Clarkson, Hammond a May reagují na verdikt BBC: v Top Gearu končí všichni

Dnešní ukončení spolupráce BBC s Jeremym Claksonem opravdu vrhá současný Top Gear do trosek. Spolu s ním show opustí i zbylé dvě hlavní hvězdy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Clarkson, Hammond a May reagují na verdikt BBC: v Top Gearu končí všichni

25.3.2015 | Petr Miler | 5 příspěvků

Clarkson, Hammond a May reagují na verdikt BBC: v Top Gearu končí všichni

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dnešní ukončení spolupráce BBC s Jeremym Claksonem opravdu vrhá současný Top Gear do trosek. Spolu s ním show opustí i zbylé dvě hlavní hvězdy.

Přečtěte si také: Šéf BBC vzal na Clarksona stejný metr jako na uklízečku. Je to prostě hloupé.

Doplněno 21:00: Agent Jamese Maye v oficiálním komuniké mírní slova svého klienta, když říká, že „Jamesovo případné zapojení do budoucna vyžaduje mnoho přemýšlení a komunikace s mnoha lidmi, a tak v tuto chvíli další spekulace na toto téma nejsou užitečné. James nebude v tuto chvíli celou záležitost dále komentovat”.

Pochopitelně, je to vyjádření agenta, obchodníka, který si nechce uzavírat cestu k ničemu, zvláště když kreativní ředitel BBC už stačil říci, že by o Maye i Hammonda stál. Předchozí vyjádření Maye znělo celkem jednoznačně, i v této věci ale musíme počkat na další vývoj. Klíčový bude zřejmě zatím neznámý postup Jeremyho Clarksona - pokud bude pokračovat v obdobných aktivitách jinde a bude mít zájem tak činit i s Mayem a Hammondem po boku, tito dva pravděpodobně půjdou raději s ním než aby zůstali v BBC, která v očích fanoušků Top Gearu klesla velmi nízko...


Bylo by bláhové domnívat se, že reality show okolo Jeremyho Clarksona a Top Gearu, nebo jak dění v posledních týdnů nazvat, kvůli dnešnímu propuštění Clarksona ze služeb BBC končí. Je to nepochybně významný moment, mnozí jej ale budou vnímat spíše jako nový začátek. A po reakcích dvou klíčových Clarksonových kolegů to tak budou vnímat tím spíše.

Sám Clarkson zatím na verdikt BBC reagoval pouze změnou svého krátkého životopisu na Twitteru. V tom nyní praví, že „kdysi býval moderátorem Top Gearu”, což je prostý odraz nastalé reality. Na jeho podrobnější reakci si budeme muset počkat, pravděpodobně neřekne „nic velkého” do chvíle, než bude schopen oznámit další směřování své kariéry. Soudě podle svých předchozích vyjádření přinejmenším tušil, že jeho konec v Top Gearu přijde, své fanoušky na něj připravil a velmi pravděpodobně ví, co bude dále. Jeho smlouva s BBC ale formálně končí až 31. března, a tak spíše neočekáváme, že se zásadním prohlášením přijde před začátkem dubna. Ostatně, 1. dubna by v jeho případě byl docela vhodný termín...

Jistým se v tuto chvíli zdá být i konec jeho dvou klíčových kolegů, Richarda Hammonda a Jamese Maye. Druhý jmenovaný už stihl na verdikt BBC zareagovat pro tisk a řekl, že vyhazov pro Clarksona je „tragédie” a moderátory pořadu vnímá jako „balíček”. Na svém Twitteru se pak označil za „bývalého televizního moderátora” dosvědčující totéž. Výše zmíněné už samo o sobě naznačuje, že také Hammond je součástí tohoto „balíčku” a jeho komentář to pouze dosvědčuje. Doslova řekl: „Jsem zklamaný z tak smutného konce jedné éry. Všichni tři jsme idioti v trochu jiném smyslu, dohromady to ale byla neuvěřitelná jízda.” Ani to nezní jako komentář člověka, který by s pokračováním v pořadu počítal.

Jedna velká odpověď BBC tak položila spoustu nových otázek. Na jednu stranu je zřejmé, že Top Gear v současné podobě skončil, jeho slavní moderátoři už v něm nebudou účinkovat a podle vyjádření šéfa BBC ani sama televize nyní vlastně neví, co s show bude dál. Chtěla by dovysílat letošní sérii, ale nemá s kým, chtěla by pokračovat, ale neví jak. Podle dosavadních vyjádření budou další kroky televize ještě obtížnější - fanoušci pořad už vyjadřují svou nevoli, hovoří o bojkotu a také hází špínu na Oisina Tymona. To možná není fér, je ale opravdu ironií osudu, že po všech průšvizích Jeremyho Clarksona jej o místo připravila studená večeře a pochopitelně - jeho jistě nepřiměřená reakce.

Další vývoj okolo Top Gearu a jeho tria moderátorů dále sledujeme a budeme vás o něm informovat, jakmile se stane cokoli podstatného.


Clarkson, Hammond a May reagují na verdikt BBC: v Top Gearu končí všichni - 1 - Top Gear a svata trojice videoscreenClarkson, Hammond a May reagují na verdikt BBC: v Top Gearu končí všichni - 2 - Top Gear logo 01Clarkson, Hammond a May reagují na verdikt BBC: v Top Gearu končí všichni - 3 - Jeremy Clarkson 02Clarkson, Hammond a May reagují na verdikt BBC: v Top Gearu končí všichni - 4 - Top Gear v Argentine 01Clarkson, Hammond a May reagují na verdikt BBC: v Top Gearu končí všichni - 5 - Top Gear v Argentine 02Clarkson, Hammond a May reagují na verdikt BBC: v Top Gearu končí všichni - 6 - Top Gear zabavni park 2014 plan 02Clarkson, Hammond a May reagují na verdikt BBC: v Top Gearu končí všichni - 7 - Top Gear zabavni park 2014 plan 03Clarkson, Hammond a May reagují na verdikt BBC: v Top Gearu končí všichni - 8 - Jeremy Clarkson 03
Top Gear možná ještě uvidíme, s Clarksonem, Hammondem a Mayem už to ale jistě nebude

Zdroje: Twitter, BBC

Petr Miler

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.