Cadillac ATS: první fotky dvoulitrového turba s manuálem, je prý lepší než BMW 3

Cadillac to s útokem na hájemství bavorské trojkové řady myslí smrtelně vážně. Tak trochu na okraj se při zveřejnění fotek dvoulitrového turba pustil do srovnání s novým BMW 328i.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Cadillac ATS: první fotky dvoulitrového turba s manuálem, je prý lepší než BMW 3

19.2.2012 | Petr Miler | 1 příspěvek

Cadillac ATS: první fotky dvoulitrového turba s manuálem, je prý lepší než BMW 3

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Cadillac to s útokem na hájemství bavorské trojkové řady myslí smrtelně vážně. Tak trochu na okraj se při zveřejnění fotek dvoulitrového turba pustil do srovnání s novým BMW 328i.

General Motors přidává ke svému nejžhavějšímu želízku v ohni pěkně po americku označení modelového roku 2013, jeho Cadillac ATS se ale do prodeje dostane už letos v létě. Za jaké ceny, to zatím nevíme, jinak jsme vám ale o „ÁTéeSku” stihli říci vše známé již po jeho premiéře na detroitském autosalonu.

Tehdy se automobilka chlubila hlavně vrcholnou verzí s motorem 3,6 V6, největší tržní úspěch ale zřejmě očekává od zlaté střední cesty s motorem 2,0 turbo o výkonu 270 koní. Proto nyní uvolnilo pár nových fotek, které zachycují právě tuto variantu, navíc v kombinaci s manuální šestistupňovou převodovkou.

Máloco se v automobilovém průmyslu děje náhodou a tento krok dozajista nebude výjimkou. ATS je od začátku prezentován především jako konkurence pro nové BMW 3, které ve verzi 328i disponuje podobným motorem a parametry. A „Caddy” se při příležitosti uvolnění přiložených fotek tak trochu mimochodem zmínil o tom, že jeho auto je ve všech parametrech stejné nebo lepší než BMW 3.

V Americe totiž není podobná srovnávací reklama zakázaná, a tak se srovnává všechno se vším. Alespoň na papíře to Cadillacu sedí, když jeho dílo má více výkonu, stejné možnosti pohonu, lepší brzdy a sofistikovanější podvozek s adaptivními tlumiči. Ale jestli to bude fungovat i v praxi...

Zatím můžete šance ATS proti trojce zvážit s pomocí přiložených obrázků.


Cadillac ATS: první fotky dvoulitrového turba s manuálem, je prý lepší než BMW 3 - 1 - Cadillac ATS 2013 nove 11
Bavorská řada 3 prý vedle ATS nemá podle Cadillacu šanci

Cadillac ATS: první fotky dvoulitrového turba s manuálem, je prý lepší než BMW 3 - 2 - Cadillac ATS 2013 nove 01Cadillac ATS: první fotky dvoulitrového turba s manuálem, je prý lepší než BMW 3 - 3 - Cadillac ATS 2013 nove 02Cadillac ATS: první fotky dvoulitrového turba s manuálem, je prý lepší než BMW 3 - 4 - Cadillac ATS 2013 nove 03Cadillac ATS: první fotky dvoulitrového turba s manuálem, je prý lepší než BMW 3 - 5 - Cadillac ATS 2013 nove 04Cadillac ATS: první fotky dvoulitrového turba s manuálem, je prý lepší než BMW 3 - 6 - Cadillac ATS 2013 nove 05Cadillac ATS: první fotky dvoulitrového turba s manuálem, je prý lepší než BMW 3 - 7 - Cadillac ATS 2013 nove 06Cadillac ATS: první fotky dvoulitrového turba s manuálem, je prý lepší než BMW 3 - 8 - Cadillac ATS 2013 nove 07Cadillac ATS: první fotky dvoulitrového turba s manuálem, je prý lepší než BMW 3 - 9 - Cadillac ATS 2013 nove 08Cadillac ATS: první fotky dvoulitrového turba s manuálem, je prý lepší než BMW 3 - 10 - Cadillac ATS 2013 nove 09Cadillac ATS: první fotky dvoulitrového turba s manuálem, je prý lepší než BMW 3 - 11 - Cadillac ATS 2013 nove 10
Nové fotografie Cadillacu ATS s dvoulitrovým turbomotrem a manuální převodovkou

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.