Reklama

Tady jsou nejlepší auta pro rodinu podle Britů. Jediná značka tu má dva vozy

Kdo má rodinu, ví, že přepravit se ctí celý „klan” je specifický úkol, se kterým si zdaleka neporadí každý vůz. Těchto pět to má v rozlíčných cenových sférách zvládat nejlépe.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Tady jsou nejlepší auta pro rodinu podle Britů. Jediná značka tu má dva vozy

6.8.2018 | Mirek Mazal

Kdo má rodinu, ví, že přepravit se ctí celý „klan” je specifický úkol, se kterým si zdaleka neporadí každý vůz. Těchto pět to má v rozlíčných cenových sférách zvládat nejlépe.

Nabídka rodinných automobilů nikdy nebyla tak rozmanitá jako dnes. Vozy přicházejí v podstatě ve všech tvarech a velikostech a zvolit jedno nej pro všechny členy domácnosti může být neřešitelná úloha. Nápovědu přináší britský Auto Trader, který si dal za cíl vybrat ze všech aut bez ohledu na třídu ta úplně nejlepší pro rodinnou přepravu.

Do finální pětice se dostali favorité odlišných předností. Z rozmanitého výběru by si mohl vybrat každý nerozhodný člověk, který potřebuje vozit rodinu a rád si nechá poradit od zkušenějších lidí. V úvahu byly brány údaje o spolehlivosti, praktičnosti a provozních nákladech. Podstatnou roli hrál rozpočet jako často limitující faktor rodinného života, proto u žádného jedince nechybí základní cenovka dle platného ceníku pro Českou republiku.

1. Renault Captur

Základní cena: 309 900 Kč

Dostupný kompaktní crossover nabízí kompromis mezi stylovým SUV na polní cesty a praktickým městským vozem s dostatkem prostoru. Neumí být v ničem rekordmanem a nás v testech svou nevyhraněností nezaujal, podle Britů ale zvládne se ctí obsloužit všechny členy rodinného klanu s omezeným rozpočtem. Kontrastní zbarvení karoserie má potěšit méně technicky založené zákazníky.


Tady jsou nejlepší auta pro rodinu podle Britů. Jediná značka tu má dva vozy - 1 - Renault Captur facelift Zeneva 2017 zive 01Tady jsou nejlepší auta pro rodinu podle Britů. Jediná značka tu má dva vozy - 2 - Renault Captur facelift Zeneva 2017 zive 02Tady jsou nejlepší auta pro rodinu podle Britů. Jediná značka tu má dva vozy - 3 - Renault Captur facelift Zeneva 2017 zive 08

2. Peugeot 3008

Základní cena: 550 000 Kč

Další Francouz zaujal svojí originalitou a praktičností. Model 3008 vypadá inspirativně a zároveň nabízí rodinné zázemí prostřednictvím stylizace do velkoprostorového SUV. Téměř 4,5metrový, stěžejní vůz Peugeotu by měl obstát i při dlouhé cestě na dovolenou v plném obsazení včetně domácích mazlíčků. Motory tohoto kandidáta nejsou hlavní výsadou, ale spíše než technikou chce zaujmout vedle zmíněné praktičnosti také komfortem a bezpečností.

Tady jsou nejlepší auta pro rodinu podle Britů. Jediná značka tu má dva vozy - 4 - Peugeot 3008 2016 novy oficialni prvni 01Tady jsou nejlepší auta pro rodinu podle Britů. Jediná značka tu má dva vozy - 5 - Peugeot 3008 2016 novy oficialni prvni 02Tady jsou nejlepší auta pro rodinu podle Britů. Jediná značka tu má dva vozy - 6 - Peugeot 3008 2016 novy oficialni prvni 05

3. Škoda Superb Combi

Základní cena: 686 900 Kč

V tomto případě jednoznačně vyhrává neskutečný prostor pro náklad i posádku. Škoda vždy hraje na vnitřní prostor a sázka na tento aspekt vychází nejen u nás. Základní objem zavazadelníku 660 litrů by měl dostačovat na všechny více či méně potřebné věci. Kabina je také dostatečně komfortní a vzdušná, ale není nad svobodu při nakládání všech sbalených věcí. Ani není potřeba volit zvýšenou karoserii, už liftback toho pojme skoro nekonečně mnoho.

Tady jsou nejlepší auta pro rodinu podle Britů. Jediná značka tu má dva vozy - 7 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 08Tady jsou nejlepší auta pro rodinu podle Britů. Jediná značka tu má dva vozy - 8 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 15Tady jsou nejlepší auta pro rodinu podle Britů. Jediná značka tu má dva vozy - 9 - Test Skoda Superb Combi 2015 20 TDI prvni 46

4. Škoda Kodiaq

Základní cena: 702 900 Kč

Ani ne pár desítek tisíc stačí připlatit proti Superbu na zdviženou škodovku se zvířecím názvem. Nabízí (samozřejmě) největší kufr ve své třídě (720 litrů), což nemá žádné jiné SUV. Za rozumnou cenu je dostupný velmi dobře vybavený elegantní automobil překvapující univerzálností a klidným pohodlím, tvrdí Auto Trader. Škoda se tak stala jedinou značkou, která se do tohoto malého přehledu dostala se dvěma vozy - to je nepochybně úspěch, když nejde o výběr, který by vznikal v České republice.

Tady jsou nejlepší auta pro rodinu podle Britů. Jediná značka tu má dva vozy - 10 - Skoda Kodiaq 2017 prvni test preview 02Tady jsou nejlepší auta pro rodinu podle Britů. Jediná značka tu má dva vozy - 11 - Skoda Kodiaq 2017 prvni test preview 04Tady jsou nejlepší auta pro rodinu podle Britů. Jediná značka tu má dva vozy - 12 - Skoda Kodiaq 2017 prvni test preview 05

5. Seat Alhambra

Základní cena: 684 900 Kč

Stvoření pro rodinné výlety, jak tučným písmem inzeruje Seat. Není důvod nic ironického dodávat, protože hranatý stěhovák dokáže svoji roli zvládnout. Velmi dobrým nápadem bylo osadit zadní dveře výsuvným mechanismem, který usnadňuje dětem vystupování v užších místech. Sedm lidí na palub%e není dnes už nic převratného, ale Alhambra je přepraví bez újmy na pohodlí. To vše opět za přijatelnou cenu.

Tady jsou nejlepší auta pro rodinu podle Britů. Jediná značka tu má dva vozy - 13 - Seat Alhambra 2015 facelift nova sada 19Tady jsou nejlepší auta pro rodinu podle Britů. Jediná značka tu má dva vozy - 14 - Seat Alhambra 2015 facelift nova sada 23Tady jsou nejlepší auta pro rodinu podle Britů. Jediná značka tu má dva vozy - 15 - Seat Alhambra 2015 facelift nova sada 51

Zdroj: Auto Trader@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama