Muž našel fintu, jak ušetřit na pojištění auta. Je bláznivá, ale funguje

 | 49 příspěvků | 2.5.2018 Mirek Mazal
Reagovat

Nepřihlášený

V některých zemích mají ci.. | 2.5.2018 12:10reagovat
avatar

V některých zemích mají cizinci mnohem dražší zákonné pojistění než místní obyvatelé .

Nepřihlášený Karel

Skutečnost, že řidiči z ve.. | 2.5.2018 12:35reagovat
avatar

Skutečnost, že řidiči z vesnice (píši to zjednodušeně) bourají méně než řidiči z města by nemělo dle mého názoru mít vliv na výši pojistného. Jsem přesvědčený že to odporuje našim zákonům a ústavě. Je to prostě diskriminace, nebo něco jako kolektivní vina. Jsem také přesvědčený, že dobrý právník by proti těmto praktikám pojišťoven uspěl. Jediné, co považuji za legální, je to, že ti co málo jezdí, tak méně platí. To za předpokladu, že nízký nájezd lze nějakým způsobem doložit.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený CT

Treba kazdy rok havarijnu.. | 2.5.2018 12:44reagovat
avatar

Treba kazdy rok havarijnu prepoistovat na trhovu cenu (pretoze viac od poistovni nedostanete), prve roky to prudko klesa ...

Nepřihlášený Jirka

Ziju v rakousku a pojistka.. | 2.5.2018 12:46reagovat
avatar

Ziju v rakousku a pojistka Co Kun to Euro mesicne. Obsah motoru neni dulezity. Casem si poridim vykon Motor Az 800 Koni a necham ho papirove priskrtit na 150 Koni a Az tim projdu, tak ho zase otevru.

Nepřihlášený jirka

Reakce na: Skutečnost, že řidiči z ve.. | 2.5.2018 13:15reagovat
avatar

Každá pojišťovna má nastaveny bonusy jinak a je na každém, kterou si vybere.Pojištění není charita a pojišťovny prostě jen zohledňují fakt, že se ve velkých městech více bourá a tudíž je tam vyšší plnění.Jezdím 30 let bez nehody s ročním nájezdem cca 15.000 km a nevidím jediný důvod, proč bych měl platit stejně jako pražák, kterému hrozí zboření od slepého penzisty nebo slepice při každém nákupu v supermarketu nebo rozstřelení od ichtla,kterému táhne ochcávka odspoda, je zhulenej jak prase a přestane ho bavit věčné čučení na barvičky semaforu.Je to stejné jako ceny nemovitostí podle regionu.Když se Vám to nelíbí,tak se můžete odstěhovat na vesnici,nikdo Vám nebrání.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Zena

Chtel bych verit, ze ta st.. | 2.5.2018 13:29reagovat
avatar

Chtel bych verit, ze ta statistika pojistoven je prepoctena na pocet ridicek a ridicu, ne jenom celkovy pocet ridicek/ridicu. Kdyz se podivam na krimi spravy tak ridicek je tam docela dost, zvlaste pak, kdyz nasnezi, nebo se se jedna o dalnici retezovky v levem pruhu.

Nepřihlášený Beban

V EU je pojistná matematik.. | 2.5.2018 13:43reagovat
avatar

V EU je pojistná matematika beroucí v potaz pohlaví (tj. různé ceny pojistek dle pohlaví) zakázána.

Nepřihlášený xXx

Nic proti matematice. A.. | 2.5.2018 14:17reagovat
avatar

Nic proti matematice.

Ale pak ať mají ženy poloviční penze, protože nejen že mají nižší platy (a tedy i odvody), ale HLAVNĚ žijí daleko déle, takže by se jim ty jejich "úspory" měly rozpočítat na daleko větší počet měsíců/plateb.

Jo a ať prosím mají horníci 5x větší zdravotní pojištění, než hajní. Horník (dobrovolně, nikdo ho nenutí) pracuje ve zdraví škodlivém prostředí, kdežto hajný se prochází na čerstvém vzduchu v lese.

Nepřihlášený puch

Pokud by zeny mely levnejs.. | 2.5.2018 15:01reagovat
avatar

Pokud by zeny mely levnejsi pojistne, proste se to udela tak, ze ja budu majitel vozu a ona pojistnik. Nebo na ni vozidlo papirove prepisu :-)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Sinuhet

Reakce na: Skutečnost, že řidiči z ve.. | 2.5.2018 16:10reagovat
avatar

Co to má bejt? V ČR povinně pojišťujeme auta, ne řidiče. Celý váš názor je založen na chybném předpokladu.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený asfd

Reakce na: Co to má bejt? V ČR povinn.. | 2.5.2018 16:21reagovat
avatar

a četl jsi svoji pojistnou smlouvu nebo jenom lžeš úmyslně?

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: Co to má bejt? V ČR povinn.. | 2.5.2018 16:29reagovat
avatar

Nemáš pravdu, pojišťuje se sice podle technických dat vozidla, ale řidič a místo pobytu se také zohledňuje. Já jsem musel dokonce uvést jmenovitě počet lidí, kteří s tím autem budou případně jezdit, započítává se to do jakéhosi koeficientu. A mám 70% bonus...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený xpert

Reakce na: Pokud by zeny mely levnejs.. | 2.5.2018 17:50reagovat
avatar

mysli. kdyz to potrebujes mit treba auto na firmu jako osvc, tak to na manzelku nenapises. ale sam se muzes stat zenou...

Nepřihlášený

Reakce na: Skutečnost, že řidiči z ve.. | 2.5.2018 17:59reagovat
avatar

To jste teda chytrolín. Pojištění je komerční produkt jako každý jiný a je soukromou věcí pojišťovny jak k vyčíslení vašeho rizika dospěla. Vůbec není povinností pojišťovny vám říkat jak k tomu dospěla. Prostě jen "máte to za tolik a berte nebo nechte bejt". Pokud to někdo neví, tak pojištění, ať už je jakékoliv pracuje vždy na principu solidarity. Tzn. že škoda kterou způsobíte právě vy, vám pomůže zaplatit spousta dalších. Jestli to někomu vadí, tak ať se nepojišťuje a platí si svoje škody celé ze své vlastní kapsy. Jestli někdo nechápe finanční výhodnost toho být pojištěný, tak proto, že si to buď nemůže finančně dovolit, nebo že nemá dostatečné IQ, aby si to uvědomil. To že někdo obchází jakousi pojistnou matematiku takovouto absurditou povede prostě jen k tomu, že to budou mít nakonec všichni stejně drahé.

Nepřihlášený

Reakce na: Co to má bejt? V ČR povinn.. | 2.5.2018 18:02reagovat
avatar

Koukni se do svojí pojistné smlouvy chytrolíne. Vždy je v ní uvedený pojistník, tedy kdo pojištění sjednává.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Ani seneptej

V reálu jsou pojištěny hla.. | 2.5.2018 20:03reagovat
avatar

V reálu jsou pojištěny hlavně firemní vozy. Normální člověk si pojištění nadá ať má pindíka nebo ne a stačí mu předražené povinné ručení.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Gearhead

Reakce na: V reálu jsou pojištěny hla.. | 2.5.2018 20:14reagovat
avatar

Ty jsi zase případ... Měl jsem jako soukromá osoba pojištěné jedno každé auto a vím, že zdaleka nejsem sám.

Nepřihlášený jano3

Reakce na: Každá pojišťovna má nastav.. | 3.5.2018 00:01reagovat
avatar

30 let bez nehody 15000km rocne

tak to ti blahozelam a chcel by som to vidiet

to jazdis vkuse po vlastnom ohradenom poli?

nikdy si nic ani neskriabol?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Fanda

Při koupi auta (fiesta 199.. | 3.5.2018 08:00reagovat
avatar

Při koupi auta (fiesta 1999). kde kupní cena v autobazaru byla 17 000, jsem jako nevyježděný řidič dostal základní povinné ručení na rok za 14 500 od jedné velké a nadnárodní pojišťovny, jelikož jsem autem chtěl odjet, přijal jsem to. Ihned druhý den jsem si sjednal pojištění u jiné pojišťovny přes internet. Roční platba 2700 za stejných podmínek. Proč jsou tyto rozdíly tak markantní?

Nepřihlášený DAF

Reakce na: 30 let bez nehody 15000km.. | 3.5.2018 08:04reagovat
avatar

V průměru to dává 41 a kousek kilometru denně. To se dá v pohodě, něco třeba do práce, nějaký ten nákup, výlet, jedna dovolená k Jadranu a je to tam. To není legendární výkon jednoho nejmenovaného politika, který při odevzdání služebního auta (myslím, že to byla Felda) měl nájezd v přepočtu několik tisíc denně a potřebu ZILu. To auto muselo jezdit nejméně 25 hodin denně v kuse, tankovat za jízdy a navíc jezdit na zpátečku, aby dosáhlo té spotřeby.

Přes veškerou pojišťovací matematiku bych dal povinné ručení na řidičák, ne na auto. A to říkám s plným vědomím, že máme doma 3 řidičáky z možných tří. Mimochodem holka platí za prcka (Spark) na povinném mnohem víc, než já na rodinném (MPV) autě. Je to špatně?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jarek

Ve dvaceti letech "má zatím.. | 3.5.2018 09:15reagovat
avatar

Ve dvaceti letech "má zatím jen pár pokut za rychlost a drobné nehody" ten může být rád, že ho vůbec nějaká pojišťovna pojistí.

Nepřihlášený Dan

Reakce na: V průměru to dává 41 a kou.. | 3.5.2018 11:12reagovat
avatar

A v česku se to dělá tak že si 20ti letý kluk koupí silnou káru a pojistí to třeba na mámu nebo babičku která sice nejezdí ale řidičák má hromadu let a žádné nehody nezpůsobila. Ano pojistka na řidičák a ne na auto by dávala daleko lepší smysl

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Sinuhet

Reakce na: a četl jsi svoji pojistnou.. | 3.5.2018 12:40reagovat
avatar

Nevím jak odpovědět. Pojistnou smlouvu nemám, ale automobil vlastním, a jezdím s ním. Proto vím, že se pojišťují auta, a ne lidi.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Sinuhet

Reakce na: Nevím jak odpovědět. Pojis.. | 3.5.2018 12:41reagovat
avatar

* auto je samozřejmě pojištěné

Nepřihlášený Sinuhet

Reakce na: Nemáš pravdu, pojišťuje se.. | 3.5.2018 12:42reagovat
avatar

Znovu, vlastním auto, auto je pojištěné, smlouvu ale já žádnou nemám, a nikdo mě nikam neuváděl. Proto vím, že pojištěné je auto, ne já jako majitel/provozovatel/řidič.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Sinuhet

Reakce na: Koukni se do svojí pojistn.. | 3.5.2018 12:43reagovat
avatar

Jsem majitel/provozovatel/řidič auta, pojistnou smlouvu nemám, auto pojištěné je. Stačí to takhle?

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: Znovu, vlastním auto, auto.. | 3.5.2018 12:52reagovat
avatar

Smlouvu musíš mít, jinak nejsi pojištěný... :-) A jelikož se pojištění platí a auto samo od sebe neumí vydělávat peníze, tak akosi je nutné, aby tam byla uvedená osoba, na které se při neplacení pojistného pojišťovna povozí.

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: V průměru to dává 41 a kou.. | 3.5.2018 12:57reagovat
avatar

Ono je třeba špatně to, že se pojistná částka odvíjí od objemu motoru. Za Trabanta málo, za velký objem hodně. Takže když Trabantem poškrábu milionového Mercedesa, zaplatí pojišťovna obrovskou škodu s prťavého pojistného, zatímco když mi Mercedes roztrsátkuje Trabiho, je jeho pojištění vyšší, než cena bakeliťáku. Podle mě by mělo být povinné ručení stejně velké pro všechny bez ohledu na typ a velikost auta.

Jinak pojistění u dcery je v pořádku, jelikož ještě nemá žádný bonus. Tož tak asi.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: Znovu, vlastním auto, auto.. | 3.5.2018 13:00reagovat
avatar

Je ještě jedna možnost, že pojištění platí jiná osoba, ale někdo tam napsaný být musí. Pojistníkem totiž nemusí být majitel vozidla, je totiž úplně jedno kdo pojištění platí, ale někdo tam být napsaný musí.

Nepřihlášený Realista

Ty bonusy a malusy to je j.. | 3.5.2018 13:29reagovat
avatar

Ty bonusy a malusy to je jen takova legrace jak udrzet cloveka v nadeji, ze neco setri, nebo jednou usetri.

Hovno. Patri vsem pojistovakum rozbit huby a pojistky prestat platit.

Podivejte na fond a jeho vyuziti. Je to system potrebujici stale vice penez, zivici stale vice lidi, ti budou chtit stejne jako ti pojistovaci a pojistovny rok od roku vyssi "odmenu".

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Karel

Reakce na: Každá pojišťovna má nastav.. | 3.5.2018 15:22reagovat
avatar

To co píšete je mimo mísu. Pojišťovna si samozřejmě může nastavit výši pojistného dle vlastního uvážení, ale musí to být pro všechny klienty stejné. To je to samé, jako kdyby hostinský prodával pivo blonďákům za 25, a černovlasým za 30,-Kč. Jak jsem psal, je to diskriminace z důvodu bydliště. Jo, a nebydlím ve městě, ale na vesnici.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Karel

Reakce na: Každá pojišťovna má nastav.. | 3.5.2018 15:25reagovat
avatar

A s tou cenou nemovitostí jste také mimo mísu. Nemovitost ve městě má svoje výhody, které převyšují nevýhody. Proto je tam cena vyšší.

Nepřihlášený poloboh

Reakce na: To co píšete je mimo mísu... | 3.5.2018 15:31reagovat
avatar

Poistnu matematiku porovnavat s cenami piva je mimo misu.

Nepřihlášený ironic

Trochu to řešení připomíná.. | 3.5.2018 16:38reagovat
avatar

Trochu to řešení připomíná filmovou komedii "Někdo to rád horké". Kdyby se pak ještě majitel(ka) provdal(a) za nějakého milionáře, třeba by už nikdy nemusel(a) řešit výši pojistky ba ani jiných živodních nákladů? ;-)

Nepřihlášený kloky

Férovost je ošemetná věc a.. | 4.5.2018 08:28reagovat
avatar

Férovost je ošemetná věc a ještě neférovější bývají statistiky. Nikde jsem neslyšel, že by se statistika nehodovosti dělali podle najetých km žen a mužů. Když muž najede 100000 km a žena tzv. nevyjede z garáže, kdo je pak lepší řidič? Vydělit počty nehod počtem řidičů dle pohlaví a pak argumentovat, že jedni jsou lepší řidiči než druzí je nefér a vysledek je zkreslený. Kolika nehodám se ten řidič se 100000 dokázal, třeba předvídáním a zkušenostmi vyhnout, kde by dle statistiky "lepší" řidiči bourali?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený DAF

Reakce na: A v česku se to dělá tak že.. | 4.5.2018 11:35reagovat
avatar

Při uzavírání pojistky mi také pojišťovák nabízel, abych to napsal na sebe, protože mám maximální bonus, jsem v jiné věkové kategorii atd. Chci, aby holka také začala sbírat bonusy na sebe.

Nepřihlášený DAF

Reakce na: Ono je třeba špatně to, že.. | 4.5.2018 11:42reagovat
avatar

S (ne)dělením podle kubatury také souhlasím. A k pojištění, holka má papíry krátce a protože chci, aby sbírala bonusy na sebe, je pojistka na ní, ne na mě, ač bych byl v jiné věkové (výhodnější) kategorii a s maximálním bonusem. V případě pojištění řidičáku by se spíše odůvodňovaly cenové rozdíly - držitel s "mladým" řidičákem = větší pojistka (nemá zkušenosti = větší pravděpodobnost nehody), mlaďas (pravděpodobnost nehody vyšší) = vyšší pojistka, mamina, jezdící jen pro dítě do školky = nižší pojistka atd. To by ale museli změnit zákonodárci.

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: Ty bonusy a malusy to je j.. | 4.5.2018 18:08reagovat
avatar

Měl by sis dát facku, třeba se ti pak rozsvítí...

Nechápeš jednu věc - nejsi tak bohatý, abys dokázal zaplatit škodu na svém novém autě a už vůbec ne škodu na autě nebo jiném majetku cizím. Nedovedeš si představit, kolik stojí takové převrácená cisterna a případně ekologická škoda. A pokud nejsi pojištěný a jak na potvoru ti to ustřelí a někoho trefíš, tak jsi do smrti podmosťákem... Znám jednoho takového, který si hrál na geroje a nepojiostil si svoji Dacii 1300 - a jak na siňu mu to ustřelilo na písku a odřel toho nejdražšího Mercedese po celé délce. Škoda 1 250 000, takže po něm pak pojišťovna chtěla 50% náhrady. Exekutor mu vybílil byt (ten byl naštěstí obce, takže o něj nepřišel), obstavený plat, žena se s ním rozvedla a spal doma na krabicích. Nechali mu jen to nezbytné minimum - splácel to až do loňského roku a skončil díky tomu, že už nemusel platit aloše. Kamarád mu dal malé rádio, aby tam nebyl úplně potichu - přišel exekutor a byl bez rádia, škoda snížena o 50 Kč...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: Férovost je ošemetná věc a.. | 4.5.2018 18:14reagovat
avatar

Dobrý a špatný řidič - jak to chce někdo posuzovat statisticky nevím,. ale v takové Praze a velkých městech s velkým provozem je nemožné jezdit bez nehod a můžeš se snažit, jak chceš. Taktéž problém mladých řidičů - jsou takoví, kteří mají papíry od osmnácti, ale jezdí sporadicky nebo vůbec a na vlastní fáro se zmohou někdy po třicítce. Za volantem nic neumí, předpisy téměř zapomněli, žádná zkušenost, jsou přitom témeř stejně rizikoví, jako ti mladí do 25 let. Ovšem nějak pojišťovny musí rozlišit rizikové řidiče od těch, o kterých za celý jejich život neví.

Nepřihlášený paff73

ale ale krajani ....proc t.. | 4.5.2018 20:16reagovat
avatar

ale ale krajani ....proc tak remcate a jen si stezujete .... kouknete se na pojisteni v Anglii a nebo se zeptejte nekoho kdo tam zije a jezdi autem.....a hned vas prejde humor

Nepřihlášený Patrik

Reakce na: Měl by sis dát facku, třeb.. | 14.8.2018 18:12reagovat
avatar

Úplně nevím, jestli je to dobrá finta na pojištění vozidel. Podle mě je lepší čas od času porovnat nabídky a vybrat tu nejvýhodnější (ne nejlevnější!). Já třeba koukal teď na http://www.povinneruceni.top/povinne-pojisteni-vozidel a zjistil jsem, že můžu mít pojištění o pár stovek levnější a ještě lepší služby.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: Úplně nevím, jestli je to.. | 14.8.2018 18:29reagovat
avatar

Ohledně povinného ručení je celkem jedno, u koho jsi, skutečně tam platí nejnižší cena.

Nepřihlášený Martin77

Tak jsem z toho tady zmate.. | 15.4.2019 18:21reagovat
avatar

Tak jsem z toho tady zmaten, a to z i těch komentářů. Rád bych teď vypověděl povinné i havarijní pojištění, které mám ještě z autoservisu (takže pálka neskutečná) a porozhlížím se po novém. Podle <a href="https://www.povinne-ruceni.com/aplikace/havarijni -pojisteni-kalkulacka/hav2/">klikni zde</a> nejlevnější Direct, někdo s touto pojišťovnou osobní zkušenost? Nechápu, když mám tedy stejný počet měsíců bez nehody u každé pojišťovny, proč se ceny tak markantně liší? Ten Direct je cca o 4tis levnější než mé současné pojištění.

Nepřihlášený

Je ještě jedna možnost, že.. | 16.4.2019 12:39reagovat
avatar

Je ještě jedna možnost, že pojištění platí jiná osoba, ale někdo tam napsaný být musí. Pojistníkem totiž nemusí být majitel vozidla, je totiž úplně jedno kdo pojištění platí, ale někdo tam být napsaný musí.

Nepřihlášený Zdeněk

Já si upřímně myslím, že s.. | 31.5.2019 09:18reagovat
avatar

Já si upřímně myslím, že se na podobných věcech opravdu nevyplatí šetřit... Sám jsem si vybral pojištění, které má dle mého ten nejlepší poměr ceny a krytí případně vzniklých škod. Už několik měsíců jsem tedy u https://www.insiacare.cz/ a všem bych jejich služby jedině doporučil.

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama