Reklama

Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia

Dát dohromady peníze na nové auto je jistě fajn pocit, znamená ale i starosti s tím, co vlastně koupit. Za cenu vcelku obyčejného nového auta lze totiž pořídit také ojetinu z úplně jiných sfér.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia

28.7.2018 | Mirek Mazal

Dát dohromady peníze na nové auto je jistě fajn pocit, znamená ale i starosti s tím, co vlastně koupit. Za cenu vcelku obyčejného nového auta lze totiž pořídit také ojetinu z úplně jiných sfér.

Ekonomika České republiky graduje, mzdy se oproti loňsku dostaly na ještě vyšší úroveň. Statistický úřad říká, že průměrná hrubá měsíční mzda v prvním čtvrtletí letošního roku činila 30 265 Kč, což je o 2 385 Kč (8,6 %) více než loni ve stejném období. Člověku z toho s ohledem na okolnosti zbude asi 23 tisíc čistého, což nezní úplně marně.

Ekonomický úvod může na našem webu působit poněkud nepatřičně, slouží ale k tomu, abychom ukázali, co si (pravděpodobně neexistující...) průměrný Čech může koupit za výplatu za rok a půl. Vzali jsme totiž limit 400 tisíc korun českých a podívali se, co se za něj dnes dá také koupit za auta, pokud se rozhodnete modernizovat obsah své garáže.

Většině zájemců o nový vůz asi vytane na mysli Škoda Octavia, u nás dlouhodobě nejprodávanější auto. Nic proti ní, ale základní provedení s litrovým motorem není žádný zázrak a abyste jej dostali za 400 tisíc, budete si muset ještě říci o slevu. Za takové peníze lze vybírat nejen z o něco lepších ojetých aut, ale i z vozů z úplně jiných sfér, které přesto nejsou zcela bez perspektivy.

Ano, taková koupě má svá rizika, ekonomická sebevražda to ale nutně být nemusí. S takovým rozpočtem můžete vybírat z aut ještě relativně mladých a málo ojetých, která více než co jiného trpí ztrátou hodnoty způsobenou hrůzou potenciálních druhých majitelů z provozu takového stroje. A pokud vyberete tu správnou verzi, která nežádá desítky litrů paliva každých sto kilometrů, nemusí to být rána vedle. Tady je 8 našich tipů.

1. Audi A8 (generace 4E)

Náš cenový limit začíná shora atakovat i novější generace 4H, v takovém případě ale seženete (a beztak dráže) jen nejhorší kusy na trhu. Z předchozí iterace 4E můžete vybírat ty nejlepší a volba správné provedení vám může získat auto ve výborném stavu. Šestiválcová varianta německé limuzíny o objemu 3,2 litru trpí největším propadem cen a přes relativně skromný motor si i v ní vychutnáte kvalitní zpracování na špičkové vybavené palubě. Na návštěvu autobazaru je vhodné mít doprovod v podobě zkušeného automechanika, tohle není jednoduché auto.


Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 1 - Dostupny luxus za cenu Octavie 01Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 2 - Dostupny luxus za cenu Octavie 02Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 3 - Dostupny luxus za cenu Octavie 03

2. Lexus GS 450h (S190)

Japonský predátor mezi německými prémiovkami za lákavé ceny nabízí výborné svezení s přijatelnou spotřebou hybridního ústrojí. S ohledem na svou značku a původ trpí rychlým poklesem ceny, který nekoresponduje s jeho reálnými kvalitami. Vepředu potichu pracuje silný motor, který je součástí přepychového celku s exotickým logem na kapotě. A je tu ještě jedna výhoda - nenápadnost. Méně znalí sousedi ani nebudou tušit, jaké výjimečné auto jste si to právě pořídili.

Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 4 - Dostupny luxus za cenu Octavie 04Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 5 - Dostupny luxus za cenu Octavie 05Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 6 - Dostupny luxus za cenu Octavie 06

3. Mercedes-Benz E350 (W212)

Marně bychom zde omílali slovo luxus, kdyby nebyl přítomen minimálně jeden Mercedes. Model řady E je vůz vyšší střední třídy, který od roku 1993 přináší na trh mnoho inovací v oblasti úrovně cestování. Ojetý E350 v benzinové i naftové verzi se vejde do rozpočtu v nadstandardním stavu a přitom je zárukou vysokého pohodlí i svižného svezení. Zejména v Německu je zajímavých „Éček” v daném cenovém limitu na výběr nespočet.

Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 7 - Mercedes-Benz E 2011 01Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 8 - Mercedes-Benz E 2011 10Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 9 - Mercedes-Benz E 2011 47

4. Jaguar XF (X250)

Britský Jaguar je další ze značek, které se v prémiovém segmentu tak úplně nevěří a na cenách ojetin je to znát. Moderní stroje této značky ale už nemají zásadní potíže s kvalitou a spolehlivostí a nízká cena je spíše plus pro druhého majitele. Elegantní sedan se sportovním nádechem je lepší zvolit v elegantnějším provedení po faceliftu, nejlépe pak s dieselem, kterým nyní kupující zejména v Německu nefandí jako dříve - ceny vypadají podle toho.

Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 10 - Dostupny luxus za cenu Octavie 07Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 11 - Dostupny luxus za cenu Octavie 08Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 12 - Dostupny luxus za cenu Octavie 09

5. Volkswagen (Passat) CC 3,6 V6

Vedle ostatních aut na tomto seznamu je CC trochu chudým příbuzným, ale v nabídce VW to byl po pádu Phaetonu (který by tu mohl být též) nejluxusnější a nejprestižnější model, který si neříká SUV. Varianty s benzinovým šestiválcem jsou noblesní svým projevem, dostatečně dynamické, obvykle špičkově vybavené a ostudu si s nimi u nás opravdu neutrhnete. Tady vás ani nemusí děsit představa drahých oprav - VW není levná značka, ve srovnání s výše zmíněnou A8 ale bude na Passat CC, později CC všechno „za babku”.

Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 13 - VW Passat CC 2012 facelift 01Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 14 - VW Passat CC 2012 facelift 02Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 15 - VW Passat CC 2012 facelift 09

6. BMW 530i (F10)

Mnichovský sedan vyhledávaný úspěšnými lidmi je oblíbený pro svoji všestrannost. Starší verze v daném cenovém spektru nejsou tolik postiženy evropskými předpisy, mají stále šestiválcový motor, a tak se chlubí i paradoxně noblesnějším projevem než jejich novější nástupci. Mnoho zájemců o ojetiny o ně navíc nestojí, takže jsou skutečně schůdnou cestou k pětkovému BMW, které lze bez okolků označit za luxusní.

Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 16 - BMW 5 2010 B29Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 17 - BMW 5 2010 B30Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 18 - BMW 5 2010 B31

7. Honda Legend (KB)

Excentrický zástupce Hondy není obvyklý předmět zájmu o příjemné svezení na měkkém sedadle obklopeným voňavou kůží. Legend přináší neobvyklou alternativu, kvalitativně ale oproti předchozí šestici nestrádá. Méně prestiže tady znamená citelně nižší cenu, Legend je byl do ztráty hodnoty pro první majitele menší ekonomickou sebevraždou.

Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 19 - Dostupny luxus za cenu Octavie 10Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 20 - Dostupny luxus za cenu Octavie 11Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 21 - Dostupny luxus za cenu Octavie 12

8. BMW 630i (E63)

Na konec se podíváme do jiné škatulky. Šestková řada umí výborně zaujmout svými proporcemi a svažující se střechou. Prodejci mají na skladě exempláře, které jsou trhem podceňovány. Velké GT jako jediné postrádá druhý pár dveří, ale z hlediska nabízeného komfortu není pozadu od zbytku citovaných aut a o to více nabídne vizuální noblesy. Trh dnes o velká kupé příliš nestojí, navíc to nebývají auta pro každodenní ježdění, takže v poměru cena/muzika tu jde koupit opravdu hodně zajímavé kousky.

Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 22 - Dostupny luxus za cenu Octavie 13Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 23 - Dostupny luxus za cenu Octavie 14Luxus pro každého? Tato přepychová auta můžete mít za cenu litrové Škody Octavia - 24 - Dostupny luxus za cenu Octavie 15

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama