Fisker Karma má být s novou převodovkou rychlý jak Veyron (+ video s prvním exemplářem)

Fisker Karma, někdy označovaný jako Fisker Godot, nakonec skutečně přišel na trh. Máme video s prvním pojízdným kusem a k tomu i informace o budoucnosti modelu jako takového.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Fisker Karma má být s novou převodovkou rychlý jak Veyron (+ video s prvním exemplářem)

30.7.2011 | Petr Štefek | 1 příspěvek

Fisker Karma má být s novou převodovkou rychlý jak Veyron (+ video s prvním exemplářem)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Fisker Karma, někdy označovaný jako Fisker Godot, nakonec skutečně přišel na trh. Máme video s prvním pojízdným kusem a k tomu i informace o budoucnosti modelu jako takového.

Fisker Karma je čtyřdveřovým luxusním hybridem, a tak do značné míry hraje na notu přetrvávajících pseudoekologických nálad. Zároveň se ale jedná o atraktivní automobil, který alespoň na papíře snese srovnání s nejlepšími produkty velkých automobilek.

Jak jsme vás nedávno informovali, výrobce má podle svých slov již na 3 000 objednávek Karmy a čekací doba na jediný kus se prodloužila až do začátku roku 2012. Prestižními zákazníky pro Fisker jsou například bývalý viceprezident Al Gore (jakožto velký ekologicky aktivista), bývalý poradce pro národní bezpečnost Colin Powell a vůbec první zákaznickýc vůz by měl v nejbližších dnech dostat uvědomělý ekolog a herec Leonardo Di Caprio.

Připomeňme, že celkový výkon vozidla dosahuje 562 koní, který dávají dohromady dva elektromotory o výkonu 201 koní a 1 300 Nm točivého momentu a přeplňovaný benzínový agregát o výkonu 160 koní. Zrychlení 0-100 km/h se odehraje za 5,9 sekundy a maximální dosažitelná rychlost je použitelných 200 km/h. Jak to bude s avizovaným dojezdem 483 km v praxi se teprve uvidí, ale u hybridu by mohl být skutečný a v takovém případě by Karmu bylo možné považovat za opravdu použitelnou.

Dalším plusem pro vůz by měla být nově vyvíjená převodovka s více převodovými stupni. V současnosti totiž vůz má pouze jedinou pevnou rychlost pro pohyb vpřed. Více převodových stupňů by znamenalo, že by Karma dokázala podstatně lépe využít svého vysokého výkonu a dynamicky by dle Fiskera mohla soupeřil klidně s Bugatti Veyron. Toto prohlášení ale berte s rezervou, 562 koní není 1 000 koní a ani složitý hybridní mechanismus nebude pro dynamické využití vozu to pravé ořechové.

Jako bonus vám přinášíme i video se skutečným Fiskerem Karma, který dokonce uvidíte v pohybu. Bohužel se jedná o velmi krátkou demonstraci na parkovišti ze strany Roye Lanea, klíčového investora Fiskerových aktivit, ale jistě v průběhu dalších týdnů uvidíme více. Malá automovilka plánuje také uvedení kabrioletu řady Karma a také hatchbacku či kombi. Více se ostatně máme dozvědět již na autosalonu ve Frankfurtu.


Fisker Karma má být s novou převodovkou rychlý jak Veyron (+ video s prvním exemplářem) - 1 - Fisker Karma produkcni verze 2011 01Fisker Karma má být s novou převodovkou rychlý jak Veyron (+ video s prvním exemplářem) - 2 - Fisker Karma produkcni verze 2011 04Fisker Karma má být s novou převodovkou rychlý jak Veyron (+ video s prvním exemplářem) - 3 - Fisker Karma produkcni verze 2011 05Fisker Karma má být s novou převodovkou rychlý jak Veyron (+ video s prvním exemplářem) - 4 - Fisker Karma produkcni verze 2011 06Fisker Karma má být s novou převodovkou rychlý jak Veyron (+ video s prvním exemplářem) - 5 - Fisker Karma produkcni verze 2011 07Fisker Karma má být s novou převodovkou rychlý jak Veyron (+ video s prvním exemplářem) - 6 - Fisker Karma produkcni verze 2011 08Fisker Karma má být s novou převodovkou rychlý jak Veyron (+ video s prvním exemplářem) - 7 - Fisker Karma produkcni verze 2011 11Fisker Karma má být s novou převodovkou rychlý jak Veyron (+ video s prvním exemplářem) - 8 - Fisker Karma produkcni verze 2011 12Fisker Karma má být s novou převodovkou rychlý jak Veyron (+ video s prvním exemplářem) - 9 - Fisker Karma produkcni verze 2011 13Fisker Karma má být s novou převodovkou rychlý jak Veyron (+ video s prvním exemplářem) - 10 - Fisker Karma produkcni verze 2011 15Fisker Karma má být s novou převodovkou rychlý jak Veyron (+ video s prvním exemplářem) - 11 - Fisker Karma produkcni verze 2011 16Fisker Karma má být s novou převodovkou rychlý jak Veyron (+ video s prvním exemplářem) - 12 - Fisker Karma produkcni verze 2011 17Fisker Karma má být s novou převodovkou rychlý jak Veyron (+ video s prvním exemplářem) - 13 - Fisker Karma produkcni verze 2011 20Fisker Karma má být s novou převodovkou rychlý jak Veyron (+ video s prvním exemplářem) - 14 - Fisker Karma produkcni verze 2011 21Fisker Karma má být s novou převodovkou rychlý jak Veyron (+ video s prvním exemplářem) - 15 - Fisker Karma produkcni verze 2011 22
Produkční verze Fiskeru Karma na starších fotografiích

Petr Štefek

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše