- -

Toto je nejhorší způsob, jak inzerovat ojeté auto. I tak po něm sahají desítky lidí

Je to spolehlivý tip, jak odradit co největší množství těch, kteří by o vaše auto jinak mohli stát. Stačí přidat ty „správné” fotografie.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Toto je nejhorší způsob, jak inzerovat ojeté auto. I tak po něm sahají desítky lidí

3.1.2018 | Mirek Mazal | 30 příspěvků

Je to spolehlivý tip, jak odradit co největší množství těch, kteří by o vaše auto jinak mohli stát. Stačí přidat ty „správné” fotografie.

Není to tak dávno, co jsme probírali, jak co nejlépe prodat ojeté auto. Jedním z klíčových aspektů byly fotografie, jejich kvalita a stylizace. Však pokud člověk nějaký vůz dopředu nezná, bývají fotky obtížně překonatelným závažím na misce vah při prvotním rozhodování, zda se o nabídku dále zajímat či nikoli. Prozradí leccos nejen o stavu vozu, ale také o povaze prodávajícího - pár mizerných záběrů nikdy nebude dobrou vizitkou.

Některým prodávajícím je to jedno a dávají najevo, že stvoření kvalitního inzerátu nechtějí věnovat ani minutu času navíc, i když by jim skoro jistě přinesl rychlejší prodej za vyšší cenu. Dokazuje to výběr snímků z inzertního webu Craigslist, které lidé loni přidali ke svým inzerátům na prodej vlastních ojetých aut. Tento doporučuje při focení vozu zakrýt registrační značku pro zachování soukromí, což lze pochopit. Na to stačí pár kliků na počítači či dotyků na displeji telefonu a značka je zakrytá, rozmazaná či úplně smazaná. Ti línější přesto nejsou schopni ani toho.

Před objektiv nastaví prst, dva prsty, nebo radši celou pěst, aby zakryli poznávací značku hned při focení. Jednoduše namíří fotoaparát na auto a tam, kde se vyskytuje registrační značka, strčí ruku. Kam se hrabe pozdější úprava v programu na vykutálené fotografy.

Zásadní problém je výsledek. Kdykoliv vychytralí fotografové postupují podobným způsobem, nikdy nemohou vytvořit hezkou fotku, u které by si zájemce neklepal na čelo. Vadí několik věcí - fotoaparát často zaostří více na překážející ruku a zabírané auto zůstane rozmazané, nebo někdo svojí končetinou zakryje půl auta a auto je vidět jen z poloviny, i pokud mistr přeostří. Někdy také zapomene, na co se používá mýdlo a inzerát vyvolá dávivý reflex a v některých gestech je vidět, co si prodejce myslí o ostatních.

Je to neuvěřitelně hloupý nápad, přesto - jak můžete sami vidět na fotkách níže - napadá desítky lidí. Moc horších způsobů, jak ojetinu inzerovat, nás nenapadá, takže pokud z nějakého důvodu netoužíte mít na fotkách k inzerátu kus sebe, raději zvolte lepší způsob zakrytí registrační značky, vážně to nedá tolik práce...

Toto je nejhorší způsob, jak inzerovat ojeté auto. I tak po něm sahají desítky lidí - 1 - Jak nefotit auta Inzeraty Craiglist 01Toto je nejhorší způsob, jak inzerovat ojeté auto. I tak po něm sahají desítky lidí - 2 - Jak nefotit auta Inzeraty Craiglist 02Toto je nejhorší způsob, jak inzerovat ojeté auto. I tak po něm sahají desítky lidí - 3 - Jak nefotit auta Inzeraty Craiglist 03Toto je nejhorší způsob, jak inzerovat ojeté auto. I tak po něm sahají desítky lidí - 4 - Jak nefotit auta Inzeraty Craiglist 04Toto je nejhorší způsob, jak inzerovat ojeté auto. I tak po něm sahají desítky lidí - 5 - Jak nefotit auta Inzeraty Craiglist 05Toto je nejhorší způsob, jak inzerovat ojeté auto. I tak po něm sahají desítky lidí - 6 - Jak nefotit auta Inzeraty Craiglist 07Toto je nejhorší způsob, jak inzerovat ojeté auto. I tak po něm sahají desítky lidí - 7 - Jak nefotit auta Inzeraty Craiglist 08Toto je nejhorší způsob, jak inzerovat ojeté auto. I tak po něm sahají desítky lidí - 8 - Jak nefotit auta Inzeraty Craiglist 09Toto je nejhorší způsob, jak inzerovat ojeté auto. I tak po něm sahají desítky lidí - 9 - Jak nefotit auta Inzeraty Craiglist 10Toto je nejhorší způsob, jak inzerovat ojeté auto. I tak po něm sahají desítky lidí - 10 - Jak nefotit auta Inzeraty Craiglist 11Toto je nejhorší způsob, jak inzerovat ojeté auto. I tak po něm sahají desítky lidí - 11 - Jak nefotit auta Inzeraty Craiglist 12Toto je nejhorší způsob, jak inzerovat ojeté auto. I tak po něm sahají desítky lidí - 12 - Jak nefotit auta Inzeraty Craiglist 13Toto je nejhorší způsob, jak inzerovat ojeté auto. I tak po něm sahají desítky lidí - 13 - Jak nefotit auta Inzeraty Craiglist 14Toto je nejhorší způsob, jak inzerovat ojeté auto. I tak po něm sahají desítky lidí - 14 - Jak nefotit auta Inzeraty Craiglist 15Toto je nejhorší způsob, jak inzerovat ojeté auto. I tak po něm sahají desítky lidí - 15 - Jak nefotit auta Inzeraty Craiglist 16Toto je nejhorší způsob, jak inzerovat ojeté auto. I tak po něm sahají desítky lidí - 16 - Jak nefotit auta Inzeraty Craiglist 17Toto je nejhorší způsob, jak inzerovat ojeté auto. I tak po něm sahají desítky lidí - 17 - Jak nefotit auta Inzeraty Craiglist 18
Je lepší dát si s fotkami trochu práce, než před objektiv cpát prsty nebo celou paži...

Zdroj: Dayton.Craigslist.org

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 30 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše