Elektrikář vyzrál na se zloděje, kteří se dokola vraceli vykrádat jeho auto

Když vám někdo vykrade auto, je to smutné, když to ale někdo dělá pořád dokola a připraví vás o šestimístnou sumu, je to nesnesitelné. Policie nepomohla, a tak si majitel pomohl sám s jejím posvěcením.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Elektrikář vyzrál na se zloděje, kteří se dokola vraceli vykrádat jeho auto

6.8.2019 | Mirek Mazal

Elektrikář vyzrál na se zloděje, kteří se dokola vraceli vykrádat jeho auto

/

Když vám někdo vykrade auto, je to smutné, když to ale někdo dělá pořád dokola a připraví vás o šestimístnou sumu, je to nesnesitelné. Policie nepomohla, a tak si majitel pomohl sám s jejím posvěcením.

Elektrikář Ray Taylor má ve svých 61 letech mnohaleté zkušenosti ve svém oboru. V práci se setkal s problémy všeho druhu, ale stále nemohl vyzrát na pravidelné noční návštěvy zlodějů, kteří mu komplikovali osobní i pracovní život. Kriminálníci vyhledávali Rayovo pracovní auto, protože tušili, že uvnitř vždy najdou něco cenného - jen za poslední dva roky vloupání do nákladového prostoru jeho Citroënu mu odnesli vybavení v hodnotě přesahující 140 tisíc Kč.

Naštvaný Ray nechtěl dále snášet pravidelné ztráty a rozhodl se bojovat zbraněmi, které ovládá nejlépe. Jako zaběhlý elektrikář rozvedl po vozidle několik drátů, aby vytvořil mobilní bezpečnostní klec pod proudem. Každé proniknutí do zamčeného vozu je doprovázeno sirénou a odměnou je pořádná rána do ruky.

Zdánlivě obyčejný Citroën Dispatch (u nás Jumpy) má do kliky nákladového prostoru zaveden elektrický proud. Zloději se jinudy do kufru nedostanou, proto je čeká pořádná rána jednoho tisíce voltů a psychický šok umocní doprovod alarmu nastaveného na hlasitost 120 decibelů. Elektrický kopanec není smrtelný, působí jako plácnutí přes prsty nezvaným hostům, houkání by mělo vzbudit přímo Raye nebo alespoň sousedy.

Britská policie s opakovanými krádežemi nic nezmohla, pachatele nikdy nebyl dopadla. Alespoň, že s takovouto ochranou bílého Citroënu nemá problém. Policisté jen doporučili opatřit napájenou kliku malou nálepkou s upozorněním, aby si vyděšený zloděj nemohl nárokovat odškodnění za psychickou nebo fyzickou újmu. Funkční systém Ray předvedl veřejně, aby zloději věděli, kam už nechodit - zatím mu skutečně dovoluje po letech klidně spát.


Elektrikář vyzrál na se zloděje, kteří se dokola vraceli vykrádat jeho auto - 1 - Elektrikar si zabezpecil Citroena foto 01Elektrikář vyzrál na se zloděje, kteří se dokola vraceli vykrádat jeho auto - 2 - Elektrikar si zabezpecil Citroena foto 02Elektrikář vyzrál na se zloděje, kteří se dokola vraceli vykrádat jeho auto - 3 - Elektrikar si zabezpecil Citroena foto 03Elektrikář vyzrál na se zloděje, kteří se dokola vraceli vykrádat jeho auto - 4 - Elektrikar si zabezpecil Citroena foto 04Elektrikář vyzrál na se zloděje, kteří se dokola vraceli vykrádat jeho auto - 5 - Elektrikar si zabezpecil Citroena foto 05
Ray Taylor se pochlubil svým vynálezem proti zlodějům

Elektrikář vyzrál na se zloděje, kteří se dokola vraceli vykrádat jeho auto - 6 - Elektrikar si zabezpecil Citroena foto 06Elektrikář vyzrál na se zloděje, kteří se dokola vraceli vykrádat jeho auto - 7 - Elektrikar si zabezpecil Citroena foto 07Elektrikář vyzrál na se zloděje, kteří se dokola vraceli vykrádat jeho auto - 8 - Elektrikar si zabezpecil Citroena foto 08Elektrikář vyzrál na se zloděje, kteří se dokola vraceli vykrádat jeho auto - 9 - Elektrikar si zabezpecil Citroena foto 09Elektrikář vyzrál na se zloděje, kteří se dokola vraceli vykrádat jeho auto - 10 - Elektrikar si zabezpecil Citroena foto 10Elektrikář vyzrál na se zloděje, kteří se dokola vraceli vykrádat jeho auto - 11 - Elektrikar si zabezpecil Citroena foto 11Elektrikář vyzrál na se zloděje, kteří se dokola vraceli vykrádat jeho auto - 12 - Elektrikar si zabezpecil Citroena foto 12
Elektrikář vyzrál na se zloděje, kteří se dokola vraceli vykrádat jeho auto - 13 - Elektrikar si zabezpecil Citroena foto 13Elektrikář vyzrál na se zloděje, kteří se dokola vraceli vykrádat jeho auto - 14 - Elektrikar si zabezpecil Citroena foto 14Elektrikář vyzrál na se zloděje, kteří se dokola vraceli vykrádat jeho auto - 15 - Elektrikar si zabezpecil Citroena foto 15Elektrikář vyzrál na se zloděje, kteří se dokola vraceli vykrádat jeho auto - 16 - Elektrikar si zabezpecil Citroena foto 16Elektrikář vyzrál na se zloděje, kteří se dokola vraceli vykrádat jeho auto - 17 - Elektrikar si zabezpecil Citroena foto 17Elektrikář vyzrál na se zloděje, kteří se dokola vraceli vykrádat jeho auto - 18 - Elektrikar si zabezpecil Citroena foto 18Elektrikář vyzrál na se zloděje, kteří se dokola vraceli vykrádat jeho auto - 19 - Elektrikar si zabezpecil Citroena foto 19
Praktická ukázka improvizovaného zabezpečení sklízí obdiv veřejnosti

Zdroj: Simon Fieldhouse@Facebook

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše