BMW M3 sedan v odlehčené verzi: skoro GTS pro letošní M Festival

V Mnichově se dnes děly věci. BMW odhalilo aprílovou M3 ve verzi Pickup a vedle ní ukázalo i nové provedení M3 sedan. Další aprílový žertík? Nezdá se.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BMW M3 sedan v odlehčené verzi: skoro GTS pro letošní M Festival

1.4.2011 | Petr Miler | 1 příspěvek

BMW M3 sedan v odlehčené verzi: skoro GTS pro letošní M Festival

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

V Mnichově se dnes děly věci. BMW odhalilo aprílovou M3 ve verzi Pickup a vedle ní ukázalo i nové provedení M3 sedan. Další aprílový žertík? Nezdá se.

Poznat dnes vážně míněnou informaci od raně dubnové legrácky je nesmírně obtížné. Ani oficiální zdroje si neodpouštějí žerty, a tak si málokdy můžeme být jisti, co je pravda a co ne. V případě BMW M3 Pick-up jsme si z mnoha důvodů byli jisti, že jde jen o fórek, u další bavorské novinky si ale jisti nejsme. Po důkladném prozkoumání situace a sázíme na to, že jde o skutečnost, za slovo nás ale prosím neberte.

Jde opět o M3, tentokrát v odlehčené verzi sedan. Samo spojení odlehčeného vozu s karoserií sedan zní trochu jako protimluv, ale faktem je, že BMW M3 se nejhůře prodává v tomto provedení a nová verze jako podpora prodeje již smysl dává.

Řekněme si tedy, co tomto voze víme. Jisti jsme si jen tím, že se ukázal na dnešní aprílové prezentaci BMW vedle zmíněného Pick-upu. Odtud také pochází část přiložených snímků. Jde tedy stoprocentně o dílo automobilky, ale její záměry s ním už tak jasné nejsou.

Podle dostupných zpráv jde o zvláštní verzi vozu, která má zaplnit mezeru mezi standardní M3 a ostrou variantou GTS. Vůz má být pouze odlehčen a pro jeho pohon má tedy posloužit neupravený motor 4,0 V8 s 420 koňmi. Dále se mají modifikací dočkat aerodynamika (což ostatně můžeme sami vidět), podvozek (širší rozchod, kratší a tužší pružiny), brzdy a výfuková soustava.

To je vše, co jsme se dozvěděli. Jde prý o chystaný produkční vůz, tedy žádnou jednorázovou záležitost, s ohledem na končící život současné M3 bychom to ale viděli tak maximálně na omezenou edici. Představit se má na pravidelném M Festivalu, tedy srazu vozidel z dílen BMW M GmbH při příležitosti červnové čtyřiadvacetihodinovky na Nürburgringu.

Pokud si z nás BMW utáhlo a my mu naletěli, omlouváme se, ale vše opravdu vypadá skutečně.


BMW M3 sedan v odlehčené verzi: skoro GTS pro letošní M Festival - 1 - BMW M3 sedan odlehcene 04BMW M3 sedan v odlehčené verzi: skoro GTS pro letošní M Festival - 2 - BMW M3 sedan odlehcene 05BMW M3 sedan v odlehčené verzi: skoro GTS pro letošní M Festival - 3 - BMW M3 sedan odlehcene 06BMW M3 sedan v odlehčené verzi: skoro GTS pro letošní M Festival - 4 - BMW M3 sedan odlehcene 07BMW M3 sedan v odlehčené verzi: skoro GTS pro letošní M Festival - 5 - BMW M3 sedan odlehcene 08BMW M3 sedan v odlehčené verzi: skoro GTS pro letošní M Festival - 6 - BMW M3 sedan odlehcene 09BMW M3 sedan v odlehčené verzi: skoro GTS pro letošní M Festival - 7 - BMW M3 sedan odlehcene 10BMW M3 sedan v odlehčené verzi: skoro GTS pro letošní M Festival - 8 - BMW M3 sedan odlehcene 11BMW M3 sedan v odlehčené verzi: skoro GTS pro letošní M Festival - 9 - BMW M3 sedan odlehcene 01BMW M3 sedan v odlehčené verzi: skoro GTS pro letošní M Festival - 10 - BMW M3 sedan odlehcene 02BMW M3 sedan v odlehčené verzi: skoro GTS pro letošní M Festival - 11 - BMW M3 sedan odlehcene 03
Odlehčená M3 sedan se prý dočká výroby. Ruku do ohně bychom za to ale nedali

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše