- -

Kde je rozdíl mezi českou a německou kolonou na dálnici? Ještě se máme co učit

 | 15 příspěvků | 15.2.2017 Marek Bednář
Reagovat

Nepřihlášený xpert

pro ohleduplnost jsem vsem.. | 15.2.2017 10:11reagovat
avatar

pro ohleduplnost jsem vsema deseti, ale jak naznacujete - radsi myslici ridice nez tupy stado. a nemci jsou trochu tupy stado. ma to svy vyhody i nevyhody, tohle je vyhoda, ale asi to nejde jedno bez druhyho. tak mozna radsi myslici lidi co neuhnou nez uhybace co zvedaji pravou. neni to cernobily...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Libor Liška

Reakce na: pro ohleduplnost jsem vsem.. | 15.2.2017 10:14reagovat
avatar

Tak on by stačil Level 3: lidi co ví, kdy poslechnout a kdy ne. Ale to už bychom asi po spoluobčanech chtěli moc.

Nepřihlášený

Ta tráva je všude tak zele.. | 15.2.2017 10:46reagovat
avatar

Ta tráva je všude tak zelena, jen u nas.....

Nepřihlášený sokar

Když takto začnem uhýbat j.. | 15.2.2017 12:27reagovat
avatar

Když takto začnem uhýbat jak v německu tak tím volným 3m pruhem začnou jezdit netrpělivý řidiči, kteří nemají čas stát v koloně.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený YaCooB

Reakce na: Když takto začnem uhýbat j.. | 15.2.2017 13:02reagovat
avatar

Pravda, a pak se vytvori dalsi ucpany pruh, az dojedou na konec, kde zustanou stat a sanitka uz se nema kudy prokousat, protoze v te chvili to kazdemu prijde, ze nema cas stat v kolone

Nepřihlášený B.Cernik

A proc si Ti nasi posranci.. | 15.2.2017 14:58reagovat
avatar

A proc si Ti nasi posranci zase vymysleli jiny zpusob vytvareni volneho pruhu pro zachranare nez je zvykem v Nemecku?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Fanda

Jen pro ty myslící,ostatním.. | 16.2.2017 07:11reagovat
avatar

Jen pro ty myslící,ostatním je to jasné.Ono kolikrát jde při záchraně života o minuty.A ne jednou jsem na naší D1 zažil,jak sanitka,hasiči musí stát,auta pracně popojíždět,aby se záchranáři dostali na místo.

Nepřihlášený Dan

A v Česku na tříproudé pla.. | 16.2.2017 08:33reagovat
avatar

A v Česku na tříproudé platí situace na ilustrativním obr nebo princip z realného fota?

Nepřihlášený PepaSFI

Reakce na: A proc si Ti nasi posranci.. | 16.2.2017 19:25reagovat
avatar

protože český ouřada nemůže vzít fungující věc a použít ji. On musí zdůvodnit svou existenci. Proto vznikají zákony které jsou od počátku nesmysl a už při schválení se ví že se budou vzápětí novelizovat. Ouřada musí vykázat činnost, vymyslí návrh. na něj navazuje celá řada podobných kteří na tom zapracují, další kteří to schválí, další kteří to obhajují, pozměňují, rozporují a přitom je od začátku jasné že kdyby nedělali nic, vůbec nic by se nestalo, jen by to stálo míň peněz.

A ano, problém nouzového pruhu je v tom že když se u nás vytvoří, spěchači co neuznávají nic se do něj nacpou a zablokují ho. nebo ho zablokují vychovávači s naprosto stejným účinkem. Zažil jsem to, kdesi za námi blikala sanitka a neměla šanci protože někdo vpředu se rozhodl. V té chvíli má nastoupit policie a brát to hezky popořadě. Pane řidiči proč stojíte v nouzovém pruhu? Okamžitě uhnout. není kam? To jste si měl rozmyslet dřív. Za půl minuty ta sanitka pojede nebo dám pokyn hasičům k vyklizení za pomoci techniky, nakladač, naberem na vidle a odsunem mimo vozovku a s vámi se sejdem u soudu pro úmyslné ohrožení života a majetku.

Nepřihlášený Driver

Reakce na: Když takto začnem uhýbat j.. | 21.2.2017 11:40reagovat
avatar

Sokar: Ty máš mandát doudit, trestat a vychovávat? Jaký? Takže dokud primitivové jako Ty budou porušovat zákon a zdůvodňovat to tak debilně, že by ho jinak porušili jiní, tak do té doby nebude nic fungovat. Nejlepší řidiči ví, že nemají kam spěchat ani s kým soupeřit, protože ten, co by se jim vyrovnal, by stejně žádnou výzvu na závodění mimo okruh nikdy nepřijal. Jediný kdo spěchá, jsou ubožáci v nějakém udýchaném čtyřválci co ani netuší, že existuje závodní licence, akorát viděli rychle a zběsile... :o)

Nepřihlášený Driver

Samozřejmě je tohle typick.. | 21.2.2017 11:51reagovat
avatar

Samozřejmě je tohle typický příklad, jak EU funguje. RUM se musí jmenovat TUZEMÁK, protože to je strašně důležité, ale pravidla silničního provozu jsou jiná v každé zemi! Namátkou to vyklízení pruhů pro IZS CZ/DE nebo jízda kruhovým objezdem CZ/F a tak dále. To i profesionální řidiči popletou, když pijde ke slovu únava. A amatéři vůbec netuší... Ale hlavně že máme normy na velikost vajec, to je smrtelně důležité.

Nepřihlášený Marek

Ja teda nevim, kolik lidi,.. | 21.2.2017 12:37reagovat
avatar

Ja teda nevim, kolik lidi, co pisou tyhle clanky se na nemeckych silnicich pohybuje denne, ale prijde mi, ze tohle mate vsechno jen z doslechu a zamerne vyzdvihujete Nemce do nebes abyste "bezneho Cecha" primeli k vetsi discipline. Bohuzel mam tu smulu, ze se po nemeckych silnicich zu vice nez rok pohybuji denny. Jde o silnice vsech trid, dalnice nevyjimaje. Vsichni si libuji, jak jsou nemci ohleduplni, jak si davaji prednost, atd. Ona jejich ohleduplnost dost hranici s tuposti, asi jako kdyz mi zrovna vcera pred nosem nekdo dupnul v krizovatce na brzdu (byli jsme na hlavni), protoze chtel pustit cyklistu z vedlejsi. Tato ohleduplnost se taktez projevi jen v pripade, ze nechcete Jet rychle. Jakmile chcete Jet po okresce alespon 100kmh, jak je dovoleno, pripravte se na spoustu blikani, troubeni a naschvalu. Zazivam to kazdy den cestou do prace a z prace. Zu sestkrat se mi stalo, ze mi nekdo skubnul volantem doleva, zatimco jsem ho predjizdel, a to jsme zu byli soubezne. Opravdu nevim, odkud si cucate tyhle informace o pohybu v nemeckych kolonach. Dostal jsem se zatim jen do dvou Kolon, ktere by vznikly z duvodu nehody. Zbylych asi 150 kolon, co jsem bohuzel mel tu cest navstivit, vzniklo jen z duvodu neschopnosti nemeckych ridicu jezdit plynule. Nekde tamhle v dalce nekdo pribrzdil, ten za nim vic, ten dalsi uz stoji... A Retungsgasse se tu vidi zridkakdy. Ja ji teda nevidel jeste ani jednou.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

u nás by hasiči a sanitky.. | 21.2.2017 12:41reagovat
avatar

u nás by hasiči a sanitky měli mít tohle:

https://www.youtube.com/watch?v=djlLrKhyNrU

:-D

Nepřihlášený Kuban

Reakce na: Ja teda nevim, kolik lidi,.. | 21.2.2017 17:50reagovat
avatar

Jakoby mi to nekdo bral z ust.... Nemecko je zeme, kde oproti cesku vznikne kolona, ktera zastavi provoz na minutu pote se rozjede a jakoby se nic nestalo.... Tohle je skoro nejcastejsi jev co jsme na jejich dalnicich vidal... Tady v cesku je tenhle pripad paradoxne velmi zridkakdy videt.... Taky uz me pomalicku ty mylne predstavy o nemeckych silnicich a ridicich zacinaji stvat..... cim vic lide cestuji cim vic tam treba i jezdi pracovat si toho lidi vsimaji ze ta vysnena realita je trosku jinde.

Procento bezohlednosti je tam tak nejak ve stejnem procentualnim zastoupeni.

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama

Reklama