Citroën DS9: vrcholný Citroën nafocen bez špetky maskování

V posledních dnech poskytl Citroën tisku pár obrazových upoutávek na nový model DS9. Nyní novinářům předhodil pořádně šťavnatou kost.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Citroën DS9: vrcholný Citroën nafocen bez špetky maskování

21.3.2012 | Miro Mihálik | 8 příspěvků

Citroën DS9: vrcholný Citroën nafocen bez špetky maskování

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

V posledních dnech poskytl Citroën tisku pár obrazových upoutávek na nový model DS9. Nyní novinářům předhodil pořádně šťavnatou kost.

Utajování budoucí vlajkové lodi francouzské značky Citroën skončilo poněkud atypicky. Namísto postupného nudného odhalování pomocí nejasných fotek a nicneříkajících detailních záběrů jsou k dispozici „náhodně pořízené“ pořádné obrázky celého vozu.

Už včera, zveřejněním úlovku z pařížských ulic, se ukázalo, že nový Citroën patrně není připraven do výroby a že se ve skutečnosti jedná o předprodukční prototyp nachystaný ke sbírání názorů na největším čínském autosalonu. Více než po futuristicky úzká zpětná zrcátka a extrémně velká kola jsme se ale ve zkoumání tvarů nedostali.

Stalo se ale něco zvláštního. Je docela běžné, že si automobilky vybírají k pořízení tiskových fotek atraktivní exteriéry, obvykle se tak ale děje někde na uzavřené silnici a ne za bílého dne a bez maskovacích kulis na největším pařížském náměstí Place de la Concorde. Pokud se někdo opravdu domníval, že tohle nepraskne, měl by zvážit vysazení nebo naopak předepsání psychofarmak, takže to spíše vypadá na jinou formu guerillového marketingu.

Obrázky se podařilo získat francouzskému magazínu Automobile a my díky tomu víme zase o kus více. Třeba to, že z původního konceptu Metropolis mnoho nezůstalo. Citroën DS9 se změnil na hodně protažený hatchback připomínající svými proporcemi Renault Vel Satis nebo Opel Signum. A odkud ta jistota, že DS9? Mrkněte na espézetku.


Citroën DS9: vrcholný Citroën nafocen bez špetky maskování - 1 - Citroen DS9 koncept zive 01Citroën DS9: vrcholný Citroën nafocen bez špetky maskování - 2 - Citroen DS9 koncept zive 02Citroën DS9: vrcholný Citroën nafocen bez špetky maskování - 3 - Citroen DS9 koncept zive 03Citroën DS9: vrcholný Citroën nafocen bez špetky maskování - 4 - Citroen DS9 koncept zive 04Citroën DS9: vrcholný Citroën nafocen bez špetky maskování - 5 - Citroen DS9 koncept zive 05

Citroën DS9: vrcholný Citroën nafocen bez špetky maskování - 6 - Citroen DS9 facebookCitroën DS9: vrcholný Citroën nafocen bez špetky maskování - 7 - Citroen DS novy 02Citroën DS9: vrcholný Citroën nafocen bez špetky maskování - 8 - Citroen DS9 DS Concept spy Pariz 01Citroën DS9: vrcholný Citroën nafocen bez špetky maskování - 9 - Citroen DS9 DS Concept spy Pariz 02
Jisté to samozřejmě není, ale DS9 by se mohla stát přímým nástupcem téměř sedm let vyráběného luxusního modelu C6

Zdroj: automobile-magazine.fr

Miro Mihálik

Diskuze 8 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše