhľal z pošvy a potom napísal o tom hneď blog ako iné deti vyšli z pošvy pomalšie a mali by sa to odnaučiť.

Nepřihlášený Petr

Bednář je ubohé zamindráko.. | 5.5.2016 21:10reagovat
avatar

Bednář je ubohé zamindrákované nic

Nepřihlášený Vlastislav

Ad 4: Jízda v levém pruhu.. | 6.5.2016 06:08reagovat
avatar

Ad 4: Jízda v levém pruhu je i ve městě zakázána, pokud zrovna nepředjíždíte. Nedávno jsem dělal v zaměstnání školení řidičů a docela mě to překvapilo. Ovšem opravdu je tomu tak. Všichni vpravo. Totéž platí i pro 3 a více pruhů na dálnici. Ne prostřední pro auta a pravý pro nákladní vozidla.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Autoškolák

Autor článku je zřejmě ten.. | 6.5.2016 09:32reagovat
avatar

Autor článku je zřejmě ten co pořád někam pospíchá a už zapomněl, že se sám někdy učil jezdit.

Ono je docela sranda naučit dřeváka jezdit rovně a potom i rychle. Řadu let učím autoškolu a to co přichází je rok od roku horší a horší. psychomotorické schopnosti u žadatelů o ŘP takřka nenajdete, když řídí tak řídí a nezvládá řazení a když řadí nezvládá volant,,,, tak se to postupně zlepšuje a nakonec začnou i jezdit,,,,, a boužel v této zemi platná legislativa 50,90,130 je pro autoškolu limit,,,,, a na tachometru, ne na GPS jak hodně řidičů jezdí. Když jde žák ke zkouškám tak musí jet do 50 a do 90 a né víc,,,,,,, prostě autoškola není o tom od první chvíle učit lidi vše porušovat, až má řidičák tak ať si každý sám jezdí jak chce ale do té doby, než ho získá tak prostě musí dodržovat limity.

Přeju autorovi článku jen prázdné cesty kde mu lidé jako já, kteří učí žáky jezdit,,,,, nepřekáželi.

Nepřihlášený fdgsfgjh

Zavedl bych limit maximáln.. | 7.5.2016 18:08reagovat
avatar

Zavedl bych limit maximální svítivosti brzdových světel na jednotku plochy.

Dnešní LED v brzdových jsou neskutečně nepříjemné, když na ně čuméte ze dvou metrů.

A za špatně seřízené přední bych dával flastry na potkání a 7 bodů.

Nepřihlášený Kiwi

Článek je blbost už počína.. | 7.5.2016 19:13reagovat
avatar

Článek je blbost už počínaje tím "sýčkem". Mimochodem, pokaždé, když čtu článek plný pravopisných chyb, hned si řeknu "pane bože, co to zase psalo za idiota". Obsah obvykle plně odpovídá tomu pravopisu. Tolik k tomu sýčkovi.

Autorovi doporučuji auta se zbavit a jezdit raději vlakem. Sobě ušetří nervy a ostatní účastníky silničního provozu nebude ohrožovat svou bezohlednou jízdou. Nervózní člověk za volant nepatří.

Nepřihlášený krejčí

Nejdřív brzdění před odboče.. | 8.5.2016 01:38reagovat
avatar

Nejdřív brzdění před odbočením vlevo a blinkr až při odbočování. Klidně za přítomnosti instruktora autoškoly.

Jednoduchý způsob, jak likvidovat motorkáře.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený blue.sun

S přehledem nejblbější člán.. | 9.5.2016 09:06reagovat
avatar

S přehledem nejblbější článek letošního roku na českých motoristických webech.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený zmizik

Má autor článku učitelský.. | 9.5.2016 12:34reagovat
avatar

Má autor článku učitelský profesák, aby tu práci mohl objektivně posoudit? Já ho mám. Autor článku je totálně mimo.

Nepřihlášený Micha

Reakce na: Dobrý den, uf, vy jste ale.. | 9.5.2016 14:52reagovat
avatar

Považuji se za velice tolarantního člověka. Nicméně s některými nešvary popsanými v článku se nedá nesouhlasit. Příklad první: pouštění vozidel z vedlejší ulice. Občas také pouštím, ale pouze v případě, kdy jedu v koloně poskakujících aut v centru města. Předevčírem mne nepříjemně vyškolil řidič, který na hlavní silnici mimo město na 70 km/h téměř zaflekoval, aby pustil jedno auto na sjezdu z D8 u Zdib. Jelo za ním 5 aut a pak dlouho dlouho nic. Vezl jsem rodinu a popravdě se mi z toho "magora" klepali nohy pěkných pár kilometrů. Příklad druhý: využití připojovacího pruhu. Ne všechny připojovací pruhy jsou dostatečně dlouhé. Ale u většiny není problém na nich dostatečně zrychlit tak, abych se v klidu zařadil mezi kamiony. V autoškole se to samozřejmě za těch pár hodin jízd nenaučím. Každý soudný a ohleduplný člověk by si to ale měl ve vlastním zájmu osvojit.

Nepřihlášený AutoForumODPADniWEB s designem a form

Zase ten čurák nic nevymys.. | 10.5.2016 08:45reagovat
avatar

Zase ten čurák nic nevymysle a opsal CarThrottle.

AutoForumODPADniWEB s designem a formátováním textu z 90. let xD

Nepřihlášený AutoForumODPADniWEB

Reakce na: Autor clanku je jednoduse.. | 10.5.2016 08:59reagovat
avatar

Souhlasím. Bednář je ten největší debil a opisovač zahraničních webů :)

Nepřihlášený Tazik_G_1600_16V

Co za hnoja psalo tento cl.. | 10.5.2016 17:18reagovat
avatar

Co za hnoja psalo tento clanek?! To smrdi tezce nenapadne skrytym nabadanim ridicu ze porusovani predpisu je ok. Cuceni do zrcatek je sice pravda ze za to komisar u zaverecek vyhazuje, nicmene se neda rict ze to dela z duvodu, aby to kazdemu v provozu zustalo. Chce to videt s otocenim hlavy, aby vedel, ze clovek se diva do tech zrcatek vubec. Kazdy normalni clovek, ktery vyleze pak z autoskoly by automaticky mel vedet ze se neustale necuci do zrcatek jen, protoze utikaji dulezite momenty vepredu. Spravne je cucet dozadu pres stredove zrcatko a kdyz se mi neco nezda tak zkontroluju zrcatko i vlevo ale i vpravo. Pouzivani rucni brzdy a neprospesne? Aspon jsou lanovody v pohybu a kdyz se za to neskube, tak nehrozi nic tak hrozneho. Pak nejsou aspon zatuhle. Pouzivam rucku i v mirnem kopci s tim ze stojim na brzde, po chvili cervene ju zatahnu, seslapnu spojku a drzim s tim ze mam zarazenou jednicku, blikne oranzova, davam spojku do zaberu, zaroven vsak mam zmackle tlacitko rucni brzdy a spolu s vyslapovanim spojky a lehkym pridavanim plynu spoustim i rucni brzdu. Je to plynule, nikoho nezdrzuju a hlaven nestojim porad na brzde jak ko..t aby me chytala krec nebo bolela noha. A takhle muzu psat dal a dal. Ridim se provozem a situaci a ne ucebnicovym otacenim hlavy do zrcatek z autoskoly apod., vcetne rychlosti (jezdim max 5 km nad limit 55 , 90 km/h) proste do 10% (5km/h) tolerovanych. podle situace provozu. Kdyz jedu v noci cesty prazdne, v obci jezdim klidne 40 -45 mimo obec klidne i 65-70. Jedna nevim ktery ozrala mi vleti pod kola a jednak nevim ktere zvire mi pod kola muze vlitnout. takze auto clanku at odevzda ridicak, proda auto a chodi radsi pesky. radsi pojedu striktnich 50 nez 55 nebo 60 po meste kdyz je husty provoz nez abych jak de..l se kamsi honil, nekde nedobrzdil, nekoho prejel nebo nekde nestihl zatocit a trefil patnik atd...

Nepřihlášený phil

No tak to je teda pecka..... | 10.5.2016 21:25reagovat
avatar

No tak to je teda pecka.... Normálně se takových to diskuzí nezúčastňuji, ale tohle musel psát někdo, kdo rozhodně není učitel autoškoly. Ten snad v autoškole nikdy ani nebyl. Kdyby se žáci autoškol drželi rad tohoto "odborníka", tak nikdo řidičský průkaz neudělá.... Co tady kdo radí hovadiny, jako je jezdit dál od kraje, když to zákon jasně ukládá? Co má kdo vůbec kritizovat, že se dohlíží na "nadměrné" koukání do zrcátek? Kolik už bylo takových nehod s fatálními následky? Jak může někomu vadit, že žák v autoškole jede pomaleji, když jede třeba třetí jízdu? Tohle je žvást, který by snad nikdo neotiskl ani v blesku. FUJ

Nepřihlášený Feny

Nic proti, ale zrovna užív.. | 11.5.2016 06:52reagovat
avatar

Nic proti, ale zrovna užívání ruční brzdy mě v autoškole neučili, ale naučil jsem se jí na křižovatkách používat sám, protože mě štvou ti, kteří jsou schopní tři minuty na semaforech stát na brzdě, takže člověk za ním má vypálený oči. To je fakt pecka, samozřejmě, zejména v noci... :-\

Nepřihlášený Tomas

Reakce na: Nezlob te se, pane redakt.. | 11.5.2016 07:16reagovat
avatar

No já nevím, já v autoškole zažil většinu věcí z článku. Včetně nucení vléct se s Eurocargem s vlekem 35 km/h po městě, včetně seřvání ZK, že jedu moc rychle a dle jeho slov vypadne z auta (jakkdybych mohl za to, že má pevnou sedačku, narozdíl od řidiče).

Jinak ale nesouhlasím s nadměrným užíváním ručky, již to tady je zmíněno, také nesnáším, když v noci stojím na světlech a přede mnou nějaký trubec stojí na brzdě a září jak Temelín do dálky. 3x FUJ.

Nepřihlášený Pepa

Bod 1) autor článku už si.. | 11.5.2016 11:11reagovat
avatar

Bod 1) autor článku už si asi moc nepamatuje svoje první jízdy v autoškole, jezdil jsem celkem často jako spolujezdec před řidičákem, ale tam máte přece jenom trošku něco jiného na starosti, jakmile sednete za volant, tak si nejprve musíte zvyknout na tu rychlost a řeknu vám, že když jsem poprvé před 15 lety vyjel na konci první hodiny v 40-50km/h do provozu, tak jsem byl celkem vyklepaný a přišlo mi to jako strašná rychlost a zodpovědnost :D Takže k defenzivní jízdě asi tolik, ono když už má člověk najeto přes nějakých těch 100-200tis. km, tak se to mluví jinak ;)

2) souhlas, ale na druhou stranu pokud uděláte takovou botu s přechodem při zkouškách nebo před policisty, tak asi máte s řidičákem útrum :D jinak jsou případy, kdy jedete v řadě jako poslední, za vámi nikdo a pouštět na přechodu určitě nemá smysl, chce to trošku sledovat provoz a to ikdyž v protisměru začne zastavovat auto a pouštět chodce na své straně, jasně je to trošku prasárna, ale než ti chodci vůbec stoupnou na zebru, tak už jste dávno pryč.

3) hodně rozšířený nešvar, stejně jako při sbíhání pruhů se začít hodně řidičů automaticky řadit u cedulky 400m, ZIP jim už vůbec nic neříká apod. :D s tím souvisí i 4) Ještě v poslední době pozoruju jeden nešvar, češi neumí jezdit na silnici o více jak 2 pruzích, vždycky se drží prostředního, přítom vpravo mají volno, samozřejmě 1km před sebou v dálce mají jeden kamion, ale to není důvod jet v prostředním pruhu.

5) Nejlepší jsou dva druhy řidičů, jedni co jedou mimo obec 80km/h a v obci 70km/h a druzí, kteří jezdí brzda plyn, tedy 90 až 110km/h a hned u cedule obce šlápnou na brzdy, nejlépe na 50km/h :D Vidím 100 - 200m před sebou ceduli obce, tak přece není problém dát nohu z plynu u cedule mít nějakých 60-65km/h a postupně setrvačností dojet po pár metrech na 50km/h. Samozřejmě porušujete předpisy hned u cedule, ale je to ohleduplnější k provozu než zadupnutí ;) Navíc PČR neměří většinou hned u cedule (kvůli dokazování vzdálenosti) ale až kousek dál v obci...

Nepřihlášený Pepa

Reakce na: Nejdřív brzdění před odboče.. | 11.5.2016 11:19reagovat
avatar

Ještě tomu předchází bezdůvodné zpomalení o několik km/h a pak šlápnutí na brzdu a teprve potom blinkr :D Když vím, že budu hledat místo, tak přece není problém hodit blinkr a hledat, alespoň ti za mnou vědí co se děje ;)

Nepřihlášený Honza

Ahoj vsem, opravdu zaji.. | 11.5.2016 16:26reagovat
avatar

Ahoj vsem,

opravdu zajimava diskuze. Ja osobne s podstatou clanku souhlasim. Travim cely den v aute, vetsinu casu ve meste a uznavam, ze zlozvyky dokazou byt vazne otravne. Nicmene v reakci na vsechny "ucitele autoskoly", kteri to tu komentuji, musim uznat, ze to neni chyba autoskol. Neverim, ze by nekdo schvalne ucil jezdit po meste 40 na rovince s povolenou 70. Spis je problem s uvedomovanim si, k cemu pravidla silnicniho provozu slouzi. Myslete si o me co chcete, ale vetsinu pravidel jsem si za vsechny ty kilometry stejne upravil podle sebe. Kdyz si clovek neveri pri napojovani se z vedlejsi ulice, opravdu mu nezbyva nez smutne koukat. Pri pripojovani v pripojovacim pruhu vickrat pribrzdim, nez abych se predhanel s autem, kteremu se nechce uhnout. Za nim je to taky fajn a jestli mu to chci nandat, tak za 500m jsem stejne pred nim, protoze slapnout na pedal se nebojim. Clanek je dobry, denne potkavam lidi ze vsech bodu 1-8. Ne vzdy maji L, nebo Z, ale jsou opravdu vsude.

Mam jeden navrh.....vsichni ucitele autoskoly napiste take clanek. Jak to vypada z vaseho pohledu a jak je strasne tezke naucit 500lidi ridit. Je to vase prace, tak se sverte.

Z meho pohledu by v autoskole mely byt automaticky skoly smyku treba a to primo v zakladni cene. Jenze to by autoskola prichazela o penize a v tom to je. Nejde o bezpecnost, ale opet jen o penize a jednoducha nasledna pokuta "neprizpusobil jizdu podminkam vozovky" ??

Jezdete bezpecne, ohleduplne, trpelive, ale prosim nebudte ovce, ktere slepe nasleduji psana pravidla. Schvalovali je lide, kteri se jimi take nedrzi.

Ps: do 60km/h v obci jsem schopny se s policajty hadat, na dalnici 140km/h uplne bezna rychlost....

Ps2: nepredjizdejte pred horizontem, to je fakt vo hubu

Ps3: ja delal autoskolu v Yettim a pak dostal sluzebniho Yarise...na to te nikdo nepripravi ??

Nepřihlášený PremekC

Že se na tomto serveru čas.. | 11.5.2016 18:32reagovat
avatar

Že se na tomto serveru často píší blbosti, to už jsem poznal. Ale tady co bod, to blbost, to už je silné kafe. Nebudu opakovat, co už napsali jiní. Ale aby už žáci autoškoly začali jezdit ofenzívně, to snad nemyslíte vážně. Jsou rádi, že vůbec jedou, od toho je tam označení autoškola.

Nepřihlášený MostVaule

Článek psal někdo, kdo vůb.. | 11.5.2016 18:53reagovat
avatar

Článek psal někdo, kdo vůbec neví o čem píše, kdyby všichni jezdili tak jak mají, nikdy by se kritické situace nestaly... Autor je urcite ten typ ridice, který kdyz před nim jede vozidlo mimo obec 90, musí je za každou cenu predjet, protože jej brzdi, ovsem za par metru dal narazi na podobného ridicite, nebo se potkají na nejbližší křižovatce... Tomu říkám umění řídit ;)

Nepřihlášený Dan

Za tenhle článek by měl au.. | 11.5.2016 21:59reagovat
avatar

Za tenhle článek by měl autor dostat pokutu a být vyhozen. Jako řidič by měl být ohleduplný a netlačit na absolventy takovýmto článkem. I když něco z toho pravda být může, je zcela nerozumné to říkat někomu kdo vyšel z autoškoly.

Nepřihlášený Adam

Jedním slovem... kokot | 11.5.2016 23:38reagovat
avatar

Jedním slovem... kokot

Nepřihlášený Pavel

S bodem, který řeší nevyuži.. | 12.5.2016 09:25reagovat
avatar

S bodem, který řeší nevyužití délky připojovacího pruhu na dálnici, se naprosto ztotožňuji, není nic horšího, když po něm někdo jede stabilně 50 a ve finále na jeho konci zastaví. Ty ostatní jsou ale naprosto mimo a měl by si za ně autor přinejmenším nafackovat. Například nabádat někoho aby místo dávání přednosti druhého omezoval, to je pro X lidí časovaná bomba, než to nějakej jouda vezme vážně a neodkladné při tom rychlost přijíždějícího vozidla=prů*er jak vrata.

Stejně jako někdo o pár příspěvků si pravidla tak trochu upravuji sobě na míru, jenže už cca osmý rok jezdím 10000 km měsíčně, takže vím, co si můžu a nemůžu dovolit, ale necpu to do hlavy lidem, kteří jsou čerstvě po autoškole, to je nezodpovědné a nebezpečné.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Kuban

Tak tady v tomhle clanku j.. | 12.5.2016 11:32reagovat
avatar

Tak tady v tomhle clanku je hodne co rozporovat...

Zaprve, jizda v levem pruhu ve meste je naprosto v poradku, zvlaste pokud je pravy pruh pro pripadne predjeti volny!!! Spatne je to v momente kdy je jezdec vlevo na stejne urovni jako jezdec v pravo.. Tedy neni mozne predjizdet.. Pak ma povinost ten vlevo udelat prostor... Takze klidne at si vlevo jezdi ale at neblokuje...

A zadruhe rucni brzda... Parkovaci je pouze a jen v terminu legislativy.. Jeji pouzivani je vec co vetsina lidi neumi a smeji se tem co ji pouzivaji... Cest vsem potkanych narazniku a mistrovskych zhupu pri neschopnosti pouziti rucni brzdy.... Nemluve o kolene aut stojicich na brzdach a sviticich do oci tem druhym.... Takze ne autofore... Tenhle for ignoruji a budj nadale rucni brzdu hojne pouzivat... Tyhle myty si sirte jinde...

Nepřihlášený Kuban

Reakce na: Ad 4: Jízda v levém pruhu.. | 12.5.2016 11:37reagovat
avatar

Kde.. Ukaz paragraf ;-)

Nepřihlášený Kuban

Reakce na: Až si nějaký za tebou přij.. | 12.5.2016 12:26reagovat
avatar

Tak tohle je nejlepsi teoreticka pohadka dne... Vedete osobo ;-) 1:0 :-D

Nepřihlášený Kuban

Reakce na: To je zase jednou clanek... | 12.5.2016 14:03reagovat
avatar

Tak spise panu autorovi nedoslo ze spoustu aut na to ani nema rozlozene pedaly :-D ale hlavne ze vi co je to spicka pata a kazdy to musi umet.

Nepřihlášený Jan

Opet spousta negativnich r.. | 12.5.2016 22:05reagovat
avatar

Opet spousta negativnich reakci. Nekteri uz snad zijou jen pro ty komenty kdy muzou pomluvit vsechny a vsechno

Na autoskolu si jeste matne vzpominam :)) a urcite nejezdim ani zdaleka jak me ucili ( a zajimalo by me kdo opravdu ano), protoze kdyby tak jezdil kazdy tak se opravdu nikdo nikam nedostane a bude to jizda hruzy. Nejsem zadny zavodnik a je treba jet s klidem a rozvahou ale dodrzovat striktne vse co jsem se naucil v autoskole je jednoduse blbost

Nepřihlášený Jax

Ten článek je neuvěřitelná.. | 12.5.2016 23:22reagovat
avatar

Ten článek je neuvěřitelná sračka

Nepřihlášený komisař

Každý kdo má ŘP je odborník.. | 13.5.2016 08:54reagovat
avatar

Každý kdo má ŘP je odborník na silniční provoz, zejména po pár skleničkách alkoholu.

Nepřihlášený Komisař 2

Autor článku je zřejmě odb.. | 13.5.2016 12:51reagovat
avatar

Autor článku je zřejmě odborník způsobilý k řízení vozidla, který se ještě nedostal z prenatálního vývoje řidiče.

Nepřihlášený Matrix

Reakce na: Žádná souvislost - prostě.. | 13.5.2016 15:38reagovat
avatar

V běžnými provozu omezení akcelerátoru nevadí při sportovní jízdě způsobuje nedotacivost vozidla. Pedál pod plnym a soucasne fleku ju zadní kola. Když mi auto sebere koně tak místo krásný ho driftu letím ven ze zatáčky. Naštěstí lze vypnout a podobný omezení umí i ruční brzda.

Nepřihlášený Jan Barth

A co takhle poučit instruk.. | 13.5.2016 20:41reagovat
avatar

A co takhle poučit instruktory,hlavně na moravě, aby vysvětlili začínajícím řidičům co je to pravá ruka a že při žluté na semaforu mám zařadit a na zelenou jet. Osobní zkušenost: žlutá = nic pohoda jak při červené, zelená = kurňa kde je totok ten knipl, půl zelená pryč = totok je, klok, jedem, kurňa ručka. Místo aby křižovatkou projelo 10 aut,projedou jen tři. U Tesca v Hradišti by policie vybrala na benzín pro celou policii na rok během dne, je tam cedule jako kráva "Přednost zprava", ale všichni mají obě levé a ještě jsou ti oboulevoruční řidiči nasraní když jim tam vjedu zprava.

Nepřihlášený honza

Také se přidávám k názoru,.. | 13.5.2016 22:22reagovat
avatar

Také se přidávám k názoru, že používat ručku za tmy zejména na křižovatkách má smysl.

Nepřihlášený Honza

Vážený pane redaktore, ten.. | 14.5.2016 10:06reagovat
avatar

Vážený pane redaktore, tento článek je nejjemněji řečeno zaslepený. Vpodstatě si stěžujete na pomalé vozy autoškol a navzdory tomu co říkáte, velmi přehlížíte fakt, že dotyčný opravdu s něčím začíná. Všechny body, které jste zmínil a vytýkal a tedy všechny "problémy" výuky v autoškole jsou dle mého názoru způsobeny tím, že řidič prostě začíná. Neumím jezdit => pojedu pomaleji, nejsem si jitý na křižovatce, raději přibrzdím, nemám přehled, nemám jistotu, nejsem zvyklý dívat se do zrcátek tak mě to učí automatizovat, všechny tyto problémy se vyřeší praxí a ne přitvrzením výuky. Váš článek dle mého představuje typický naprosto zaslepený a zcestný názor vůči "zdržujícím autoškolám".

Nepřihlášený Lojzik

Ach jo, to je zas jednou b.. | 14.5.2016 20:44reagovat
avatar

Ach jo, to je zas jednou blábol.

Bod 2. nesmysl, přechod není nikdy kousek před světelnou křižovatkou. Pokud je přechod, je součástí řízení křižovatky. Jestli autor zná nějakou takovou situaci, ať to nafotí a ukazuje jako kuriozitu.

Bod 3. Chování je regulované vyhláškou. Proto se to učí v autoškole. Minimální povolená rychlost pro připojení na dálnici je 80km/h. Pokus o připojení nižší rychlostí je vyhazov od zkoušky.

Bod 4. Jaké předčasné okupování odbočovacího pruhu se kde může stát? Pokud je křižovatka s odbočovacím pruhem, pak je víc než radno tam vjet hned, kdy to jde. Ve městě je pak autorův nářek vůbec mimo mísu, protože ve městě může jet kterýmkoli pruhem. Kde přesně má autor situaci, že levý pruh je průběžný a přitom se z něj odbočuje doleva?

Bod 7. Žák autoškoly či začátečník pravděpodobně nemá postřeh a cvik reagovat jako ostřílený řidič. Nelze čekat, že by v rámci autoškoly bezpečně zvládal drobné omezení proudu vozidel na hlavní. Zde je sporné, zda se jedná o zlozvyk či obezřetné chápání vlastních schopností. Nakonec vždy se skulinka najde.

Tak hlavně že ta blbost generuje kliky a tím nějaké ty chechtáky.

Nepřihlášený Jirka

No to je ale snůška ptákov.. | 15.5.2016 17:13reagovat
avatar

No to je ale snůška ptákovin. :)

Nepřihlášený Roman

Já myslím, že by pan Bednář.. | 15.5.2016 22:40reagovat
avatar

Já myslím, že by pan Bednář měl přestat fetovat a v provozu používat pomoc naležitě poučné osoby.

Nepřihlášený troll

Reakce na: Až si nějaký za tebou přij.. | 16.5.2016 15:56reagovat
avatar

pokud je debil to do tebe našije i pokud stojíš na brzdě .....

Nepřihlášený troll

Reakce na: S přehledem nejblbější člán.. | 16.5.2016 16:09reagovat
avatar

hodit blinkr a približit se ke středu vozovky pri odbočování v levo asi 500m pred odbočkou a i tak a zpomalení na cca 60 abych ten ostrej uhel dal mne nepomohlo k tomu aby mne nejakej cip nezačal přejíždět ...

Nepřihlášený troll

Reakce na: S bodem, který řeší nevyuži.. | 16.5.2016 16:49reagovat
avatar

Ve francii a v nemecku jsem zažil, že auta na dálnici jaksi najižejícímu udělali pokaždé dostatešný prostor, tady u nás je to téměř vyjímka... někdy dokonce daný prostor úmyslně zmenší takže člověk musí vjet do krajnice nebo zastavit ze 100 na 0 na par metrech ....

Nepřihlášený Čestný pirát

Myslim, že veľmi dôležité.. | 18.5.2016 12:48reagovat
avatar

Myslim, že veľmi dôležité je vypestovat si zvyk uhybacieho manévru v prípade extrémneho brzdenia miesto dupnutia na brzdu a čakania co bude. Samozrejme je potrebné si bleskovým pohľadom do zrkadla preveriť, ci je na strane do ktorej sa chceme uhýbať miesto.

Tiez velmi dolezite pre plynulosť premavky je nasledovné:

http://autobild.cas.sk/clanok/211048/pripajac ie-pruhy-ako-v-nich-spravne-jazdit

Nepřihlášený Marek

Rucnu brzdu ja osobne pouz.. | 18.5.2016 21:21reagovat
avatar

Rucnu brzdu ja osobne pouzivam takmer na kazdej svetelnej krizovatke a zeleznicnom priecesti, pokial nie je uplne v rovine, a to koli tomu aby som hlavne vecer a v noci neoslepoval vodica za mnou brzdovymi svetlami, mne to dost vadi, rovnako ako ked auto oproti na zeleznicnom priecesti nestlmi pri cakani svetla. To zial robi uplna vacsina vodicov. Slusnost a rozum sa zial coraz viac vytracaju mam dojem, cest vynimkam.

Nepřihlášený Anita

Bože, to jsou hovadiny... | 19.5.2016 07:29reagovat
avatar

Bože, to jsou hovadiny.

1) Člověk v autoškole třeba poprvé v životě sedí v autě za volantem. Nezkoušel to ve staré Škodárně na vesnici za barákem. Takže je pro něj všechno nové, všechno rychlé. Časem ovšem získá praxi a vyjezdí se, takže tenhle bod je zcestný. A ano, opravdu každý nějak začínal a ne všichni jsou namachrovaní debílci, co mají potřebu se za každou cenu předvádět, jak jim to jde samo.

2) Jasně a proto se budeme chovat jako bezohlední kreténi. Ten člověk taky třeba potřebuje přejít silnici aby se dostal na autobus. A ono i když na semaforu pak padne červená, tak tam pak spousty aut dojíždí, takže si ten člověk fakt počká. Nikoho to nezabije, když bude muset počkat na další semafor. Stejně by k němu dojel rychle, aby tu zelenou ještě stihl a mezitím už dávno jel na červenou a obtěžoval řidiče z jinýho směru.

3) Blbost. By mě zajímalo, kde to pan redaktor viděl?

4) Noa? Se nezblázním, ne?

5) Limity tu jsou z toho důvodu, aby si každý tady z toho nedělal holubník. Pak jedete 95 a nějakej egoistickej blb se vám lepí na zadek a čekáte, kdy k vám přijde na návštěvu a zkontrolovat, jakej máte v kufru nákup. Ne ku příkladu na městským průtahu jedete 60 a jste nejpomalejší vozidlo a ti všichni předjížděči stejně pak zas brzdí na semaforu, páč jsou moc rychlí a tak nestíhají zelenou vlnu.

6) No tak lidi používají ručku a co jako?

7) Lepší aby člověk počkal, když si není jist, než aby tam vjel a způsobil nějaké nepříjemnosti. Tak se s tím smiř, že si chvíli počkáš a nerozhazuj rukama.

8) Opět by mě zajímalo, kdo to pak v reálu dělá. Asi máte divné známé, pane redaktore.

Nepřihlášený Tomáš

Taká malá vec, ak sa vodiči.. | 20.5.2016 03:09reagovat
avatar

Taká malá vec, ak sa vodiči naučia správne púšťať vozidlá z vedľajšej cesty zipsovým spôsobom, nikomu to neublíži a premávke to pomôže. Toľko k bodu 2 a 7. keď ide niekto 170 po diaľnici je to jeho problém, mal vstať skôr, ak sa ponáhľa do nemocnice za ženou, pomôže mu ak pri tom zabije nevinných? Každý kto ideme diaľnicou, skôr či neskôr spomalíme kôly obmedzeniu a nie raz sa mi stalo, že som šiel konštantnou rýchlosťou 120, niekto ma predbehol a o 30 km, som bol dve autá za ním. Tak sa pýtam má zmysel ohrozovať vodičov na diaľnici vyššou rýchlosťou?? do áut sa nedávajú motory s výkonom 200kw a vyššie aby sa prekračovala rýchlosť(na to sú okruhy a pretekárske dráhy) ale preto aby sa v kolíznych prípadoch auto dokázalo dostať z nebezpečenstva čo najlepšie. čo sa týka prečo vodiči čakajú na vedľajšej ceste je aj preto že do vozidiel sa montujú motory ktoré zvládnu 100km/h za viac ako 15 sekúnd - motory 50 kw a im podobné, inak po tom ako človek vyjde z autoškoly naozaj nie je pripravený na cestnú premávku, 30 hodín jázd je naozaj málo, ale je na každom samostatne aby sa naučil či už na parkovisku alebo menej frekventovanej ceste to čo mu nejde.

Nepřihlášený Arvalon

Tak... většinu toho mě aut.. | 23.5.2016 07:34reagovat
avatar

Tak... většinu toho mě autoškola fakt neučila... Vyjímkou je snad to hlídání rychlosti - podle vás je v pořádku jet ve mětě třeba 80? Vysvětlete to těm nabouraným/přejetým... A rozjíždění přes ručku? Náhodou, málokdo to umí a já jsem ráda, že to umím, protože mám kraksnu, která se přes spojku netozjede pomalu do sebemenšího kopce - buď řve jako kráva, nebo prostě couvne... Pouštět auta z vedlejší... jako. .. nejsem z velkýho města, ale ve špičce, pokud vás nikdo u těch 20 aut nepustí, tak máte třeba hodinu v prdeli... takže chvála těm, kdož občas někoho pustí. Haugh

Nepřihlášený Tomas

Ty vole, otevrene nabadat.. | 23.5.2016 11:58reagovat
avatar

Ty vole, otevrene nabadat mlade ridice k porusovani predpisu, to je sila.. Jedine bod o pripojovacim pruhu ma smysl, nad tim ostatnim, co pisete, zustava rozum stat.

Kdyz nedokazete dodrzovat pravidla, ktera jsou tak prisna prave kvuli lidem jako vy, kteri si z nich delaji dobry den, je to vase vec, ale jeslti k tomu chcete nabadat cerstve ridice, tak jdete laskave do prdele!

Nepřihlášený Robin

Článek podle mne popisuje.. | 24.5.2016 16:50reagovat
avatar

Článek podle mne popisuje poměrně přesně situaci na cestách. Řidičák mám už dlouho, velmi často jezdím městem ve "špičce" i mimo ni a faktem prostě zůstává, že to, co nechávají instruktoři z autoškoly páchat své svěřence je prostě katastrofa. Mladý člověk sedí za volantem, máchá hlavou ze strany na stranu, aby splnil povinný pohyb hlavou při pohledu do zrcátka a přitom mu úplně uniká co se děje před ním, a k tomu bliká směrovkou mnoho desítek metrů před odbočením, takže ostatní vlastně ani netuší co se nebohý řidič chystá udělat, neb žádná odbočka ještě není v dohledu. Co se týče rychlosti, určitě neschvaluji nedodržování povolených limitů, ale sama si z autoškoly velice dobře pamatuji, jak mne instruktor buzeroval a dokonce mi šlapal na brzdu, když jsem vyjela razantněji z křižovatky, nebo se ve městě přehoupla přes 45km/h. A tohle je vidět dnes a denně, autoškola jede městem 40, v lepším případě nejede na střední čáru a je-li nucena zastavit na křižovatce, tak průjezd křižovatkou na první rychlostní stupeň máte téměř jistě zaručen. Chápu, učený z nebe nikdo nespadl, ale instruktor je tam snad od toho, aby přesně toto korigoval a ne proto, aby nechal žáka brzdit provoz. Bohužel to co občas vidím, mi připadá spíše tak, že instruktor v autě sedí jen proto, aby tam někdo byl. Nejednou jsem viděla, jak instruktor počas hodiny v autě telefonoval, cigárko z okénka, ruce složené za hlavou, nebo dokonce zaháčené za sedadlo žáka, jako by jej chtěl objímat a podobné nešvary. Stejně tak považuji za naprosto nepřiměřené, že instruktor navede v absolutně nejhustším provozu žáka na křižovatku se snad nejhustějším provozem ve městě a velmi komplikovaným odbočením z vedlejší na hlavní. Zrovna dneska jsem tak stála 13minut, než se nad tím chudákem za volantem někdo slitoval a na hlavní mu dal přednost, čímž ovšem vyvolal poměrně nebezpečnou situaci na hlavní. Další a podle mě jednou z nejpodstatnějších věcí, které podle toho jak to občas vypadá na cestách autoškoly sotva proberou teoreticky, je uhýbání vozidlům s právem p..

Nepřihlášený Lucka

Sama bych řekla ze vy tady.. | 25.5.2016 06:59reagovat
avatar

Sama bych řekla ze vy tady píšete o pravopisu ale pravopisná chyba tam je minimálně jedna a to ve slově "kurz"!

Nepřihlášený Rosťa

Vážený pane redaktore, pod.. | 25.5.2016 09:46reagovat
avatar

Vážený pane redaktore, podle článku a jednotlivých bodů v něm, jste agresivní řidič. Nabádáte v nich chovat se na silnici arogantně a nebezpečně. Odporujete si v bodech 2 a 7. Pokud nebudu mít ohledy k jiným, tak mě ani nenapadne sundat nohu z plynu a vytvořit tak pro vás dostatek místa k odbočení, nebo zařazení po předjetí. Víte, dříve byli řidiči i gentlemani. Tím nemíním, zastavovat pokaždé, když chce někdo přejít cestu, nebo vjet z vedlejší silnice. Stačí jen trochu zpomalit. Chodec to ve vzniklé mezeře zvládne a stejně tak i automobil z vedlejší cesty, či připojovacího pruhu. A když jsme u připojovacích pruhů na dálnici, kde to každý hasí minimálně 120 a nenechá dostatek místa na to aby se byť stejně rychlé auto dokázalo bezpečně zařadit, tak nic jiného nezbývá než opravdu i zastavit.Počkat na slušného řidiče, který zpomalí a vytvoří tak dostatečný prostor k zařazení. Nikdo nepojede po dálnici (pokud tomu nebrání dopravní situace) 50 km/h další 1-2 km po zařazení.

Jel jsem v polsku po dálnici, kde také bylo omezení v počtech pruhů a téměř jsem to ani nezaregistroval. Jen jsem (tak jako i řidiči kolem) snížil rychlost na 80 km/h a plynule jsme dotyčným úsekem projeli. To jen na našich dálnicích se všichni musí hnát až do poslední chvíle (přes včasnou značku o snížení rychlosti) 130. Potom se vnutit do pomalejšího pruhu, kde donutí i tak už pomalu jedoucí auta k ještě většímu zpomalení či zastavení. Takto vznikají kolony.

Nepřihlášený Bořek Stavitel

Rady autora jsou bohužel t.. | 25.5.2016 11:26reagovat
avatar

Rady autora jsou bohužel typickým orázkem českých silnic. Lehce agresivní jízda zaměňovaná za nutnost udržení plynulosti provozu.

Nejdůležitější je naučit mladé řidiče mít dokonalý přehled o situaci, předvídat, jezdit plynule (i za cenu toho, že to znamená pomaleji) a jasně dávat najevo, co je řidičův záměr. Autor by se mohl někdy v životě podívat do západní Evropy (popř. hned do Rakouska), aby viděl, jak vypadá defenzivní jízda. Radit agresivnější manévry komukoliv je na rozbití huby.

Největší zla, která se dějí (na zmiňované dálnici) je nedodržování rozestupů mezi řidičem jedoucím 130 v rychlém pruhu, na kterého se nalepí dement. A 137 km/h tomu už nepomůže. Malé rozestupy mezi auty ve městě i na dálnici sice znamenají "zrychlení" provozu, ale v celkové statistice také hromady nehod.

Nepřihlášený ubiq

Clanek absolutne mimo, neo.. | 27.5.2016 12:54reagovat
avatar

Clanek absolutne mimo, neodpovdajici tomu co se na silnici skutecne deje a uci. Autor zrejme typicky nervacek za volantem, ktery nikdy nezkusil ucit nekoho ridit. Nebo mel smulu na autoskolu a nyni pise obecna "moudra"... Tak ci onak, tolik mylnych blabolu a dojmu na autoforum podle me nepatri.

Nepřihlášený Jiří

Tak jako je spousta řidičů,.. | 28.5.2016 16:10reagovat
avatar

Tak jako je spousta řidičů, je i spousta učitelů v autoškole, nic z uvedených 8 bodů mí žáci nemusí zapomínat, protože je to neučím. Učím je ale toleranci, ohleduplnosti a předvídavosti.

A jinak blb za volantem, zůstane blbem navždy a podle článku se k nim řadí i autor.

Nepřihlášený warhawk405

ja jsem dělal loni řidičak.. | 28.5.2016 22:40reagovat
avatar

ja jsem dělal loni řidičak na melniku u fišera a to je nej autoškola krasna terorie testy i jizdy v pohodě do ted jsem najezdil 10 tisic kilometru a a hodně naučily ale vydel jsem par řidiču ktery maj stejně řidičak jako ja ale jina autoškola a třeba neumi ani parkovat

Nepřihlášený Cháron

Tento článek napsal odborn.. | 29.5.2016 10:27reagovat
avatar

Tento článek napsal odborník, který v životě nevychoval jediného řidiče. Dělám učitele více jak 25 let. Autoškola není boj se žáky, ale se zkušebními komisaři. Pokud nebudu žáka nutit mechanickému používání zrcátek (před přejezdem, na nerozlišené křižovatce lehký předklon otočení celou hlavou) nemá šanci uspět u zkoušky. Překročení rychlosti v obytné zóně 25km/h končí u zkoušky. To vede dále jen k navyšování nákladů u člověka. který jinak jezdí dobře, plynule a bezpečně. Autoškola pak vypadá jako zlodějská organizace. Další věcí je velmi pokleslá manuální dovednost uchazečů. Přichází čím dál více lidí s vysokou školou, kteří se nejsou schopni 20 hodin plynule rozjed a přeřadit po nějaké době se z nich stávají odborníci na sil. provoz jako z pisatele článku. Řešení hledejte u zákonodárců a ne v autoškolách. To co společnost jedince nenaučí za 20 let autoškola za 2 měsíce nezmění. Respekt k autoritám a k zákonům. Začněte psát o tom, že na znamení policajta musí řidič zastavit a ne přidat plyn a ujed. Jestliže za zneužití modrého majáku na vozidle je jeden trastný bod (jsou to vozidla zachraňující lidské životy) to je méně jako za nesvícení, tak je marné se o čemkoli bavit.

Nepřihlášený cháron

Reakce na: Jako profesionální řidič j.. | 30.5.2016 10:37reagovat
avatar

Můžeš být profesionál jaký chceš, ale učiteli autoškoly poděkuj, že tě to takto nutil dělat. Zná totiž požadavky zkušebního komisaře a ví co vyžaduje. Nepodíváš se do zrcátka končíš překročíš rychlost o 3km končíš nezastavíš u přechodu končíš nepodíváš se na nerozlišené křižovatce i když tam vidíš periferně a nikdo tam nejede končíš nerohlédneš se na přejezdu končíš atd. Buď rád, že tě to stálo jenom 1500,- a ne další šikanu u opravných zkoušek.

Nepřihlášený R36

Strasne. Opet strasne. Ale.. | 30.5.2016 21:09reagovat
avatar

Strasne. Opet strasne. Ale pan spisovatel se ma, povozim ho v passatu o kterem psal, autoskolaci ho povozi v autoskole... O nicem nic nevi ale bude o tom psat, achjo. O cem priste?

Nepřihlášený Petr

Reakce na: Dobrý den, uf, vy jste ale.. | 31.5.2016 21:07reagovat
avatar

Pane Luboši, do autoškoly bych k vám určitě nešel, stačí mi, když vidím autoškolu na silnici. Že žáky pro reálný provoz nic nenaučíte, je patrné každý den. Někteří by na výjezdu z vedlejší silnice vystáli důlek a že auto má také plynový pedál, který lze občas stisknout i k podlaze toho taky moc neví. Že je třeba být před přechodem opatrný je jasné, ale proč zašlápnout auto, když široko daleko jede za mnou jen 1 další auto a chodec může ty 2 sekundy počkat (navíc nejeví enormní zájem vkročit do vozovky), je hodně velký nesmysl. Možná až se vám nějaký nešťastník podívá do kufru, budete vědět, o čem mluvím. A jízda po městě ve špičce rychlostí 32km/h je vrchol ignorance, sobectví a bezohlednosti.. Pokud žák neumí jet v běžném provozu 50km/h, je třeba jej to učit jinde ...

Nepřihlášený

Neco pravda neco kravina.j.. | 3.6.2016 08:36reagovat
avatar

Neco pravda neco kravina.jako ridic kamionu to vidim trochu s nadhledem.

Nepřihlášený Barunka

abych řekla pravud, tak js.. | 4.6.2016 01:03reagovat
avatar

abych řekla pravud, tak jsem si z autoškoly odnesla přesný opak toho, co je v tomto článku napsáno :)) prostě autoškola neautoškola.. jsem součástí silničního provozu a tak by se měl jevit i můj styl jízdy :)

Nepřihlášený JirkaZR

Reakce na: Jsem trotl - nemaje u auto.. | 7.6.2016 23:01reagovat
avatar

Vy nemáte na automatu ruční (parkovací) brzdu?? Co máte za vůz, smím-li se zeptat... Jezdím jako autobusák s automatem(vystřídal jsem určitě tak 10 autobusů s aut.př.) , všechny měly parkovací brzdu. Jako osobák s autmatem mám momentálně renaulty vel satis a renault scenic, a oba mají "ručku"... Vel satis elektronickou, a scenic-ještě jedničkový 2000rok- klasickou manuální ruční brzdu (lana-kotouče) Auto bez této brzdy podle mě neexistuje

Nepřihlášený Pepa

Přidal bych dvě věci, kter.. | 15.6.2016 15:58reagovat
avatar

Přidal bych dvě věci, které je se dobré naučit po opuštění autoškoly. První je řízení jednou rukou, tato schopnost se hodí zejména v terénu při jízdě s autem s manuálními redukcemi a uzávěrkami. A druhou věcí je se naučit podřazovat s meziplynem tak, aby se co nejméně opotřebovávala spojka. V autoškole učí podřazovat tak, že se dá požadovaná rychlost a pomalu se pouští spojka, co na to ta spojka řekne po 100 tisících je asi jasné...

Nepřihlášený Antonín

Reakce na: To už je fakt maras, kdo v.. | 3.7.2016 14:21reagovat
avatar

Ano, to velmi dobře známe: jeden den dělal ministra dopravy a druhý den ministra zdravotnictví.

Nepřihlášený David

Reakce na: Naprosto nesouhlasím. A to.. | 27.3.2017 07:50reagovat
avatar

Hele s tím levým pruhem... sem z Brna a jako tady se to děje, vjede si do levého pruhu, ale jede stále jak ponocnej, další 3 auta za tebou už nakukuji co se děje a jako mě vůbec nedělá problém předjet někoho zprava, spis se kolikrát divím jak to někdo muže tak dlouho vydržet a ne předjet zprava... akorát předjíždět zprava by se nemelo

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Pavel

Dobrý den pane redaktorem,.. | 6.6.2017 14:49reagovat
avatar

Dobrý den pane redaktorem,

- jízda v prostředním pruhu na třiproudé dálnici - někteří řidiči neví, že se u nás jezdí v pravo,

- jízda u středové čáry- mají špatný odhad kde je krajnice a tím se špatně předjíždí,

- první brzda a potom blinkr - mělo by to být naopak,

- řidič vidí policajta okamžitě jde na brzdy - stejně je pozdě, a navíc tachometry přeměřují, při 50km/h o cca 5 km, při 130km/h o cca 10km takže jede 120km/h, vše závisí na rozměru pneumatiky. I policie má na radaru rezervu

- plynulost provozu - při povolené rychlosti 90km/h jsou schopni někteří řidiči jet 70km/h, dělá se špunt a kolony, - a poslední co mne napadá je posez a držení volantu. Někdy vidím jak někteří řidiči jsou schopni si sedadlo posunout tak, že opěradlo maji v půlce dveří, volant drží obouma rukama na 12h a lokty mají na 6h. Zajímalo by mne jak manévruji při krizovém zatáčení, nebo spíš to vědět nechci a ani u toho nechci raději být. A opačný problém ridic v poloze ležícího s telefonem u ucha a opřený o středovou opěrku.

Děkuji

Nepřihlášený Valdert

Mě učitel pořád říkal . Zp.. | 6.6.2017 23:11reagovat
avatar

Mě učitel pořád říkal . Zpomal, zpomal, zpomal. Asi není nejlepší nejdříve lítat a pak si dělat řidičák.

Nepřihlášený petr holec

Reakce na: Ad 4: Jízda v levém pruhu.. | 1.10.2017 20:30reagovat
avatar

mam li potrebu nejakym zpusobem reagovat k problemu mel bych se nejprve seznamit s pravidly s.p. viz jiyda vjizdnich pruzich. A VSICHNI CHYTRACI KTERI KRITIZUJI PRACI UCITELU AUTOSKOL POJDTE MEZI NAS A VYZKOUSEJTE CO TA PRACE OBNASI, A KDYZ NEKDO PISE ZE HO SOUDRUH VAUTOSKOLE VYHODIL ZA TO CI ONO, UVEDOMTE SI ZE TO BYL SOUDRUH Z ODBORU DOPRAVY , ZKUSEBNI KOMISAR

Nepřihlášený Karel

Reakce na: Nezlob te se, pane redakt.. | 5.10.2017 10:31reagovat
avatar

Jsem zděšen neodborností toho "machra", který to napsal. On ani neví, že autoškoly již asi 40 let nezaměstnávají instruktory, ale každý musí splnit podmínky a být učitelem autoškoly! Je mě opravdu líto, jestli někde funguje tak špatná autoškola, ale já jsem přesvědčen, že snad to ani není možné. Dnešní autoškoly jsou na zcela jiné úrovni, než pan kritik píše.

Nepřihlášený Michal Šimánek Autoškola Prima

Takový článek napíše jenom.. | 12.11.2017 08:05reagovat
avatar

Takový článek napíše jenom vůl.

Nepřihlášený Autoškolaři

Tak k tomu ovládání brzdy.. | 12.11.2017 10:47reagovat
avatar

Tak k tomu ovládání brzdy a plynu jednou nohou si přidejte poznámku, že v autoškolách se naopak učí že člověk má tu jednu nohu aby mohla být buďto na brzdě, nebo na plynu. Respektive proto, že jsou ty pedály dva a brzda se zásadně neovládá levou, která je jen pro spojku (a věřte, že každý začínající si v nějaké horké chvilce vyzkouší levou na brzdě a pravou na plynu, a stejně mu to zdechne).

A pokud vím učilo se to tak již před 30 roky, před deseti taky, pochybuji že by tomu dnes bylo jinak.

Většina problémů absolventů autoškol, je prostě způsobena neovládáním auta které užívají a nezkušeností/neodhadem. Ničím jiným to není, nejde tedy o špatné návyky z autoškol.

I když nedávno tu někdo zmiňoval že nezařazování neutrálu na křižovatkách a brždění spojkou v prokluzu se prý učí. Já tomu nevěřím, protože právě tohle znamená dobře znát auto a tedy i vědět že i když to mohu za jisté situace udělat, autu to neprospívá.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Udivenec

Reakce na: No tak tento článek je pod.. | 4.12.2017 19:13reagovat
avatar

Moje elektronická brzda žádné zuby nemá. A asistent rozjezdu ko kopce (nebo jak se ta fičura jmenuje) svítí brzdovými světly - ! těmi ledkami !

Nepřihlášený Karel

Reakce na: Nezlob te se, pane redakt.. | 19.12.2017 16:07reagovat
avatar

Pan pisatel je asi zamindrákovaný a posledních nejméně 30 let neviděl, jak vypadá současná výuka v autoškole. Dokazuje to i skutečnost, že se domnívá, že v autoškolách dnes vyučuje instruktor. Nejméně 40 let už autoškoly zaměstnávají pouze kvalifikované učitele!

Nepřihlášený Karel Hrdinka

Autor článku je opravdový.. | 15.1.2018 13:22reagovat
avatar

Autor článku je opravdový hňup.Dlouho jsem nečetl článek s takovou snůškou nesmyslů.Prosím, věnujte se raději něčemu jinému, než psaní.

Nepřihlášený No nazdar

To mohl napsat jen debil,.. | 16.1.2018 13:15reagovat
avatar

To mohl napsat jen debil, ani jsem to vše nepřečetl takový žvásty.

Nepřihlášený Saba

Nevím teda, kam autor chod.. | 23.1.2018 12:40reagovat
avatar

Nevím teda, kam autor chodil, já měla skvělou autoškolu s skoro ani 1 bod nesedí ;)

Nepřihlášený ivan

si delate prdel ne ? vy e.. | 23.1.2018 14:57reagovat
avatar

si delate prdel ne ?

vy experti ! uz jse nedivim, ze cesi jsou nejhorsi ridici v evrope ! (Litevce nepocitam, ti jsou mimo skalu)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený ivan

Reakce na: si delate prdel ne ? vy e.. | 23.1.2018 15:02reagovat
avatar

jsem zapomel doplnit, ze to je k bodu 2 ! samozrejme je nutne poustet chodce na prechodu. mnohokrat jsem byl svedkem, jako jeden zastavil na dvouproudove silnici, chodci a DETI !!!! vesli do silnice a vedle prosvistel zmrd v jeepu. co na tom, ze za 20 metru zastavil na semaforech...

Nepřihlášený Oldřich Žáček

Zajímalo by mě, kolik řidi.. | 23.1.2018 21:24reagovat
avatar

Zajímalo by mě, kolik řidičů autor článku naučil řídit...... , zda si někdy přečetl zákon o provozu na poz. komunikacích...... a zda se ho pokusil pochopit... zřejmě ne....

Nepřihlášený Ondra

Reakce na: K bodu 6. Aj s rucnou brzd.. | 25.1.2018 07:55reagovat
avatar

Oslnění brzdovými světly... tak to jsem ještě nežral :-D Neví co bereš, ale ber toho půlku :-D

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Venca

Reakce na: Hele s tím levým pruhem..... | 25.1.2018 08:55reagovat
avatar

V obci existuje soubezna jizda, ergo "predjizdet" vpravo vesele muzete ;-)

Nepřihlášený Juraj

Reakce na: Oslnění brzdovými světly.... | 25.1.2018 09:16reagovat
avatar

cervene svetlo o silnej intenzite v tme oslnuje rovnako ako dialkove svetla. Plati to ako pre hmlovky tak aj pre brzdy (hmlovka je moze byt jedna, pricom brzdove svetla su 3) . A pokial to Tebe nevadi, tak to ti v kutiku duse zavidim.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený juraj

Reakce na: cervene svetlo o silnej in.. | 25.1.2018 09:16reagovat
avatar

https://auto.sk/clanok/560-kedy-zapnut-zadne-hmlovky

Nepřihlášený Andy

Jiz po precteni druheho bo.. | 25.1.2018 12:23reagovat
avatar

Jiz po precteni druheho bodu je mi naprosto jasne, ze jste se nikdy nesetkal s krizovatkou, ze ktere v dobe plneho provozu, doba kdy lide nejcasteji konci v praci, neni mozne vyjet, pokud Vas nekdo jiny nepusti, nebot jinak tam stravite casto i ctvrt hodiny, nez se odtamtud dostanete. Mam to z vlastni zkusenosti a to patrim mezi ridice, kteri maji rychly rozjezd. Ti kteri se tak rychle nerozjedou, tam stravi pak delsi dobu.

Nepřihlášený Deba

Mezi největší bych rozhodn.. | 25.1.2018 16:44reagovat
avatar

Mezi největší bych rozhodně dal přílišné podtáčení motoru (není divu, že motory kapu po 350k) a s tim dále souvisejici rozběh sotva 4cm a práásk 2.stupeň (2-kový synchron jde vytrhnout, a pro motor je to obrovska zátež), ale co, hlavně že spotřeba je nízká ...

Jedna slečna mě ráz ohrozila skoro na smrt, když na křižovatce praskla 2.stupeň po 3 cm rozbehu, a auto jí kupodivu na 600rpm nezrychlovalo, a oproti auto jedoucí 100kmh (křižování 2 prudu na široké cestě), misto 30km/h jela 3km/h, tak tak že sem neskončil v poli, sebrat vodičak, a strčit ho do prdele na šířku instruktorovi profesionálovi.

....Spotreba ale nízka rozhodne není, tady je jeden z paradoxů, ktery nechápe skoro nikdo : na benzinu při 2800rpm je menší spotřeba, jak na 1800rpm, a diesele ji maji cca na 2300/2400rpm (níž bude stoupat, i když se vam to nelíbi); Spotřeba roste iba se zátěží (tj. poloha plynu a odpory daného prevodu, který je vyšši práve na nízkých otáčkach). Ježdění zdar :)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený marek

Tak pane redaktore, řeším.. | 25.1.2018 18:11reagovat
avatar

Tak pane redaktore, řeším situace dopravních nehod dnes a denně. Jen tedy pár skutečností. Je velký rozdíl při akceleraci a plynulé jízdě. Při akceleraci bych možná částečně souhlasil se spotřebou paliva ale plynulá jízda je zcela něco jiného. Spotřeba se odvíjí od otáček motoru a ještě přesněji počtu vstřikovacích cyklů, které jsou závislé na otáčkách motoru.

Také mě velice pobavilo to rozjíždění. Jak jste došel k závěru že rozjezd přes ruční brzdu je pomalejší než přes brzdu nožní?

Již několikrát jsem řešil dopravní nehody, kdy řidiči svědci jedoucí 130Km/h uvolnili levý pruh blížícímu se vozidlu které na ně blikalo dálk. světly a po pár kilometrech způsobil dopravní nehodu v nepřiměřené rychlosti. Bohužel většinou vezmou někoho sebou. Pokud jste si ještě nevšiml, rychlostní limity jsou striktně stanoveny a na dálnici je to 130Km/h ne 137Km/h. Možná by se Vám líbilo, kdyby jste byl snámi u nějakých nehod. Třeba jedna která se nám zasahujícím bude promítat do konce života. Řidič os. vozidla jel podle záznamu GPS 136Km/h. Nezvládl řízení své Audi a zarazil mladou matku s 12 ti měsíční dcerkou pod návěs. Matka to (bohužel) přežila a její dcerce v autosedačce to oddělilo hlavu od tělíčka. Přes dvě hodiny se k ní nemohli záchranáři přiblížit aby ji daly sedativa, v obětí drtila to tělíčko a byla nepříčena. Po měsíci, když ji pustily z psychiatrické léčebny do domácí ošetření, ještě ten den vše ukončila skokem z okna v 6 tém patře. Ano, předchozí řidič mu rychlen uhl aby ho náhodou nezbrzdil.

K těm ostatním radám. Teď tu o pejskovi a kočičce, tu mám také rád. Marek

Nepřihlášený učitel v autoškole

Nevím do které autoškoly a.. | 25.1.2018 18:30reagovat
avatar

Nevím do které autoškoly autor chodil, ale některé jeho názory zavánějí klasickou arogancí namachrovaných řidičů s nekonečným egem, jedním slovem BLB.

Nepřihlášený Martin

Konečně pěkná diskuze, mys.. | 25.1.2018 19:49reagovat
avatar

Konečně pěkná diskuze, myslím že každý má

za volantem různé preferované způsoby chování.

Mnohdy se mluví o jaké si toleranci to je nějaká

akceptovaná horní a spodní mez přijatelného chování ? Zkuste tolerovat řidiče který pro svoji neschopnost omezuje většinu,protože je nerozhodný, sobecký, koupil káru do města a musí Vás vyučit na nájezdu na dálnici a v pravém pruhu

svojí úspornou , bezpečnou a jinak omezující jízdou.

To se tolerovat nedá, to je prostě omezování .

Tak nevím proč se nechat omezovat pro pohodlí jiných . Stačí se chovat přesně a předvídatelně.

Pacienti na silnici nepatří.......:-)

Nepřihlášený David

Vazeny pane redaktore douf.. | 25.1.2018 21:49reagovat
avatar

Vazeny pane redaktore doufam ze nikdo nenauci vase deti ridit podle vasich fakt usmevnech poznamek... jestli se tohodle blbolu nejakej instruktor chyti tak bude o par mrtvejch na silnicich vic ... co trochu premejslet nez sepisu takovouhle hovadinu? Zkuste nekoho za 28 lekci tzn 21 hodin naucit hrat na kytaru lyzovat nebo jenom cist nebo nasobilku ... a to se ani pri jedny z tehle cinnosti nemusi trapit se zakomplexovanejma chytrackama (s 10ti a viceletou praxi) co na ne jeci troubi aspol v rychlostech kterejma jel parkrat a do toho vyuzivat zakony o kterejch jste evidentne ani vy neslysel... pak se hluboce zamyslete nad tim co vsechno ten instruktor do toho cloveka nacpe ze je schopnej po autoskole dojet aspon do kramu... ono by stacilo bejt trosku ohleduplnej a pulhodinovou cestu do prace se nesnazit odjet za 15 minut protoze jste si musel rano kaficko poradne vychutnat... pouzivejte hlavu jako zdroj vedomosti a ne jako vypustak exkrementu.

Nepřihlášený Ivana

Váš článek je velice úsměv.. | 27.1.2018 09:41reagovat
avatar

Váš článek je velice úsměvný. S prominutím, je vidět, že jste se tématem nezabýval delší dobu a řádně "problém" neprozkoumal. Prosím, nepište příště o něčem, o čem toho moc nevíte a neznáte jiné názory a většinové přístupy výuky. Neobjektivní články akorát budoucí řidiče vyděsí. Ovšem pokud jste měl takovou zkušenost Vy, tak to je dost smutné.

Děkuji.

Nepřihlášený Antirakovina

Mají učit že škodovky nejs.. | 27.1.2018 10:03reagovat
avatar

Mají učit že škodovky nejsou auta, ale škodlivé poruchové zařízení které nepatří na silnice.

Nepřihlášený Tomik

Jsem učitel autoškoly ale.. | 29.1.2018 11:21reagovat
avatar

Jsem učitel autoškoly ale aby žák ziskal řidičské oprávnění musí ukázat že zná zákon 361/2000Sb a umí ho používat a tohle hodnotí komisař. Zvladnou rychle reagovat na vzniklé situace neumí polovina řidičů natož průměrný žák co absolvoval autoškolu. Autora článku bych na cestě potkat nechtěl, cítím z něho jistou agresivitu a ta na cestách dělá vic škody než začínající opatrný řidič.

Nepřihlášený pavel

Na nesmysly z pera pana au.. | 4.2.2018 09:14reagovat
avatar

Na nesmysly z pera pana autora uz jsem si zvykl,ale vyzva nepustit chodce na prechod,vyzva porusovat maximalni rychlost a kecy o rucni brzde,protoze,a uz to tady nekdo psal,me naopak rozpaluji imbecilove jako pan autor,kteri stoji na brzde a sviti do oci,protoze chteji rychle pracovat nohama na brzde a plynu.

Nepřihlášený pavel

Reakce na: Mezi největší bych rozhodn.. | 4.2.2018 11:49reagovat
avatar

To myslite ty blaboly o nejnizsi spotrebe vazne? Generalizovani je prvni hovadina,kazdy motor ma optimum jinde. A napsat,ze nejnizsi spotreba je v cca 2400 je blabol non plus ultra. Takovych motoru bude opravdu minimum. To same ty vase blaboly o razeni. Jsou auta,ktera jednicku maji opravdu jen pro ten prvni pohyb.

Nepřihlášený Hemela

Reakce na: Tak k tomu ovládání brzdy.. | 16.4.2018 09:00reagovat
avatar

K poslednimu odstavci - me to vloni v autoskole presne takhle ucili.. Kdyz jsem poprve predvedla manzelovi pri najezdu na zaplnenou hlavni desitky vterin dlouhe stani na spojce se zarazenou jednickou, malem mi utrhnul hlavu ;-) se slovy ,,zapomen, co te ucili v autoskole, a jed'' se mnou objezdil za neustaleho stekani ruznych povelu snad pul republiky, nez me pustil samotnou do provozu..

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Karel

Podle toho, že vás v autošk.. | 16.4.2018 12:49reagovat
avatar

Podle toho, že vás v autoškole měl INSTRUKTOR, tak máte řidičák i informace nejméně 50 let staré, protože asi 50 let už v autoškolách nevyučují nekvalifikovaní instruktoři, ale kvalifikovaní učitelé, kteří takové pitomosti, které uvádíte určitě neučí! Pokud snad ano, zkušební komisař by takovou autoškolu nechal zrušit! Jste naprosto mimo mísu!

Nepřihlášený Autoskolari

Reakce na: K poslednimu odstavci - me.. | 16.4.2018 13:08reagovat
avatar

No ja vim o cem mluvite. Ja do prvniho auta jako ridic nasedl az 20 let po autoskole. Sam jsem si ale vyzadal par hodin drezury znamym.

Take jsem drive zvladl spojku a plyn (myslel jsem si to) nez rychle a plynule radit a takto jezdil prvni semafory.

Jenze opravdu to auto uz musite znat. Staci zmena nakladu, horsi teren, potreba extremniho natoceni kol. Tim nerikam, ze radit a vuz rozjet je snazsi.

Neumim si predstavit jak vas to stihly naucit v autoskole, behem par hodin, pokazde s jinym autem. Ja jsem rozjezdy do kopce (normalne, nazpatecku, se stanim na plynu) trenoval tak prvni tri hodiny, nez jsem poradne vyjel na silnici, tam jsem se stejne jednou musel uchylit i k netrenovanemu pouziti rucni brzdy.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Hemela

Reakce na: No ja vim o cem mluvite. J.. | 16.4.2018 15:40reagovat
avatar

No vidite, ja jezdila 20 let jen jako spolujezdec, za volant jsem poprve v zivote sedla vloni v autoskole. Kdyz ucitelka po pul hodine (!) trenovani rozjezdu a zastaveni usoudila, ze mi to jde, a vrhla me do mestskeho provozu, malem me trefilo.. Klepala jsem se z toho tenkrat jeste tri dny ;-)

Hodne mi pomohlo, ze cely zivot siju, mam pry skvely cit v nohou. Zacatky samozrejme krusne byly, sladit pohyby rukou a nohou chvili trvalo.. S ovladanim auta uz nemivam problem (na snehu nebo treba couvani s vozikem to jeste stopro neni;-))

Problemy mam vsak s nekterymi ridici, denne potkavam dva tri silence a kolikrat mam co delat, abych vybruslila z nebezpecnych situaci, ktere bezohledne vytvareji.. Vozim deti, a o to vic se bojim..

Jak rika muj muz: Predvidej, predvidej, predvidej a vzdycky pocitej s tim, ze ten druhej muze bejt magor..

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Autoskolari

Reakce na: No vidite, ja jezdila 20 l.. | 16.4.2018 15:57reagovat
avatar

Take znam jednoho co se, co by spolujezdec, ucil uz jako dite od otce. Hned jak prvne sam sedl do auta tak ho ovladal, ani mu pry nikdo nemusel rikat co a jak, vse okoukal.

Nepřihlášený Autoskolari

Reakce na: No vidite, ja jezdila 20 l.. | 16.4.2018 16:05reagovat
avatar

Drzeni na spojce a plynu mi sice neopravil, ale kdyz jsem se ho pozdeji ptal, tak take vyrazuje.

Pry to neregistroval, jenze on uz pouziva i auta s automaty, takze hledel spise na celkovou plynulost jizdy.

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše