Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo

Vážně zvláštní formu propagace zvolilo Audi při snaze zviditelnit své chystané SUV E-Tron Sportback. Nápad se ale asi nesetkal se širokým pochopením.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo

13.6.2017 | Marek Bednář | 6 příspěvků

Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vážně zvláštní formu propagace zvolilo Audi při snaze zviditelnit své chystané SUV E-Tron Sportback. Nápad se ale asi nesetkal se širokým pochopením.

Jsou věci, které jsou tak dobré, že je prostě musíte mít. Anglicky hovořící lidé o nich řeknou, že jsou „must-have”, dokonalý český ekvivalent nás nenapadá. A zřejmě neexistuje ani v němčině, neboť když se Audi pustilo do propagace chystaného nového elektrického crossoveru E-Tron Sportback, který má být o něco menší a elegantnější konkurencí pro Teslu Model X, sáhlo právě po něm. Akorát v upravené podobě: „Musk-have”.

Netvoříme zde nový jazyk, nadstavbu angličtiny ani nic podobného. Reklamní agentura, se kterou Audi spolupracuje, si vymyslela tuhle slovní hříčku jako narážku na šéfa Tesly Elona Muska a že to bude muset být i on, kdo si německou novinku koupí, i když prodává vlastní vůz stejného ražení. Žádný hlubší význam to asi nemělo, nebo jej alespoň nespatřujeme. Nebo že by snad Audi chtělo ukázat, že jeho crossover bude v roce 2019 či kdy stejně dobrý jako to, co Tesla už dnes nabízí léta?

Možná jen nechápeme německý humor, ale... asi jsme nebyli sami. Fotky s billboardem s nápisem „Musk-have” Audi vyvěsilo na svých sociálních sítích, od rána z nich ale mizí. Slova „Musk-have” se ještě objevují v jiných příspěvcích, které nezmiňují přímo tento billboard, ale jiné z téže kampaně. Jestli je na svém místě i původní reklama (pokud správně chápeme, vyvěšena byla přinejmenším v Berlíně), nedokážeme říci.

Buď se tedy „navážení” Audi do kohokoli jiného zdálo být někomu z automobilky nekorektní nebo někdo z šéfů nepřál jakékoli spojování „velkého Audi” s „bezvýznamnou Teslou”. A nebo je tu ještě jedna teorie - takový billboard vůbec nevznikl, někdo jej vytvořil jen na počítači (automobilka zveřejňovala a zveřejňuje fotky billboardů pořízené fanoušky) a ve „velkém Audi” netušili lidé starající se o prezentace na sociálních sítích, co reálně dělá reklamní agentura a slogan „Musk-have” začali používat v domnění, že jde o oficiální komunikační linii. To by Audi někdo dokonale napálil a i to je možné, třebaže záběry stejného billboardu z více úhlů tuto možnost příliš nepodporují. Čas ukáže více, každopádně je to pozoruhodná situace...


Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 1 - audi e-tron sportback musk-have 01Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 2 - audi e-tron sportback musk-have 02Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 3 - Audi e-tron Sportback Musk-have dalsi 01
Tyhle fotky zveřejnilo na sociálních sítích samo Audi, ...

Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 4 - Audi e-tron Sportback Musk-have dalsi 02
...teď už jsou stažené

Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 5 - Audi e-tron Sportback Musk-have dalsi 03
Některé stopy po oficiálním používání sloganu „Musk-have!” se ale ještě najdou

Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 6 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 01Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 7 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 02Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 8 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 03Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 9 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 04Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 10 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 05Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 11 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 06Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 12 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 07Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 13 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 08Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 14 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 09Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 15 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 10Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 16 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 11Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 17 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 12Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 18 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 13Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 19 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 14Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 20 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 15Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 21 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 16Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 22 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 17Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 23 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 18Audi si v reklamě utahovalo z šéfa Tesly. Pak to ale rychle přehodnotilo - 24 - Audi E-tron Sportback Shanghai 2017 zive 19
Audi E-Tron Sportback se jako koncept představilo letos v Šanghaji

Zdroj: Audi Deutschland@Facebook

Marek Bednář

Diskuze 6 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše