Designový šéf Tesly: BMW i3 je jako kus nábytku z IKEA

Zvláštní design i3 je podle Franze von Holzhausena u elektromobilu zbytný. Leckdo z BMW by ale jeho slova mohl brát i jako kompliment.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Designový šéf Tesly: BMW i3 je jako kus nábytku z IKEA

7.12.2013 | Petr Miler | 5 příspěvků

Designový šéf Tesly: BMW i3 je jako kus nábytku z IKEA

/

Zvláštní design i3 je podle Franze von Holzhausena u elektromobilu zbytný. Leckdo z BMW by ale jeho slova mohl brát i jako kompliment.

Nebudeme zastírat, že nepatříme zrovna mezi příznivce Tesla Motors, stejně jako bychom nehořeli nadšením pro jakoukoli firmu, jejíž ekonomická existence je postavená na lžích, polopravdách a přerozdělování cizích peněz. Přesto snad nebudete brát jako zaujaté naše podivení se nad prohlášením šéfa designu Tesly Franze von Holzhausena, který v rozhovoru pro německý Autobild nešetřil slovy kritiky na adresu nového BMW i3.

Že toto auto není zrovna krásné, nemá smysl probírat, stejně jako lze von Holzhausenovi přitakat v jeho přesvědčení, že auto nejde tak úplně dohromady se slovy „Ultimate Driving Machine”, kterým BMW léta definuje své produkty a že si není jist, zda koresponduje se „základními standardy značky”. Je ale zvláštní, když design vozu, který je podle něj zbytně zvláštní a nekonvenční (u elektromobilů prý stačí zvláštní technika) posměšně přirovnává k nábytku od firmy IKEA. Právě lásku k němu totiž v minulosti Tesla dávala najevo.

V dopisu akcionářům z konce roku 2011 se objevila zmínka: „Věříme v pořizování použitého vybavení za centy místo dolarů a nákupy levných stolů v IKEA než v utrácení velkých sum peněz za architektonický interiérový design.” To nezní jako prohlášení společnosti, která by produkty švédské nábytkářské firmy pohrdala, spíše je považuje za rozumnou koupi.

Že by skrytý kompliment? Nebo nedostatečné seznámení pana von Holzhausena s ideály značky? Ať tak či onak je jeho vyjádření poněkud nešťastné. Jeho další slova si můžete přečíst přímo v rozhovoru v Autobildu, k němuž vede odkaz pod tímto článkem.


Designový šéf Tesly: BMW i3 je jako kus nábytku z IKEA - 1 - BMW i3 oficialni sada 010Designový šéf Tesly: BMW i3 je jako kus nábytku z IKEA - 2 - BMW i3 oficialni sada 009Designový šéf Tesly: BMW i3 je jako kus nábytku z IKEA - 3 - BMW i3 oficialni sada 015Designový šéf Tesly: BMW i3 je jako kus nábytku z IKEA - 4 - BMW i3 oficialni sada 041Designový šéf Tesly: BMW i3 je jako kus nábytku z IKEA - 5 - BMW i3 oficialni sada 018Designový šéf Tesly: BMW i3 je jako kus nábytku z IKEA - 6 - BMW i3 oficialni sada 019Designový šéf Tesly: BMW i3 je jako kus nábytku z IKEA - 7 - BMW i3 oficialni sada 078Designový šéf Tesly: BMW i3 je jako kus nábytku z IKEA - 8 - BMW i3 oficialni sada 081Designový šéf Tesly: BMW i3 je jako kus nábytku z IKEA - 9 - BMW i3 oficialni sada 083
BMW i3 je podle designového šéfa Tesly jako nábytek z IKEA a pozitivně tato slova míněna nebyla. Zrovna tato řešení jsou ale podle dřívějších prohlášení Tesly americké firmě blízká...

Zdroj: Autobild

Petr Miler

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše