Corvette C7 poprvé natočena pod širým nebem, Stingray Convertible prý již v Ženevě

Nová „Vette“ se dostala do fáze finálního ladění, a to včetně verze Z51 Performance. Chevrolet navíc horlivě připravuje premiéru kabrioletu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Corvette C7 poprvé natočena pod širým nebem, Stingray Convertible prý již v Ženevě

30.1.2013 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Corvette C7 poprvé natočena pod širým nebem, Stingray Convertible prý již v Ženevě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nová „Vette“ se dostala do fáze finálního ladění, a to včetně verze Z51 Performance. Chevrolet navíc horlivě připravuje premiéru kabrioletu.

Sedmou generaci americké ikony jsme vám s pomocí řady informací a fotografií představili již po její premiéře v Detroitu a mohli jsme si hned udělat jasný obrázek o tom, co nás čeká. A to přesto, že do showroomů to má nová Corvette Stingray C7 ještě daleko. GM sice v tomto směru nezveřejnilo žádný konkrétní termín, třetí čtvrtletí by ale mohlo být jistotou.

Inženýři značky tak mají ještě dostatek času na finální ladění, kterému se Chevrolet zdá se skutečně věnuje. V Arizoně totiž jeden z členů internetového diskuzního fóra Corvette7.com nachytal hned tři předprodukční exempláře. Vozy s červeným a modrým lakem jsou přitom výchozími kupé, která nabízejí 456 koní a zrychlení z klidu na stovku okolo čtyř sekund. V případě černého modelu by ale mělo jít o verzi vybavenou paketem Z51 Performance, který přináší elektronický samosvor, tužší podvozek nebo větší brzdy. Uvnitř pak nechybí sedmistupňová manuální převodovka.

Nejsou to ovšem jediní zástupci sedmé generace, jež se v poslední době povedlo nachytat. Stále častěji se objevují také více či méně zakamuflované exempláře otevřené Corvette, přičemž podle magazínu Autoweek je její premiéra plánována už na letošním ženevském autosalonu. Vyloučit to nemůžeme, s ohledem na nedávné představení kupé bychom za to ale ruku do ohně nedali. Podle šeptandy ze zákulisí celého projektu byla ale premiéra kabrioletu již od počátku plánována jen tři měsíce po debutu kupé. A to by březnové Ženevě skutečně odpovídalo. Chevrolet navíc na švýcarském autosalonu již jednou kabriolet představil, a to v roce 2004, kdy šla do světa šestá generace.

Pokud by se tedy výše zmíněné ukázalo být pravdou, pak by kabriolet dorazil do prodeje ještě letos. U kupé se totiž s náběhem výroby počítá v srpnu, otevřený model by tak z linek začal sjíždět někdy koncem roku O jeho pohon se přitom bude starat tentýž 6,2litrový osmiválec LT1. Z kupé budou převzaty rovněž převodovky (kromě manuálu je to šestistupňový automat), jediná změna tak bude v plátěné střeše a větší hmotnosti, kterou mají na svědomí přidané rozpěry a výztuhy.


Corvette C7 poprvé natočena pod širým nebem, Stingray Convertible prý již v Ženevě - 1 - Corvette C7 poprve na verejne silnici 01Corvette C7 poprvé natočena pod širým nebem, Stingray Convertible prý již v Ženevě - 2 - Corvette C7 poprve na verejne silnici 02Corvette C7 poprvé natočena pod širým nebem, Stingray Convertible prý již v Ženevě - 3 - Corvette C7 poprve na verejne silnici 03Corvette C7 poprvé natočena pod širým nebem, Stingray Convertible prý již v Ženevě - 4 - Corvette C7 poprve na verejne silnici 04Corvette C7 poprvé natočena pod širým nebem, Stingray Convertible prý již v Ženevě - 5 - Corvette C7 poprve na verejne silnici 05Corvette C7 poprvé natočena pod širým nebem, Stingray Convertible prý již v Ženevě - 6 - Corvette C7 poprve na verejne silnici 06Corvette C7 poprvé natočena pod širým nebem, Stingray Convertible prý již v Ženevě - 7 - Corvette C7 poprve na verejne silnici 07Corvette C7 poprvé natočena pod širým nebem, Stingray Convertible prý již v Ženevě - 8 - Corvette C7 poprve na verejne silnici 08Corvette C7 poprvé natočena pod širým nebem, Stingray Convertible prý již v Ženevě - 9 - Corvette C7 poprve na verejne silnici 09
Na veřejné silnici se povedlo nachytat hned tři exempláře sedmé generace Corvette Stingray. Černý model se přitom pyšní paketem Z51 Performance

Zdroje: Carscoop, Autoweek

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše