30 rybářů si myslelo, že led přes varování udrží jejich auta, do jednoho se mýlili

Rybáři si mysleli, že jsou chytřejší než všechna vydaná doporučení a zákazy a na led navzdory jim vjeli auty. Své horké hlavy si pak mohli zchladit mezi ledovými krami.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

30 rybářů si myslelo, že led přes varování udrží jejich auta, do jednoho se mýlili

7.1.2020 | Mirek Mazal

30 rybářů si myslelo, že led přes varování udrží jejich auta, do jednoho se mýlili

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Rybáři si mysleli, že jsou chytřejší než všechna vydaná doporučení a zákazy a na led navzdory jim vjeli auty. Své horké hlavy si pak mohli zchladit mezi ledovými krami.

Záchranné složky na Ruském ostrově v Přímořském kraji byly před desátou ranní zalarmovány kvůli vysokému množství potápějících se automobilů. V tu chvíli klesalo ke dnu neskutečných 30 rybářských vozů, které bylo potřeba co nejrychleji vyprostit z vody po prasknutí ledového krunýře u pobřeží několik kilometrů jižně od Vladivostoku.

Majitelé vozidel nerespektovali výstrahu o snížené pevnosti ledové vrstvy nad asi dvěma metry studené vody. Rybáři byli líní dojít několik metrů pěšky, dokonce auta postavili těsně vedle sebe a o pár chvil později mohli jen litovat. Některá auta byla ponořena až po střechu, šťastnější majitelé vytáhli své vozy prostřednictvím tažných lan nebo odjely vlastními silami bez větších poškození.

O případu informovalo ruské ministerstvo pro mimořádné situace. Mluvčí státního úřadu vyloučil zranění osob, po lehkovážném incidentu zůstala jen hmotná škoda u desítek naprosto zbytečně vytopených aut.

Tragikomická událost z Dálného východu připomíná každoroční zkracování vzdálenosti českých řidičů přes zamrzlé Lipno. Každou zimu se propadne minimálně jedno auto, přesto si nezodpovědní jedinci nedají pokoj a zkouší štěstí. I v těchto případech si často myslí, že jsou chytřejší než všichni ostatní a nedbají ani varování policejních hlídek.


30 rybářů si myslelo, že led přes varování udrží jejich auta, do jednoho se mýlili - 1 - V Rusku se pod led propadla auta 0130 rybářů si myslelo, že led přes varování udrží jejich auta, do jednoho se mýlili - 2 - V Rusku se pod led propadla auta 0230 rybářů si myslelo, že led přes varování udrží jejich auta, do jednoho se mýlili - 3 - V Rusku se pod led propadla auta 0330 rybářů si myslelo, že led přes varování udrží jejich auta, do jednoho se mýlili - 4 - V Rusku se pod led propadla auta 0430 rybářů si myslelo, že led přes varování udrží jejich auta, do jednoho se mýlili - 5 - V Rusku se pod led propadla auta 0530 rybářů si myslelo, že led přes varování udrží jejich auta, do jednoho se mýlili - 6 - V Rusku se pod led propadla auta 0630 rybářů si myslelo, že led přes varování udrží jejich auta, do jednoho se mýlili - 7 - V Rusku se pod led propadla auta 0730 rybářů si myslelo, že led přes varování udrží jejich auta, do jednoho se mýlili - 8 - V Rusku se pod led propadla auta 0830 rybářů si myslelo, že led přes varování udrží jejich auta, do jednoho se mýlili - 9 - V Rusku se pod led propadla auta 0930 rybářů si myslelo, že led přes varování udrží jejich auta, do jednoho se mýlili - 10 - V Rusku se pod led propadla auta 10
Lovci ryb zaparkovali na ledě tak hloupě, že zátěž vydržet nemohl, ani kdyby mermomocí chtěl

30 rybářů si myslelo, že led přes varování udrží jejich auta, do jednoho se mýlili - 11 - V Rusku se pod led propadla auta 1130 rybářů si myslelo, že led přes varování udrží jejich auta, do jednoho se mýlili - 12 - V Rusku se pod led propadla auta 1230 rybářů si myslelo, že led přes varování udrží jejich auta, do jednoho se mýlili - 13 - V Rusku se pod led propadla auta 1330 rybářů si myslelo, že led přes varování udrží jejich auta, do jednoho se mýlili - 14 - V Rusku se pod led propadla auta 14
Pod vodu zajelo neskutečných 30 aut

Zdroj: Ria Novosti, Autochannel@Youtube, Япония Трейд@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.