Brit zvládl nabourat nový McLaren 650S Spider pouhých 10 minut po jeho převzetí

Řidičské sebevědomí posílené bublinkami si zjevně nerozumí s 650 koňmi. K havárii přitom nedošlo v Rusku, ale ve Velké Británii.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Brit zvládl nabourat nový McLaren 650S Spider pouhých 10 minut po jeho převzetí

4.5.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Brit zvládl nabourat nový McLaren 650S Spider pouhých 10 minut po jeho převzetí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Řidičské sebevědomí posílené bublinkami si zjevně nerozumí s 650 koňmi. K havárii přitom nedošlo v Rusku, ale ve Velké Británii.

Některé havárie dodávají nový význam slovu „kuriózní“. Povětšinou se takové věci dějí v Rusku, kde do sebe kupříkladu ťukly dva exempláře Maybachu nebo kde bourala Lada bez řidiče. Dnes se ovšem podíváme do Velké Británie, kde došlo k nehodě McLarenu 650S Spider.

Na tom na první pohled není nic až tak mimořádného, však takový stroj nemusí zvládnout každý, zvláště za mokra a na horší silnici. Okolnosti nehody ale posouvají věc do jiných sfér - řidič a majitel vozu v jedné osobě totiž zvládl vůz nabourat pouhých 10 minut po jeho převzetí u dealera. A to jsme si kdysi mysleli, že nehoda McLarenu P1, která se stala během 24 hodin po koupi vozu byla něčím mimořádným...

Co přesně za nehodou vozu, za který si britská automobilka účtuje 215 000 liber (cca 7,42 milionu korun), stálo, není v tuto chvíli jisté. Podle svědků majitel oslavil přistavení nového Spideru lahví šampaňského, než seznámil příď se stromem a záď s poštovní schránkou. Z fotek je také patrná vlhká vozovka tradiční, tedy nevalné britské kvality. Dá se tedy předpokládat, že jde o jednu z příčin nehody, do které dále promluvila euforie z přebrání vozu doplněná oněmi bublinkami navyšujícími řidičské sebevědomí. Dostatek odpovědnosti ale majitel i spolujezdec evidentně neměli, neboť z místa činu uprchli.

Policie se nyní snaží vypátrat ženu, která ihned po nehodě byla u vozu zjistit, zda posádka není zraněna. Je přitom dost možné, že od majitele McLarenu v mezičase dostala i nějaké to „všimné“, neboť havárie se odehrála již minulý týden, ovšem po svědkyni se stále pátrá a viník nehody, při které úhony doznal pouze vůz, nebyl zjištěn.

Aktuálně tak již jen můžeme dodat, že nehoda se odehrála v Essexu v Hutton Poplars na Rayleigh Road, respektive na trávníku mimo vozovku. Majiteli bychom pak napříště doporučili více obezřetnosti, aby mu vůz vydržel alespoň o pár minut déle. A nebo raději řidičský trénink místo popíjení šampaňského...


Brit zvládl nabourat nový McLaren 650S Spider pouhých 10 minut po jeho převzetí - 1 - McLaren 650S Essex crash 03Brit zvládl nabourat nový McLaren 650S Spider pouhých 10 minut po jeho převzetí - 2 - McLaren 650S Essex crash 01Brit zvládl nabourat nový McLaren 650S Spider pouhých 10 minut po jeho převzetí - 3 - McLaren 650S Essex crash 02
Majitel McLarenu 650S Spider měl pamatovat na zlaté pravidlo, že alkohol za volant nepatří

Zdroje: Brentwood Gazette, The Telegraph

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.