Mistr ve svém oboru ukázal, jak dát do perfektního stavu zdevastované služební auto

Koupit ojetý služebák bývá lákavé s ohledem na jeho cenu, samotný stav auta ale mívá k dokonalosti hodně daleko. Pokud jde ale „jen” o velmi zanedbaný vůz, řešení to má.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Mistr ve svém oboru ukázal, jak dát do perfektního stavu zdevastované služební auto

14.4.2019 | Mirek Mazal

Koupit ojetý služebák bývá lákavé s ohledem na jeho cenu, samotný stav auta ale mívá k dokonalosti hodně daleko. Pokud jde ale „jen” o velmi zanedbaný vůz, řešení to má.

Říká se, že nejrychlejší auto je to služební. Na téma automobilů poskytnutých zaměstnavatelem existuje mnoho dalších vtipů a většina nějak souvisí s tím, že s nimi uživatelé často nezachází jako v rukavičkách. Platí to i o pravidelné péči o ně. Ne snad, že by správci firemních flotil zanedbávali servis, na to je dohlédnuto řádně, ale že by tato auta někdo pravidelně čistil a leštil? To se stává zřídka a podle toho obvykle po pár letech užívání vypadají.

Ani takový vůz ale nemusí být ztracený případ, jak vám ukáže profesionální čistič aut. Tomu se dostalo do rukou Audi A4 současné generace, které bylo navzdory svému mládí hodně zanedbané. A ukázal na něm, jak ze zdevastované pracovní pomůcky vykřesat ještě pěkné auto.

Profesionální umývač čili v odbornějším názvosloví přesněji detailer ukázal na vypůjčeném voze jednodenní očistu neurvale používaného sedanu. Výsledek připomíná umělecké dílo zhotovené pomocí štětečků, ručníků, šampónů, mycích žínek a proudu vody.

Pohled na postupné odstraňování nečistot je balzám na duši pro pořádkumilovné jedince. Detailer začal práci vydrhnutím kol od vrstvy brzdného prachu za snad desetitisíce kilometrů. Následovala aplikace aktivní pěny, která měla rozpustit ten největší nepořádek spojený s karoserií. Už opláchnutí zpěněného roztoku přidalo bílému laku na kráse.

Bližším pohledem jde ale stále vidět, že ani mířený zásah tlakovou hadicí nedokázal smýt přichycené zbytky polétavé rzi, kusy asfaltu nebo nalepenou špínu ze stromů. Tvrdé nečistoty překonala až chemie nastříkaná na nejpostiženější části vozidla, správný účinek ohlásila fialová barva smíchaná s černými zbytky rozpuštěných fleků.

Na řadu přišel opět proud čisté vody a nastal čas procvičit svaly na rukou. Po zákroku štětečkem v záhybech A4 se dostalo na nejtěžší část v podobě ručního mytí s měkkým návlekem na dlani. Střapatá žínka z mikrovlákna zastoupila klasickou houbu a pilný umývač přejel šampónem celé auto od střechy po prahy.

Po opakovaném použití wapky čistič Audi před dalšími kroky vysušil měkkou utěrkou. Detailní zaměření na jednotlivé části vozu dávají původ označení detailer a znamená užší zacílení na leštění. Po dosušení proto začínal proces zkrášlování pneumatik a budování hlubokého lesku laku.

Britský leštič zvolil opět ruční práci, vsadit jde i na strojovou technikou. Manuální lesk zřejmě více potěší, k úplné dokonalosti vede jedna vrstva naneseného přípravku a poté vysušení švédskou utěrkou. Posledním milníkem kompletního očištění byla okna, která muž umyl určeným sprejem a šmouhy doleštil suchým hadrem.

Po pěti až šesti hodinách bylo vše u konce. Zaslouženě přišla řada na nejlepší okamžik zrcadlení v bílém Audi. V laku byl vidět odraz detailera i okolní ulice. Nablýskaný model A4 teď může skvěle reprezentovat a pokud někdy uvidíte v bazaru výhodnou nabídku na první pohled „oddělaného” ex-služebáku, vzpomeňte si na toto čištění, možná z něj ještě půjde udělat krasavce s ránami leda na duši.


Mistr ve svém oboru ukázal, jak dát do perfektního stavu zdevastované služební auto - 1 - Myti auta pred domem foto 01Mistr ve svém oboru ukázal, jak dát do perfektního stavu zdevastované služební auto - 2 - Myti auta pred domem foto 02Mistr ve svém oboru ukázal, jak dát do perfektního stavu zdevastované služební auto - 3 - Myti auta pred domem foto 03Mistr ve svém oboru ukázal, jak dát do perfektního stavu zdevastované služební auto - 4 - Myti auta pred domem foto 04Mistr ve svém oboru ukázal, jak dát do perfektního stavu zdevastované služební auto - 5 - Myti auta pred domem foto 05Mistr ve svém oboru ukázal, jak dát do perfektního stavu zdevastované služební auto - 6 - Myti auta pred domem foto 06Mistr ve svém oboru ukázal, jak dát do perfektního stavu zdevastované služební auto - 7 - Myti auta pred domem foto 07Mistr ve svém oboru ukázal, jak dát do perfektního stavu zdevastované služební auto - 8 - Myti auta pred domem foto 08Mistr ve svém oboru ukázal, jak dát do perfektního stavu zdevastované služební auto - 9 - Myti auta pred domem foto 09Mistr ve svém oboru ukázal, jak dát do perfektního stavu zdevastované služební auto - 10 - Myti auta pred domem foto 10Mistr ve svém oboru ukázal, jak dát do perfektního stavu zdevastované služební auto - 11 - Myti auta pred domem foto 11Mistr ve svém oboru ukázal, jak dát do perfektního stavu zdevastované služební auto - 12 - Myti auta pred domem foto 12Mistr ve svém oboru ukázal, jak dát do perfektního stavu zdevastované služební auto - 13 - Myti auta pred domem foto 13Mistr ve svém oboru ukázal, jak dát do perfektního stavu zdevastované služební auto - 14 - Myti auta pred domem foto 14
Zdevastované služební Audi se po zásahu profesionála na mytí vozidel změnilo k nepoznání

Zdroj: Car Cleaning Guru@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše