Čím starší auto máte, tím lepší řidič pravděpodobně jste, říká studie

 | 21 příspěvků | 18.9.2017 Marek Bednář
Reagovat

Nepřihlášený

Splynutí stroje s člověkem.. | 18.9.2017 09:36reagovat
avatar

Splynutí stroje s člověkem ?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jirka_1

Neříkají mi nic nového, to.. | 18.9.2017 10:13reagovat
avatar

Neříkají mi nic nového, toto tvrdím od doby, kdy se s těmi rádoby pomocníky přišlo. Jediné, co považuji za přínos, je ABS a airbagy s klimatizací plus couvací asistent, protože z dnešních aut je dozadu vidět skutečně špatně.

Nepřihlášený Spekulace

Takže to asi až tak nesouv.. | 18.9.2017 10:41reagovat
avatar

Takže to asi až tak nesouvisí se stářím vozidla, ale spíš s jeho výbavou. Tzn. v i novém autě s podobnou výbavou, jako měla starší auta, může být pozorný řidič lepší než jiný řidič v autě s vyšší výbavou.

Nepřihlášený kolemjdoucí 2

Reakce na: Splynutí stroje s člověkem.. | 18.9.2017 10:43reagovat
avatar

Šukej si co chceš, ale můj názor je, že žena je na to pořád nejlepší.

Nepřihlášený eLzyx1

je fakt, že ve svém Volvu.. | 18.9.2017 10:59reagovat
avatar

je fakt, že ve svém Volvu si občas dovolím mrknout na displej telefonu (co přišlo, kdo volá atp.). Ve VW T2 držím volant a snažím se to po té silnici vodit alespoň trochu v přímce :D Ani mě nenapadne sáhnout po mobilu.

Nepřihlášený Medved-009

Je to jako v jednom tradov.. | 18.9.2017 11:55reagovat
avatar

Je to jako v jednom tradovaném britském rčení.

Ve "století páry", v dobách, kdy ještě nad Impériem slunce nezapadalo a kdy ještě bylo britské námořnictvo na vrcholu slávy, se začalo říkat:

"Dříve se plavili na dřevěných lodích železní muži. A dnes..."

Nepřihlášený Láďa

Je fakt, že řídí čím dál v.. | 18.9.2017 13:35reagovat
avatar

Je fakt, že řídí čím dál víc blbců, co umí akorát jet rovně a ještě blbě. Většině "řidičů" přerazit ruce násadou od lopaty a zahodit řidičák. To co dnes potkávám na silnicích, to je ubohost největšího kalibru!

Nepřihlášený JaRy

V dobách, kdy nebylo abs,.. | 18.9.2017 16:14reagovat
avatar

V dobách, kdy nebylo abs, tak většina aut, když nasněžilo zůstala v garážích. Na silnici se pohybovali jenom ti, co to uměli. Ženská by do toho nesedla.... Dnes v autě s abs, esp vyrazí ženská v zimně na hory, bez manžela, s plným autem dětí.

Nepřihlášený Majkl

Dobrej blud co jsem po dlo.. | 18.9.2017 18:09reagovat
avatar

Dobrej blud co jsem po dlouhy dobe cetl

Nepřihlášený Krtek

no jo,ale škoda 105 užovka.. | 18.9.2017 18:58reagovat
avatar

no jo,ale škoda 105 užovka se mi už rozpadla, to už nejdem dobrý řidič ? :D

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jiří

Začalo to posilovačem říze.. | 18.9.2017 19:35reagovat
avatar

Začalo to posilovačem řízení,přes ABS,ASR,ESP atd. Je to přesně tak,jak někdy vidíte v televizi,policie honí padesát kilometrů auto,z kterého potom vyndají devítileté dítě. Řídit auto dokáže téměř každý retard,který dokáže otáčet volantem,jenže ovládat auto a mít ho plně pod svou kontrolou,zvládá tak polovina řidičů. Před tou druhou polovinou,by jsme se měli,míti na pozoru,jelikož při jakékoli nestandartní situaci,kontrolu nad řízením ztrácí a pouze zmatkují,bez schopnosti krizovou situaci zvládnout. To jsou ti co se pouze vozí,oni bez schopnosti reagovat,jsou tím nebezpečím,které se pohybuje společně s námi po silnicích a způsobují nehody a nebezpečné situace. Bohužel u nás řidičský průkaz udělá i cvyčená opice,je v tom silný ekonomický zájem,kdyby člověk nezískal řidičák,nekoupil by auto,které by nepojistil,netankoval pohonné hmoty,nejezdil do servisů,neojel pneumatiky a především nenaboural. Z takové bouračky je veliký zisk,pro to,aby se kolečka ekonomiky pěkně otáčela. Zkuste se někdy zamyslet. Nejhorší (z pohledu ekonomiky) co můžete udělat,je nekoupit si auto,pořípadě ještě skombinujte s nekouřením a abstinencí,a je z vás ten nejméně užitečný člověk v tomto státě. (Redakčně zkráceno.)

Nepřihlášený zemekf

Kdysi neměla auta, zimní a.. | 18.9.2017 21:45reagovat
avatar

Kdysi neměla auta, zimní a letní gumy a dojela, řídili je šoféři, ne, majitelé řidičáků .....

Děcka, já zavážel eště koňama k mlatičce, dodnes sem neměl havárku ......

Nepřihlášený Jarek

Je to jako s kalkulačkou... | 18.9.2017 22:12reagovat
avatar

Je to jako s kalkulačkou. Kdo dnes umí perfektně z hlavy například velkou násobilku apod. ? Prostě se vezme kalkulačka třeba v mobilu a je to. Tím v určité rovině krní mozek. A s těmi různými pomocníky v autě je to stejné. Čím více přebírají za řidiče, tím více se vypíná mozek řidiče.

Nepřihlášený kolemjdoucí 2

Reakce na: no jo,ale škoda 105 užovka.. | 19.9.2017 08:31reagovat
avatar

Když se takto musíš ptát, tak patrně ne ;-)

Nepřihlášený Jimiz

Tak az mi na parkovisti op.. | 19.9.2017 09:45reagovat
avatar

Tak az mi na parkovisti opet duchodce s felicii odre auto muzu se zaradovat, ze jsem byl v kontaktu s dobrym ridicem. Jen by ten kontakt na tom aute nemusel byt videt tak moc

Nepřihlášený nathan

Já si třeba dodnes nezvykl.. | 19.9.2017 11:55reagovat
avatar

Já si třeba dodnes nezvykl ani na tempomat. Několikrát jsem to zapnul a snažil jsem si namluvit že to přece používají všichni kolem. Ale pořád jsem měl pocit, že to auto prostě nemám úplně pod kontrolou. A když mám pravou nohu jajoby nečinnou a necitlivou po pár desítkách minut jízdy s tempomatem, tak mám pocit, že v krizové situaci by mi reakce pravé nohy trvala o tisícinu sekundy pomaleji než když ji mám trvale spojenou s autem.

Nepřihlášený honzafi

Souhlasím. Sice nedám na a.. | 27.9.2017 13:33reagovat
avatar

Souhlasím. Sice nedám na automat a tempomat dopustit (a připouštím, že jak sedím v manuálu, zbytečná činnost jménem řazení mi vadí a po tempomatu makám už ze zvyku), ale asistenční systémy dělají z řidiče fakt blbce a když vypoví, tak kdo neumí jezdit bez nich, je v piheli.

Ale co si budeme, chňup na místo řidiče, neschopný si sám ani vyměnit kolo a například jezdící brzda-plyn, brzdící jako kokos spojitě atd., je pro asistenční služby, servisy atd. ideál.

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama