BMW 6 Gran Coupe vs. Audi A7 Sportback: Mnichov, nebo Ingolstadt? (foto srovnání)

BMW včera odhalilo Gran Coupe řady 6 a i když míří proti několika podobným vozům, jeho největším soupeřem na trhu bude patrně Audi A7. Srovnejte si oba modely vedle sebe.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BMW 6 Gran Coupe vs. Audi A7 Sportback: Mnichov, nebo Ingolstadt? (foto srovnání)

12.12.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

BMW 6 Gran Coupe vs. Audi A7 Sportback: Mnichov, nebo Ingolstadt? (foto srovnání)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

BMW včera odhalilo Gran Coupe řady 6 a i když míří proti několika podobným vozům, jeho největším soupeřem na trhu bude patrně Audi A7. Srovnejte si oba modely vedle sebe.

BMW 6 Gran Coupe je po včerejší premiéře nezvratnou realitou. Všechny dosud známé informace o něm jsme vám již stačili říci a nezdá se, že by BMW bylo s to v dohledné době něco podstatného dodat, tedy snad krom nějakých těch videí, jejichž zveřejnění lze očekávat každou chvílí.

Než se to stane, můžeme se podívat na to, jak se A7 jeví ve srovnání s konkurenty. Ačkoli v potaz jich můžeme vzít mnohem více, máme za to, že do křížku se bude tento vůz dostávat na trhu hlavně s novým Audi A7 Sportback. A protože u těchto aut jde v prvé řadě o styl a pak teprve o všechno ostatní, je jistě klíčové, jak na potenciální zájemce bude působit jejich vzhled.

Vybrali jsme tedy pár podobných oficiálních snímků a postavili oba vozy bok po boku. Samozřejmě nemáme v úmyslu nutit vám naše závěry, ale dát vám příležitost rozhodnout se, který z obou německých rivalů se vám zamlouvá více. Ryze fakticky lze říci, že Audi vsadilo na odvážnější pojetí zádě, které lavíruje mezi kupé, hatchbackem a kombi. Šestkové Gran Coupe naproti tomu tvary vozů se splývající zádí jen lehce naznačuje linií střechy a dost dobře by si mohlo říkat i sedan. Jeho vazba na dvoudvéřové modely je mnohem patrněji naznačena opakováním designu přídě a zádě skutečného kupé řady 6 než čímkoli jiným.

Bez zajímavosti jistě není, že i uvnitř jsou si oba vozy trochu podobné, necháme ale opět na vašem zvážení, zdá lze výsledek považovat za obstojné následování pověstné interiérové péče Audi ze strany BMW, nebo zkrátka vyrovnaný souboj.


BMW 6 Gran Coupe vs. Audi A7 Sportback: Mnichov, nebo Ingolstadt? (foto srovnání) - 1 - BMW 6 Gran Coupe vs Audi A7 Sportback 01BMW 6 Gran Coupe vs. Audi A7 Sportback: Mnichov, nebo Ingolstadt? (foto srovnání) - 2 - BMW 6 Gran Coupe vs Audi A7 Sportback 02BMW 6 Gran Coupe vs. Audi A7 Sportback: Mnichov, nebo Ingolstadt? (foto srovnání) - 3 - BMW 6 Gran Coupe vs Audi A7 Sportback 03BMW 6 Gran Coupe vs. Audi A7 Sportback: Mnichov, nebo Ingolstadt? (foto srovnání) - 4 - BMW 6 Gran Coupe vs Audi A7 Sportback 04BMW 6 Gran Coupe vs. Audi A7 Sportback: Mnichov, nebo Ingolstadt? (foto srovnání) - 5 - BMW 6 Gran Coupe vs Audi A7 Sportback 05BMW 6 Gran Coupe vs. Audi A7 Sportback: Mnichov, nebo Ingolstadt? (foto srovnání) - 6 - BMW 6 Gran Coupe vs Audi A7 Sportback 06BMW 6 Gran Coupe vs. Audi A7 Sportback: Mnichov, nebo Ingolstadt? (foto srovnání) - 7 - BMW 6 Gran Coupe vs Audi A7 Sportback 07
Tak které, pánové a dámy?

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.