Asi nejnaivnější pokus o předjetí auta skončil tak, jak od začátku musel

Pokud chcete na silnici s obousměrným provozem bezpečně předjet, musíte mít dostatečný rozhled a s ohledem na dostupný prostor provést přesný manévr. Tady se nestalo ani jedno .
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Asi nejnaivnější pokus o předjetí auta skončil tak, jak od začátku musel

6.9.2019 | Mirek Mazal

Asi nejnaivnější pokus o předjetí auta skončil tak, jak od začátku musel

/

Pokud chcete na silnici s obousměrným provozem bezpečně předjet, musíte mít dostatečný rozhled a s ohledem na dostupný prostor provést přesný manévr. Tady se nestalo ani jedno .

Pro jízdu na motocyklu sice platí obecně stejná pravidla jako pro jízdu jakýmkoli jiným dopravním prostředkem, některé věci lze ale přece jen provádět jinak. Například při předjíždění stačí motorkám mnohem méně prostoru než osobním autům - jsou výrazně užší a obvykle disponují i lepší akcelerací. Tam, kde auto může potřebovat klidně stovky metrů prostoru, mohou motorce stačit desítky.

Někteří motorkáři ale na tuto výhodu hřeší a po silnicích jezdí tak, jako by měli další pruh uprostřed silnice jen sami pro sebe. Že to tak není a že proplétat se podobným způsobem mezi auty je velmi nebezpečné, nemusíme dodávat, pokud to ale někdo provádí alespoň trochu rozumně, nemusí to hned skončit tragédií. Co ovšem předvedl pilot z videa níže, nad tím jen zůstává rozum stát.

Jezdec se spolujezdkyní za zády bůhvíproč nevydržel čekat na dostatečný rozhled a rozhodl se předjíždět auto táhnoucí karavan přes plnou čáru v momentě, kdy pořádně neviděl za zatáčku. Ignoroval auto v protisměru, nevšiml si dalších vozů za ním a ještě ke všemu asi zapomněl na boční kufry plné nákladu.

Široký stroj se tak během předjíždění rychle dostal do situace, ze které nikdo nemohl vyjít jako vítěz. V momentě, kdy se na silnici sešla tři auta vedle sebe, pilot ani nezvolil správný směr, zachytil o protijedoucí SUV od Suzuki a motocykl šel k zemi. Posádka byla ze sedla katapultována do vzduchu, smýkající se motorka se svalila na bok, na cestu se rozletěly věci z úložných prostorů a dva pasažéři silně narazili helmami o zem.

Dopad na tvrdý asfalt bolí i přes kameru a bez kvalitního ošacení nehoda snadno mohla dopadnout i tragicky. Pravda, řidič auta s karavanem jel v momentě srážky dost daleko od pravého okraje, čímž motorkáři určitě neulehčil, nic to ale nemění na tom, že předjíždět na takovém místě, tímto způsobem, se spolujezdkyní za zády, je neskutečně nezodpovědné. Všichni mohou jen děkovat bohu, že se nikomu nic vážného nestalo, nic jiného než štěstí v neštěstí na tom nemělo zásluhu.


Asi nejnaivnější pokus o předjetí auta skončil tak, jak od začátku musel - 1 - Naivni predjizdeni motorkare foto 01Asi nejnaivnější pokus o předjetí auta skončil tak, jak od začátku musel - 2 - Naivni predjizdeni motorkare foto 02Asi nejnaivnější pokus o předjetí auta skončil tak, jak od začátku musel - 3 - Naivni predjizdeni motorkare foto 03Asi nejnaivnější pokus o předjetí auta skončil tak, jak od začátku musel - 4 - Naivni predjizdeni motorkare foto 04Asi nejnaivnější pokus o předjetí auta skončil tak, jak od začátku musel - 5 - Naivni predjizdeni motorkare foto 05Asi nejnaivnější pokus o předjetí auta skončil tak, jak od začátku musel - 6 - Naivni predjizdeni motorkare foto 06Asi nejnaivnější pokus o předjetí auta skončil tak, jak od začátku musel - 7 - Naivni predjizdeni motorkare foto 07Asi nejnaivnější pokus o předjetí auta skončil tak, jak od začátku musel - 8 - Naivni predjizdeni motorkare foto 08Asi nejnaivnější pokus o předjetí auta skončil tak, jak od začátku musel - 9 - Naivni predjizdeni motorkare foto 09Asi nejnaivnější pokus o předjetí auta skončil tak, jak od začátku musel - 10 - Naivni predjizdeni motorkare foto 10
Těžko pochopitelný způsob předjíždění opravdu nemohl dopadnout jinak

Zdroj: ViralHog@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše