Dacia Lodgy: první pořádný pohled na palubní desku

Dacia se včera pochlubila s tím, že rozjela výrobu modelu Lodgy, s jeho pořádným představením přesto dělá drahoty. I tentokrát jsme si pomohli sami.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Dacia Lodgy: první pořádný pohled na palubní desku

11.2.2012 | Petr Miler | 5 příspěvků

Dacia Lodgy: první pořádný pohled na palubní desku

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dacia se včera pochlubila s tím, že rozjela výrobu modelu Lodgy, s jeho pořádným představením přesto dělá drahoty. I tentokrát jsme si pomohli sami.

Je to až trochu absurdní. Dacia bez větších podrobností zveřejnila první dvě fotografie MPV Lodgy již před více než měsícem a od té doby nám k němu neřekla zhola nic. To by samo o sobě nebylo až tak zvláštní, pokud by se tento vůz jinak neproháněl po Rumunsku, nebyl ke spatření ve Francii a automobilka se nechlubila tím, že zahájila jeho sériovou výrobu ve svém novém závodě v marockém Tangeru.

Přesně to totiž učinila včera a k této události zveřejnila i řadu snímků, které výrobní proces Lodgy zachycují. Uvolněno bylo i video a marocký L'Economiste dokonce zveřejnil snímek ze zmíněné továrny, ve kterém jsou k vidění snad stovky Dacií Lodgy připravené k expedici. Výrobce se přesto tváří, jako by jeho nejžhavější novinka byla pečlivě střeženým tajemstvím a neuvolnil ani záběr interiéru, ani technické specifikace, zkrátka nic.

Naštěstí se nemusíme spoléhat jen na oficiální informace, a tak vám i přes tento podivný stav můžeme nabídnout něco nového. Máme totiž k dispozici snímek, který konečně pořádně zachycuje interiér Dacie Lodgy, přesně řečeno jeho palubní desku. Tu jsme částečně mohli vidět na již výše odkazovaném špionážním videu, tento pohled je ale mnohem výmluvnější.

Znovu a lépe si tak můžete prohlédnout jakousi mírnou rumunskou evoluci v mezích zákona - vnitřek kombinuje jednoduchou architekturu starších modelů s trochu svěžejšími prvky a několika částmi známými z Renaultů. Vidíme také přístrojovou desku, která vypadá také o něco svěžeji než dříve. I když snímek není zrovna dokonale kvalitní, vyzkoumat se z něj dá již leccos.

A pokud by vás zajímal i oficiální proud informací, nabízíme vám i fotky a video z marocké fabriky Renaultu, kde je model Lodgy či jeho části také mnohokrát k vidění. Interiér je ale z hlediska oficiálních materiálů stále střeženým tajemstvím...

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Dacia Lodgy: první pořádný pohled na palubní desku - 1 - Dacia Lodgy interier 01
Toto je vnitřek rumunské novinky pěkně zpříma

Dacia Lodgy: první pořádný pohled na palubní desku - 2 - Dacia Lodgy vyroba 01Dacia Lodgy: první pořádný pohled na palubní desku - 3 - Dacia Lodgy vyroba 02Dacia Lodgy: první pořádný pohled na palubní desku - 4 - Dacia Lodgy vyroba 03Dacia Lodgy: první pořádný pohled na palubní desku - 5 - Dacia Lodgy vyroba 04Dacia Lodgy: první pořádný pohled na palubní desku - 6 - Dacia Lodgy vyroba 05Dacia Lodgy: první pořádný pohled na palubní desku - 7 - Dacia Lodgy vyroba 06Dacia Lodgy: první pořádný pohled na palubní desku - 8 - Dacia Lodgy vyroba 07Dacia Lodgy: první pořádný pohled na palubní desku - 9 - Dacia Lodgy vyroba 08Dacia Lodgy: první pořádný pohled na palubní desku - 10 - Dacia Lodgy vyroba 09Dacia Lodgy: první pořádný pohled na palubní desku - 11 - Dacia Lodgy vyroba 10Dacia Lodgy: první pořádný pohled na palubní desku - 12 - Dacia Lodgy vyroba 11Dacia Lodgy: první pořádný pohled na palubní desku - 13 - Dacia Lodgy vyroba 12Dacia Lodgy: první pořádný pohled na palubní desku - 14 - Dacia Lodgy vyroba 13Dacia Lodgy: první pořádný pohled na palubní desku - 15 - Dacia Lodgy vyroba 14
Pár pohledů do míst, kde se Lodgy vyrábí


A to samé na videu

Petr Miler

Diskuze 5 příspěvků