Chevrolet Trax 2012: Opel Mokka a Buick Encore dostanou brášku (první foto)

Očekávané stalo skutkem. Chevrolet oficiálně oznámil, že trh obšťastní svou vlastní modifikací dvojice Mokka/Encore a bude jí říkat Trax.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Chevrolet Trax 2012: Opel Mokka a Buick Encore dostanou brášku (první foto)

14.5.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Chevrolet Trax 2012: Opel Mokka a Buick Encore dostanou brášku (první foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Očekávané stalo skutkem. Chevrolet oficiálně oznámil, že trh obšťastní svou vlastní modifikací dvojice Mokka/Encore a bude jí říkat Trax.

Nedá se říci, že by Chevrolet svým čerstvým avízem jakkoli rozproudil krev v našich žilách. Podobný krok se po představení koncernových sourozenců Opel Mokka a Buick Encore nejenže dal čekat, on byl po úniku patentových snímků hotového auta prakticky jistou věcí. A tak se dnes stalo pouze to, co se stát muselo.

Skutečnou novinkou je tedy hlavně odhalení jména Trax, ani to ale zrovna nehýří kreativitou. Stejně se jmenoval už jeden koncept značky z roku 2007 (viz snímky níže), který ale předobrazem sériového vozu očividně nebyl. To konec konců dokládá jeho i první uvolněná fotografie.

Od Mokky nebo Encoru se vůz hlavními světlomety, maskou chladiče a patrně trochu jinak pojatými blatníky. Další detaily na jediné fotce nevidíme, již zmíněné patentové ilustrace ale říkají vše podstatné.

Krom jména a vzhledu známe i místo premiéry - stane se jím zářijový pařížský autosalon, kde se vůz ukáže jen těsně před svým prodejním debutem. K prvním zákazníkům se totiž má v některých ze 140 zemí, kde bude nabízen, dostat již ve třetím čtvrtletí letošního roku. U nás to ale dozajista nebude - se začátkem prodejů v našich končinách se počítá až s úvodem roku 2013.

Další detaily budou známy až blíže pařížské veřejné premiéře, nic překvapivého ale opravdu nelze očekávat.


Chevrolet Trax 2012: Opel Mokka a Buick Encore dostanou brášku (první foto) - 1 - Chevrolet Trax 2012 prvni 01
První snímek nového Chevroletu Trax, který bude v plné parádě představen za pár měsíců

Chevrolet Trax 2012: Opel Mokka a Buick Encore dostanou brášku (první foto) - 2 - Chevrolet Trax 2007 koncept 01Chevrolet Trax 2012: Opel Mokka a Buick Encore dostanou brášku (první foto) - 3 - Chevrolet Trax 2007 koncept 02Chevrolet Trax 2012: Opel Mokka a Buick Encore dostanou brášku (první foto) - 4 - Chevrolet Trax 2007 koncept 03Chevrolet Trax 2012: Opel Mokka a Buick Encore dostanou brášku (první foto) - 5 - Chevrolet Trax 2007 koncept 04Chevrolet Trax 2012: Opel Mokka a Buick Encore dostanou brášku (první foto) - 6 - Chevrolet Trax 2007 koncept 05Chevrolet Trax 2012: Opel Mokka a Buick Encore dostanou brášku (první foto) - 7 - Chevrolet Trax 2007 koncept 06
Původní koncept Chevrolet Trax z roku 2007 se předobrazem skutečného Traxu evidentně nestal

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše