Reklama

Nikdy si nedávejte v autě nohy na palubní desku. Takhle to pak může skončit

Teplé počasí je zpátky a s ním se vrací i zvyk spolujezdců dávat si nohy na palubní desku. Může to být příjemné, o možných následcích ale platí pravý opak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Nikdy si nedávejte v autě nohy na palubní desku. Takhle to pak může skončit

20.7.2018 | Petr Miler

Teplé počasí je zpátky a s ním se vrací i zvyk spolujezdců dávat si nohy na palubní desku. Může to být příjemné, o možných následcích ale platí pravý opak.

Máte ve zvyku si dávat nohy na palubní desku, když jedete nějakou delší vzdálenost? Pro někoho to může být pohodlné, ale bezpečné to rozhodně není, a to kvůli jedné věci - airbagu. Američanka Audra Tatum sedávala s pravou nohou přes levou navzdory protestům manžela. A o nebezpečnosti se přesvědčila na vlastní kůži.

S manželem a dcerou jeli po okresce ve státě Georgia, když jim nedalo přednost auto na křižovatce ve tvaru T. V rychlosti cca 72 km/h došlo ke srážce, při které pochopitelně vystřelily airbagy vozu, ve kterém Tatum seděla na pravém předním sedadle. Pravý kotník měla položený na levém koleni a špičkou se opírala o palubní desku.

Airbag jí vystřelil nohu přímo do obličeje. Jak to bylo příjemné, posuďte sami: čtyřikrát zlomená stehenní kost, zlomený kotník a zlomený nos. Podle záchranářů by z nehody odešla po svých, kdyby měla nohy normálně pod palubní deskou, nikoliv nahoře. Vskutku, manžel a řidič v jedné osobě utrpěl jen odřeniny přesto, že narazil do druhého auta levou částí přídě svého vozu.

Ve stehně má Audra Tatum dnes kromě kosti také kovovou tyč, připevněnou dvěma šrouby u kyčle a dvěma šrouby u kolene, další dva šrouby má v kotníku. Nemůže stát více než čtyři hodiny denně. A slouží jako dokonalý příklad, proč nohy nepatří jinam než pod palubní desku. Dnes se sama snaží ostatní upozorňovat na to, co se jí stalo, aby se to nepřihodilo nikomu jinému. Šlechetné, pro nás všechny ale bude nejlepší, když se do podobné situace nedostaneme vůbec...

Nikdy si nedávejte v autě nohy na palubní desku. Takhle to pak může skončit - 1 - audra tatum nohy na palubni desce nehoda 06Nikdy si nedávejte v autě nohy na palubní desku. Takhle to pak může skončit - 2 - audra tatum nohy na palubni desce nehoda 08Nikdy si nedávejte v autě nohy na palubní desku. Takhle to pak může skončit - 3 - audra tatum nohy na palubni desce nehoda 01Nikdy si nedávejte v autě nohy na palubní desku. Takhle to pak může skončit - 4 - audra tatum nohy na palubni desce nehoda 02Nikdy si nedávejte v autě nohy na palubní desku. Takhle to pak může skončit - 5 - audra tatum nohy na palubni desce nehoda 04Nikdy si nedávejte v autě nohy na palubní desku. Takhle to pak může skončit - 6 - audra tatum nohy na palubni desce nehoda 05
Takhle dopadla Audra Tatum poté, co nedbala upozornění, že nemá sedět s nohama křížem

Zdroj: CBS News

Petr Miler

Další zajímavé články:

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše