Audi zkouší přetáhnout zákazníky Tesly přímo u jejích nabíječek Supercharger

Chytrý guerilla marketing, nebo projev zoufalství Němců? Posuďte sami, na každý pád je to na evropské nebývale agresivní postup.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi zkouší přetáhnout zákazníky Tesly přímo u jejích nabíječek Supercharger

21.7.2019 | Petr Miler

Audi zkouší přetáhnout zákazníky Tesly přímo u jejích nabíječek Supercharger

/

Chytrý guerilla marketing, nebo projev zoufalství Němců? Posuďte sami, na každý pád je to na evropské nebývale agresivní postup.

Tesla je nepochybným lídrem na poli elektrických aut, jen ona prodává opravdu zajímavé modely v alespoň trochu zajímavých počtech. Ostatní se do tohoto segmentu až tak neženou, také Audi ale loni přišlo se svou prvotinou. Model e-tron tedy není prvním elektrickým autem čtyř kruhů v dějinách, až s ním ale Němci touží po co nejvyšších prodejních číslech. A když se na tomto poli chcete prosadit, nutně musíte alespoň v některých ohledech překonat Tesly.

Audi si myslí, že právě to e-tron dokáže, a tak jej začalo propagovat neobvykle agresivním způsobem právě před zraky zákazníků americké značky. Po sociálních sítích začalo kolovat hned několik fotek ukazujících reklamní poutače na Audi e-tron i přímo samotný vůz u dobíjecích stanic Tesla Supercharger. V jednom případě dokonce řidič, který měl e-tron na starosti, blokoval dobíjecí místo jinak určené jen pro Modely S, 3 a X.

Smysl této akce je jasný - i dobíjení Tesel trvá v nejlepším případě desítky minut, během kterých se dá dělat leccos, třeba popřemýšlet nad alternativou. A Audi má pocit, že na palubu e-tronu nejsnáze dostane lidi, kteří elektrické auto používají, proto jej nabízí k vyzkoušení právě u Superchargerů. To jistě není scestná myšlenka a docela by nás zajímalo, jak moc je s tím německá automobilka úspěšná.

Ať už ale bude odpověď jakákoli, akce firmy rozdělila lidi na dva tábory. Někteří aktivitu chválí jako příklad velmi přesně mířeného marketingu s guerillovými prvky, který je u tak velkých firem v Evropě poměrně neobvyklý. A jiní ji kritizují jako projev zoufalství ve chvíli, kdy by Audi mělo na palubu elektromobilů dostávat spíše lidi, kteří dnes jezdí vozy se spalovacími motory. Názor si udělejte sami, každopádně nebuďte překvapeni, pokud na vás někdy u Superchargeru vybafne „agent” Audi s klíčky od e-tronu v ruce...


Audi zkouší přetáhnout zákazníky Tesly přímo u jejích nabíječek Supercharger - 1 - Audi guerilla marketing Tesla Supercharger 01Audi zkouší přetáhnout zákazníky Tesly přímo u jejích nabíječek Supercharger - 2 - Audi guerilla marketing Tesla Supercharger 02Audi zkouší přetáhnout zákazníky Tesly přímo u jejích nabíječek Supercharger - 3 - Audi guerilla marketing Tesla Supercharger 03
Audi při propagaci nového e-tronu jde přímo po zákaznících Tesly, „odchytává” je u Superchargerů

Zdroj: Roger Rusch@Twitter

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše