Podvodníci mají nový trik, jak obrat řidiče aut o peníze. Dávejte si na něj pozor

V dobách palubních kamer už nikoho nedojme pokus vrhnout se pod kola přijíždějícího auta a zkoušet z řidiče dostat bolestné. Podvodníci jsou ale stále vynalézavější.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Podvodníci mají nový trik, jak obrat řidiče aut o peníze. Dávejte si na něj pozor

13.9.2018 | Petr Prokopec

V dobách palubních kamer už nikoho nedojme pokus vrhnout se pod kola přijíždějícího auta a zkoušet z řidiče dostat bolestné. Podvodníci jsou ale stále vynalézavější.

Způsobů, jak přijít k penězům, existuje nepočítaně. Tím, který užívá většina z nás, je práce. Nicméně ta nevoní všem, proto se tu a tam můžeme potkat s většími či menšími podvodníky, kteří se pokouší obohatit na úkor druhých. Jejich triky jsou s ohledem na to, kterak o nich informují média, stále propracovanější a dnes vám můžeme ukázat jednu z nových, docela komplikovaných pastí.

Ještě před pár lety „frčely“ fingované srážky na přechodech, kdy si podvodníci vytipovali především ženy. Těm se pak vrhali pod kola a když se „sražení“ následně vysoukali zpod aut, vyklubali se z nich nadmíru chápaví a šlechetní lidé. Nicméně za to, že nezavolají policii, si řekli o peníze na léčebné výlohy či jako bolestné. Proto se také tolik rozmohly palubní kamery, které podobným primitivním lstem učinily přítrž - ze záběrů je obvykle jasné, že chodec za fingovanou nehod nese vinu a nezaslouží si ani haléř.

Tomuto stavu se ale podvodníci přizpůsobili a jejich nový trik je tak o dost propracovanější, až člověku v první chvíli ani nedojde, že se jedná o podvod. Vše přitom probíhá následovně: oběť podvodu je nejprve předjeta jiným vozem, který následně zastaví před přechodem pro chodce. Ovšem skutečně těsně před namalovanou „zebrou“, díky čemuž zakryje již čekající podvodníky. Ti poté vyrazí přes přechod a před přijíždějícím vozem jakoby jen těsně cuknou zpátky. Přitom jim vypadne z rukou mobilní telefon nebo přijdou k jiné újmě.

Vyplašená oběť je pochopitelně ráda, že chodci nejsou zranění, a tak snadno přistoupí na snahu dohodnout se s řidičem na řešení bez přivolání policie. Však se přece nikomu nic nestalo, jen se rozbil mobil - v ruském případě na záběrech níže šlo o Samsung za 50 000 rublů, tedy asi 16 000 Kč. Ty domnělý viník rád zaplatil, až poté si uvědomil, že na celém případu něco nevoní.

Kontaktoval proto policii, která ovšem jen zjistila, že registrační značky BMW X5 jsou kradené a že to není poprvé, co policisté řeší podobný případ, i s X5 s ukradenými „SPZ” v hlavní roli. Dříve už se setkali i s jinými následky, třeba zdravotními nebo rozbitými luxusními hodinkami, kdy si podvodníci řekli až o 300 tisíc rublů (asi 96 tisíc korun).

Existuje přitom ochrana? V podstatě přesně ta, jíž se napálení motoristé snažili a snaží vyvarovat, a tou je přivolání policie. Nedá se totiž předpokládat, že podvodníci budou čekat na její příjezd v autě s ukradenými značkami, a tak se od vašeho vzdálí tak rychle, jak rychle se před ním zjevili.

Podvodníci mají nový trik, jak obrat řidiče aut o peníze. Dávejte si na něj pozor - 1 - Podvodnici s mobilem 01
Trik ruských podvodníků je jednoduchý. Na svou oběť již čekají, v tomto případě v BMW X5

Podvodníci mají nový trik, jak obrat řidiče aut o peníze. Dávejte si na něj pozor - 2 - Podvodnici s mobilem 02
Se svým vozem vás následně předjedou...

Podvodníci mají nový trik, jak obrat řidiče aut o peníze. Dávejte si na něj pozor - 3 - Podvodnici s mobilem 03
...aby vzápětí zastavili před předchodem pro chodce. Jelikož navíc blikají a nezdá se, že by někde byl nějaký chodec, oběť logicky pokračuje v jízdě...

Podvodníci mají nový trik, jak obrat řidiče aut o peníze. Dávejte si na něj pozor - 4 - Podvodnici s mobilem 04
...jenže chyba lávky. Zde již čeká zbytek týmu podvodníků...

Podvodníci mají nový trik, jak obrat řidiče aut o peníze. Dávejte si na něj pozor - 5 - Podvodnici s mobilem 05
...kteří si prý kvůli úhybnému manévru rozbili mobil, hodinky nebo třeba ruku, za což chtějí finanční kompenzaci

Zdroj: spb.now@Instagram

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše