Alfa Romeo Giorgio: takhle by mohlo vypadat italské BMW 5 (ilustrace)

Alfa zatím nemá pořádně hotovou ani novou Giulii a příchod většího sedanu je ve hvězdách. Přesto se můžeme zamyslet, „co by mohlo být, kdyby”.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Alfa Romeo Giorgio: takhle by mohlo vypadat italské BMW 5 (ilustrace)

29.11.2015 | Petr Miler | 5 příspěvků

Alfa Romeo Giorgio: takhle by mohlo vypadat italské BMW 5 (ilustrace)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Alfa zatím nemá pořádně hotovou ani novou Giulii a příchod většího sedanu je ve hvězdách. Přesto se můžeme zamyslet, „co by mohlo být, kdyby”.

Alfa Romeo teď bude úplně jiná, bude to prý vyšší liga než Němci, zaznívá z Itálie. Poslouchá se to hezky, faktem ale je, že automobilka letos krom velkých slov stihla pouze odhalit novou Giulii QV, jedinou verzi z celé chystané palety. Ta má, pravda, úžasné parametry, před nimiž by i BMW M3 mělo smekat, jenže už teď je otázkou, jak moc jsou reálné. Podržíme-li se faktů, Italové dnes z opravdu zajímavých aut nabízí jen model 4C, který je ale na nohy tak jako tak nepostaví.

„Ale to se změní, bude to zas krásný, nechci mít svý ruce, po tom všem zas prázdný,” notuje si zřejmě Sergio Marchionne a předkládá jeden nový plán za druhým. Buďme nyní optimisté a věřme tomu, že Marchionnemu vše vyjde, Giulia bude hit, přijdou první SUV a kdo ví co ještě. Poté by Alfa mohla vybalit i větší sedan, který by se podobně jako Giulia mnichovské řadě 3 postavit větší bavorské pětce. Něco takového se mělo stát někdy kolem roku 2018 a nejsme si jisti, zda tomu s ohledem na aktuální odklady věřit. Známý „automobilový manipulátor” Theo Chin ale uvažuje pozitivně a dal virtuálně za vznik většímu sedanu, který nazval Giorgio.

Přílišný pozitivismus, říkáte si? Ne nutně. Alfa není jen Alfa, je to koncern FCA a zrovna ten nabízí větších sedanů hned několik. Pro větší model by mohlo být dárcem techniky Maserati Ghibli, s nímž ostatně leccos sdílí už Giulia. Tady by překryvů mohlo být ještě více a hypotetické Giorgio by na tradice modelů jako 164 a 166 mohlo navázat vcelku bryskně.

Pokud se to stane, vůz by klidně mohl vypadat tak, jak jej před sebou vidíte. Theo zjevně vyšel z designu Giulie, ale nechal se inspirovat také historií. Jak by se vám takový sedan líbil, posuďte sami, my bychom za jeho příchod byli jen rádi. Věčně v těchto sférách hovořit jen o pozicích A6, třídy E, řady 5 a přidávat zmínky o nadějích Jaguar XE nebo Lexusu GS už prostě nudí. Někdo by už měl tyto stojaté vody pořádně zčeřit...


Alfa Romeo Giorgio: takhle by mohlo vypadat italské BMW 5 (ilustrace) - 1 - Alfa Romeo Giorgio ilustrace 01Alfa Romeo Giorgio: takhle by mohlo vypadat italské BMW 5 (ilustrace) - 2 - Alfa Romeo Giorgio ilustrace 02
Alfa Romeo žádný velký sedan v tuto chvíli neplánuje, její záměry se ale v případě úspěchu prvních nových modelů mohou rychle změnit

Ilustrace: Theo Chin

Petr Miler

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše