Reklama

Která auta nabízí nejlepší sedadla? Na vrcholu není luxusní limuzína ani SUV

J.D. Power v nové studii zkoumal, která auta nabízí sedadla s největší mírou komfortu, vedení či bezpečnosti. A došel k pozoruhodným závěrům.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Která auta nabízí nejlepší sedadla? Na vrcholu není luxusní limuzína ani SUV

30.8.2017 | Petr Prokopec | 19 příspěvků

J.D. Power v nové studii zkoumal, která auta nabízí sedadla s největší mírou komfortu, vedení či bezpečnosti. A došel k pozoruhodným závěrům.

Kvalita sedadlech do značné míry ovlivňuje to, jak jste spokojeni s koupeným vozem. Co je vám totiž platný vysoký výkon či ty nejmodernější technologie, když po každé jízdě, i sebekratší, vystoupíte z vozu unavení či rozlámaní. Dané skutečnosti si je vědoma i společnost J.D. Power, a proto přišla s novou studí kvality a uspokojivosti sedadel, která mapuje právě spokojenost majitelů se sezením v nových vozech.

Studie se sice odehrála ve Spojených státech, to ovšem protentokrát nevadí. Většina aut, které jsou v ní zahrnuty, jsou totiž k dispozici také v Evropě. A používají tatáž sedadla od těch samých dodavatelů, jejichž jméno je nakonec ve výsledcích hodnocení zmiňováno jako první. Než se ovšem vydáme za vítězi jednotlivých kategorií, musíme zmapovat pozadí celé studie.

Společnost v průběhu listopadu a prosince loňského roku a ledna a února roku letošního oslovila přes 77 000 motoristů, aby popsali své zkušenosti se sezením i bezpečnostními pásy ve zcela nových vozech, a to v průběhu prvních 90 dnů vlastnictví. Kvalita sedadel přitom byla hodnocena ve 22 oblastech, spokojenost s nimi pak ve dvanácti a kvalita bezpečnostních pásů ve třech.

Stejně jako v případě samotných automobilů pak samotné hodnocení je reflektováno počtem problémů na sto vozů (PP100 neboli Problems Per 100). Čím nižší skóre je přitom dosaženo, tím lépe. Jakkoliv pak sice výše zmíněná kritéria naznačují, že nesrovnalostí či závad může být nemalé množství, skutečnost je zcela odlišná - nejlepší vozy jich mají jen několik. A nebo také žádné.

Toliko ale pro úvod, nyní již přistupme k samotnému hodnocení jednotlivých aut, jenž jsou rozděleny do sedmi obchodních tříd. Nejlépe přitom dopadl Ford, který jako jediný dokázal získat prvenství ve dvou segmentech (Escape - u nás Kuga - mezi malými SUV, Edge mezi velkými SUV). Oběma těmto vozům přitom sedadla dodává Magna, která zároveň získala ještě jedno zlato.

O to se postaralo Audi A3, které je vůbec nejlépe hodnoceným vozem napříč celým spektrem - zákazníci totiž nemají k jeho sedadlům jedinou výtku. Hned za ním pak najdeme další německý vůz, a sice Porsche Cayenne se sedadly firmy Adient. Společnost J.D. Power pak dodává, že sedadla do Audi se montují v Ingolstadtu, do Porsche pak v Lipsku.

Z dalších „třídních vítězství” můžeme zmínit úspěch Chevroletu Cruze, Kie Cadenza a Toyoty Tundra, přičemž ta spoléhá na sedadla společnosti Avanzar Interior Technologies. Konkrétní hodnocení naleznete v níže přiložených tabulkách, jenž mohou posloužit jako berná mince pro koupi vašeho příštího vozu. Je totiž více než jisté, že ani s auty na druhém či třetím místě nešlápnete vedle...

Která auta nabízí nejlepší sedadla? Na vrcholu není luxusní limuzína ani SUV - 1 - J D Power 2017 hodnoceni sedadel 01Která auta nabízí nejlepší sedadla? Na vrcholu není luxusní limuzína ani SUV - 2 - J D Power 2017 hodnoceni sedadel 02
Společnost J.D. Power v nové studii mapuje spokojenost majitelů se sedadly jejich maximálně tři měsíce starých aut

Která auta nabízí nejlepší sedadla? Na vrcholu není luxusní limuzína ani SUV - 3 - J.D. Power 2017 sedadla 03Která auta nabízí nejlepší sedadla? Na vrcholu není luxusní limuzína ani SUV - 4 - J.D. Power 2017 sedadla 04Která auta nabízí nejlepší sedadla? Na vrcholu není luxusní limuzína ani SUV - 5 - J.D. Power 2017 sedadla 05Která auta nabízí nejlepší sedadla? Na vrcholu není luxusní limuzína ani SUV - 6 - J.D. Power 2017 sedadla 06Která auta nabízí nejlepší sedadla? Na vrcholu není luxusní limuzína ani SUV - 7 - J.D. Power 2017 sedadla 07Která auta nabízí nejlepší sedadla? Na vrcholu není luxusní limuzína ani SUV - 8 - J.D. Power 2017 sedadla 08Která auta nabízí nejlepší sedadla? Na vrcholu není luxusní limuzína ani SUV - 9 - J.D. Power 2017 sedadla 09Která auta nabízí nejlepší sedadla? Na vrcholu není luxusní limuzína ani SUV - 10 - J.D. Power 2017 sedadla 10Která auta nabízí nejlepší sedadla? Na vrcholu není luxusní limuzína ani SUV - 11 - J.D. Power 2017 sedadla 11Která auta nabízí nejlepší sedadla? Na vrcholu není luxusní limuzína ani SUV - 12 - J.D. Power 2017 sedadla 12Která auta nabízí nejlepší sedadla? Na vrcholu není luxusní limuzína ani SUV - 13 - J.D. Power 2017 sedadla 13Která auta nabízí nejlepší sedadla? Na vrcholu není luxusní limuzína ani SUV - 14 - J.D. Power 2017 sedadla 14Která auta nabízí nejlepší sedadla? Na vrcholu není luxusní limuzína ani SUV - 15 - J.D. Power 2017 sedadla 15Která auta nabízí nejlepší sedadla? Na vrcholu není luxusní limuzína ani SUV - 16 - J.D. Power 2017 sedadla 16
Úplně nejlépe hodnoceno bylo Audi A3, na jehož sedadla nepadla jediná výtka

Zdroj: J.D. Power

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 19 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše