BMW přišlo o svého šéfdesignéra. Firmu opouští už podruhé, teď asi nadobro

Karim Habib začal v Mnichově pracovat již v roce 1998. Po 11 letech zamířil na chvíli k Mercedesu, aby se v BMW zase objevil na postu nejvyšším. Ne nadlouho.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BMW přišlo o svého šéfdesignéra. Firmu opouští už podruhé, teď asi nadobro

19.1.2017 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

BMW přišlo o svého šéfdesignéra. Firmu opouští už podruhé, teď asi nadobro

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Karim Habib začal v Mnichově pracovat již v roce 1998. Po 11 letech zamířil na chvíli k Mercedesu, aby se v BMW zase objevil na postu nejvyšším. Ne nadlouho.

Kariéra Karima Habiba, kanadského designéra libanonského původu, je spojena především s BMW. Řady zaměstnanců mnichovské automobilky rozšířil již v roce 1998, kdy začal pracovat na exteriéru tehdy nové řady 7 generace E65. Dělo se tak pod vedením Chrise Bangla, někdejšího šéfdesignéra značky, přičemž výsledkem byla hlavně kontroverzí obestřená záď.

Je paradoxem, že s původními návrhy odvážného řešení přišel Adrian van Hooydonk, jenž později nastoupil na Banglovo místo a postaral se též o korekce v rámci faceliftu v roce roce 2005. I tehdy přitom na voze pracoval Habib, který u BMW vydržel až do roku 2009. Poté ovšem přesídlil k Mercedesu, kde se podepsal pod koncepty F700 a F800.

Již o dva roky byl ovšem Habib zpátky u BMW, kde zaujal post šéfa exteriérového designu. Po odchodu van Hooydonka ovšem povýšil a v lednu 2012 byl jmenován hlavou celého designového oddělení. V této roli zůstal až do letoška, nyní ale značku opouští podruhé. Tedy zatím jen dle informací německých médií, samo BMW v oficiální rovině mlčí.

Momentálně tedy jasné, proč a za jakých okolností se mnichovská automobilka s Habibem znovu rozloučila. Stejně tak se můžeme ptát, kdo bude jeho nástupcem. BMW ale rozhodně není v jednoduché situaci, neboť již loni značku opustili designéři Benoit Jacob a Anders Warming. Aktuálně tak už jen můžeme dodat, že poslední Habibovou prací byl koncept Vision Next 100, který u nás příliš obdivu nezískal a nadšením nepřekypovala ani jiná média. Nejpravděpodobnější bude, že jej opět přetáhla konkurence - pokud by šéf designu podlehl vábení nějaké asijské automobilky, nebyl by ani prvním, ani posledním...


BMW přišlo o svého šéfdesignéra. Firmu opouští už podruhé, teď asi nadobro - 1 - Karim Habib 01BMW přišlo o svého šéfdesignéra. Firmu opouští už podruhé, teď asi nadobro - 2 - Karim Habib 02BMW přišlo o svého šéfdesignéra. Firmu opouští už podruhé, teď asi nadobro - 3 - Karim Habib 03BMW přišlo o svého šéfdesignéra. Firmu opouští už podruhé, teď asi nadobro - 4 - Karim Habib 04BMW přišlo o svého šéfdesignéra. Firmu opouští už podruhé, teď asi nadobro - 5 - Karim Habib 05BMW přišlo o svého šéfdesignéra. Firmu opouští už podruhé, teď asi nadobro - 6 - Karim Habib 06
Karim Habib znovu opustil BMW. Tentokráte nejspíše nadobro

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.