Dacia ve sprintu Top Gearu porazila Mercedes, Bentley i Rolls-Royce

Dacia není tím typem auta, na které byste si vsadili ve sprintu jakéhokoli typu. Když jde ale o závod bez držení volantu, může vyhrát i papírově nejpomalejší stroj.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Dacia ve sprintu Top Gearu porazila Mercedes, Bentley i Rolls-Royce

8.3.2019 | Mirek Mazal

Dacia ve sprintu Top Gearu porazila Mercedes, Bentley i Rolls-Royce

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dacia není tím typem auta, na které byste si vsadili ve sprintu jakéhokoli typu. Když jde ale o závod bez držení volantu, může vyhrát i papírově nejpomalejší stroj.

Jeden z dílů letošní, už 26. série Top Gearu nabídl úsměvný závod čtyř aut bez řidiče - přesněji řečeno s řidiči nedržícími volant. Na startovní čáru se postavili Chris Harris v Mercedesu-Benz, Matt LeBlanc v Bentley a Rory Reid s Rolls-Roycem. Vysmátí moderátoři se domluvili, že postarší luxusní vozy nechají jet vlastní cestou bez následných korekcí směru. Trojici komiků doplnil tradičně Stig sedlající Dacii, který hrál roli černého koně letištního sprintu.

Po startu se neřízená auta vydala z dráhy, první se odchýlil Rolls-Royce s vyděšeným Reidem uvnitř. Bílá limuzína dokonce zanedlouho narazila do Bentley. Nejrychleji akceleroval Harris, ale jeho koráb také uhnul vlevo a sjel na trávu daleko od zamýšleného cíle. Při snaze o návrat na pevnou půdu pod koly se přepychový Mercedes SEL 600 málem srazil s Bentleym s LeBlancem za volantem.

Šachovnicové praporky v cíli viděl jen Stig v nejlevnější a nejméně komfortní Dacii. Nepřemožitelný člen Top Gearu se skrytou identitou je ostatně vždy nejlepší a se Sanderem potvrdil své nadpozemské schopnosti. Zinscenovaná soutěž bez držení pobaví, jen by se neměla napodobovat. Možná se pánové chtěli stylově rozloučit s diváky, následující série pořadu už se odehraje v podstatně jiném složení.


Dacia ve sprintu Top Gearu porazila Mercedes, Bentley i Rolls-Royce - 1 - Top Gear sprint bez drzeni volantu 01Dacia ve sprintu Top Gearu porazila Mercedes, Bentley i Rolls-Royce - 2 - Top Gear sprint bez drzeni volantu 02Dacia ve sprintu Top Gearu porazila Mercedes, Bentley i Rolls-Royce - 3 - Top Gear sprint bez drzeni volantu 03Dacia ve sprintu Top Gearu porazila Mercedes, Bentley i Rolls-Royce - 4 - Top Gear sprint bez drzeni volantu 04Dacia ve sprintu Top Gearu porazila Mercedes, Bentley i Rolls-Royce - 5 - Top Gear sprint bez drzeni volantu 05Dacia ve sprintu Top Gearu porazila Mercedes, Bentley i Rolls-Royce - 6 - Top Gear sprint bez drzeni volantu 06Dacia ve sprintu Top Gearu porazila Mercedes, Bentley i Rolls-Royce - 7 - Top Gear sprint bez drzeni volantu 07Dacia ve sprintu Top Gearu porazila Mercedes, Bentley i Rolls-Royce - 8 - Top Gear sprint bez drzeni volantu 08Dacia ve sprintu Top Gearu porazila Mercedes, Bentley i Rolls-Royce - 9 - Top Gear sprint bez drzeni volantu 09Dacia ve sprintu Top Gearu porazila Mercedes, Bentley i Rolls-Royce - 10 - Top Gear sprint bez drzeni volantu 10Dacia ve sprintu Top Gearu porazila Mercedes, Bentley i Rolls-Royce - 11 - Top Gear sprint bez drzeni volantu 11Dacia ve sprintu Top Gearu porazila Mercedes, Bentley i Rolls-Royce - 12 - Top Gear sprint bez drzeni volantu 12
Top Gear zorganizoval závod ve sprintu bez držení volantu. Vyhrála Dacia Sandero

Zdroj: Top Gear@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše